Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jellemzi a magyar agár...

Mi jellemzi a magyar agár taníthatóságát?

Figyelt kérdés

Kedves magyar agarasok, trénerek, gazdik!


Szeretnék megtudni minél többet a magyar agár kutyákról. Akinek van tapasztalata velük, tudna írni pár (vagy több:) ) dolgot a taníthatóságukkal kapcsolatban? Minden érdekel!

Azt tudom, hogy vadászkutya ösztöneik miatt mások, mint a többi nem vadász fajta. Épp ezért vagyok kíváncsi az ő fejükre :)


Köszönöm szépen!



2023. jún. 7. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Az agarak speciális vadászkutyák, akiknél az űzés és az ölés is a repertoárban van, ellenben a legtöbb vadászkutya fajtával, akik "csak" állják a vadat és visszahozzák a vadász által elejtett zsákmányt.

Persze az sem mindegy, hogy milyen kennelből van a kutya, mert láttam olyan küllemagarat, amelyiknél még egy komondornak is magasabb volt az űzőösztöne.

Tanítani lehet és kell is őket, de sosem lesznek olyanok, akik órákig és minden parancsot teljesítenek. Eléggé arisztokratikus jellemű, makacs kutyák, és a számukra értelmetlen parancsokra fittyet hánynak. Nem fog huszadjára is leülni, lefeküdni, stb. 5 percen belül.

A legfontosabb, amit mindenképpen taníts meg neki, a maradj és a hozzám. Amíg ez nem megy, ne vedd le pórázról, mert űzőösztöntől függően összeszedheti a macskákat, madarakat, de még kisebb kutyákat is a környéken, ha prédának tekinti.

2023. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, úgy lesz!
2023. jún. 7. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Amit láttam az az, hogy ami nem érdekli őket arra magasról tesznek, de ha valamit kiszúrnak, ami érdekes, akkor nagyon rámenősek lesznek. Kicsit macskásak (arisztokratikusak), igazi egyéniségek. Alkalmazkodni kell hozzájuk. Ezt valszeg azért engedték meg nekik, mert olyan tulajdonságuk van, amire más fajtának esélye sincs (az elképesztő sebesség).
2023. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Amit agár vásárlás előtt mindenképp gondolj át, hogy lesz-e megfelelő helyed rendesen lemozgatni (futtatni) őt. Ez lehet nagyobb biztonságosabb rét, kert, coursing vagy agárpályás edzési lehetőség. Egy agárnak lételeme a futás, ami idősebb korban már egyre kevesebbszer kell, de kamaszkorában szinte állandóan menne. Ilyenkor a sima pórázas séták nem elegek, muszáj tombolnia valahol.


Taníthatóságban sok mindenre rávehetők, bár ez egyéntől függ mennyire lesz fogékony pl a kutyaiskolás ismétlődő feladatokra.

Ami igazán fontos az egy alap engedelmesség, a kapcsolat kialakítása a kutyával hogy mindig figyeljen rád, a behívhatóság és a szocializáció minden méretű és fajtájú kutyához.

A behívás sose lesz 100% egy agárnál mert vad űzésből csak nagyon ritkán (de szinte sose) hívható le agár. Nekem a whippetem lejön a vadról ha úgy szólok rá, de a perzsámnál már vethetem a kereszteket ha megindul valami után. Így csak olyan helyen engedem el őket ahol teljesen megbizonyosodtam hogy még egy kósza őz se járkál, belátható az egész terület, vagy ott ahol sok kutyás mozog alapból.

A szocializáció mindenképp fontos már kölyökkortól kezdve egy agárnál, mert az agarak alapból rasszisták, csak a többi agárral érzik jól magukat :) Egy nagyobb agár meg szívesen "darál be" kiskutyákat futás közben ami lehet hogy nekik még csak játék, de a többi kutyás szívrohamot kap ilyenkor. Az agarak nagyon bunkón tudnak játszani, csípkednek, acsarkodnak, fellökik a többi kutyát. Ilyenkor kell a jó behívás és a tiltás hogy más kutyára (főleg kisebbekre) ne induljanak be hirtelen.

2023. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Minden kutyára igaz, hogy annyit mozog, amennyit tud. Nincs olyan, hogy nagy mozgásigényű kutya. Az általam ismert agár teljesen kiegyensúlyozott, de egy lakásban él.
2023. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Mindenképp meglenne a napi mozgatás, egyébként imádom a kutyák tini korszakát. Amennyire fárasztó tud lenni, nagyon szórakoztató. Tenyésztőket

tudnátok ajánlani? A fajtamentést is néztem, plusz egy jópár tenyésztőt, de kiváncsi vagyok ha van tapasztalat. Körbejárnám a lehetőségeket mielőtt elkezdenék ismerkedni.

2023. jún. 8. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!