Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így ugye kimegy belőle az...

Így ugye kimegy belőle az összes bolha?

Figyelt kérdés
A 3 hónapos kiskutyám 3 hete lett lekezelve Exspot spot on-nal. De most megint bolhás. Az állatkereskedésebn azt mondták, semmiféleképpen ne spot on-ozzam le mégegyszer, mert az tömény méreg. Arra gondoltam, h akkor megfürdetem bolhairtó samponnal, és utána lefújom Frontline spray-vel. De ha spot onozni nem lehet, akkor sprayzni igen? És meg kell majd ismételni mondjuk egy hónap múlva, mert a bolhák valószínűelg lepetéztek, és h az akkor kikelő bolhákat kiirtsa??
2010. okt. 12. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

At állatkereskedében is hülyék dolgoznak ...

Elszőr is vegyol neostomozan ampullát, ezt feloldo 1 liter vizben, belerakod a kutyust egy lavoba és lelocsold vele ... már fognak a döglött bolhák ki fele potyogni belöle. Emberi gyógyszertárben olyan 400 ft egy ampulla.

Ne öblisd ki, csak töröld meg és szárísd meg.


Aztán másnap mehet rá az exspot ... nem kell megijedni, nem mérgezi meg.

2010. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nagyontamas ***** válasza:

Nem biztos, hogy bolhás a kutya, ha vakarózik, annak más bőrirritáló oka is lehet (akár a fürdetés is okozhatja).

Az állatorvostól tanultam, hogy kell a bolhásságról meggyőződni.

Egy fehér lap fölött megdörzsölte a kutya bundáját, és a lapra hullott kis fekete pöttyöket megnedvesítette.

A bolha piszokban a kutya vére van, ami nedvesség hatására rozsdabarna foltokat hagy a papírlapon.

Az én kutyám is vakarózott, és nem volt bolhás.

Ugyan azt az exspot-ot használom, csak azóta nem fürdetem vízzel, csak száraz sampont használok, amit ki lehet kefélni a bundájából.

Se bolha se gyakori vakarózás nincs azóta.

A szert, pedig havonta egyszer kell a nyakánál a bőrre cseppenteni. (Ne a szőrre!)

2010. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

vidd el orvoshoz, ne kísérletezz!

mikor a kutyám bolhás volt, elmentem, adtak egy spotont, amit kölykökre is lehet rakni, már aznap kidőlt az összes kis féreg.

természetesen az alvóhelyeit rögtön mostam ki újra.

2010. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha bolhás, akkor féreghajtó is kell neki!

Az orvost nem fogod tudni kikerülni.

2010. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánkban is rengeteg bolha volt, amikor kicsi volt. Mi egyszerűen megfürdettük, és addig szedtük ki a bolháit, amíg az összes ki nem pusztult belőle. Azóta csak bolhairtó samponnal kezeljük és bolhanyakörve van, semmi egyéb, de szerencsére nem volt bolhája.
2010. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Múlt héten jött ki az állatorvos, kapott féreghajtót, és oltást. Kéthetente kap féreghajtót minden oltásnál. De a bolha és a féreghajtó hogy függ össze?
2010. okt. 12. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert a férgeknek a bolhák is hordozoi.
2010. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!