Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffal őrző védőzhetek?

Amstaffal őrző védőzhetek?

Figyelt kérdés
anyukám szerint brutális, de ti mit gondoltok magárol az örző védő ebekről?
2010. okt. 11. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Őrző-védőzni bármelyik kutyával lehet amelyik hajlandó megfogni a kart... Csak az a különbség hogy egyik csak játékból csinálja másiknek meg ösztöne is van hozzá. Az amstaff nagyon jó alany erre. Nagyon hasznos dolog az őrző-védő, jó szórakozás a párosnak, és nagyon előnyösen fejleszti az irányíthatóságot. Viszont előtte szükség van egy alapképzésre hogy a kutyát kézben lehessen tartani.

Én nálam alapvető elvárás hogy egy kutya ne szeressen mindenkit és legyen meg benne a szándék hogy megvéd bármikor (viszont amúgy meg féltem szóval lehet nem is hagnám csak a szándék fontos). Szeretem az őrző-védő kutyákat viszont nekem a dobi az amit tartanék de másikkal sincs bajomcsak legyen jólnevelt és ne menőzzön vele a gazdája mint tipikusan pont az amstaffal szokták a buta emberek.

2010. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

pit bullal és keverékeivel így pl.. amstaff törvény tiltja az ö-v foglalkozásokat .-helytelenül ezt megjegyezném de ennek ellenére sokan csinálják

a lényeg, hogy stabil idegrendszerű tökéletesen engedelmes és jó fogáskészségű legyen a kutya

egyedfüggő, hogy mikor érdemes elkezdeni

...általában csak felnőttkorban 2 éves kor körül ajánlott...

Csak kifejezetten ö-v szakember segétletével szabad nekilátni!!!

2010. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tapasztalatlan kutyás vagy (márpedig a kérdésed szerint igen) akkor semmilyen kutyával ne őrző-védőzz, amíg meg nem tanítod engedelmeskedni.

Ha neked csak a hergelés a célod, akkor inkább kitömött kutyát tarts, mert akkor nálad még a vizsla sem lesz jól szocializált.

2010. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tapasztalatlan

2. kutyám. Elég engedelmes, de nem hergelni akarom. Mindössze csak hogy védjen meg....

2010. okt. 13. 19:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!