Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 6 hónapos németjuhásznak...

Egy 6 hónapos németjuhásznak ha most csapott a fara az még később rendbe jöhet neki teljesen neki vagy ilyen marad?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Még alakul, növésben van. Bármi lehet.
2010. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
basszus, úgy olvastam hogy csapódott a fára:)))
2010. okt. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mostanában sajnos a torz nj-kat díjazzák a kiállításokon:hatalmas pontyhát,rövid az eész kutya és úgy áll,mintha jól farba rúgták volna.

Vannak olyan vérvonalak,amik ezt hordozzák,de kiállításokon ez a divat.

2010. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A csapott far nem = a "seggberúgott" hátsóval. Egy egyenes hátú kutyának is lehet csapott a far.
2010. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát először azzal kezdeném,hogy nincs minek rendbe jönnie,(nézőpont kérdése)mármint én se szeretem a csapott farú N.juhászokat vagyis a kiállítási darabokat.Egyébként a fiatal NJ-oknál valóban elhúzódnak bizonyos változások de a testformája egy fél éves kutyánál már marad.Ez ezer százalék tapasztalatból írok nem egy Német juhász kutyám volt már és az effajta külsőségek már 3-4 hónapos korukra mindnek kialakult a formája most már csak nőni-gyarapodni fog hozzá nő a füléhez farkához (arányosabbá válik)talán egy minimális változás lehet de ez tényleg csak minimális.Ha tenyésztőtől van meg kellet volna nézni ill (érdeklődni)visszamenőleg a felmenőit a kutyinak.Egyébként a csapottfarú kutyák ugyan nem a fajta büszkeségei a lényeg a Displasya szűrés.rem segített v mit.:D
2010. okt. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lényeg, hogy egészséges legyen a csípője, és ne legyenek fájdalmai.

Tudomásom szerint van küllem és munka vonal. A küllem vonalnál ponty hát és csapott far van, a munka vonalnál egyenes hát, és szintén csapott far.

Esetleg képet nem tudnál belinkelni?

2010. okt. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csapott far" más fajtáknál is előfordul.

Idézet a küllem bírálatból:

A far a medencecsonton, a keresztcsonton és az első farok csigolyákon terül el. Jó a far alakulása, ha a farbúbtól enyhe lejtéssel húzódik a farok tő és az ülőgumók felé, arányosan hosszú és ennek megfelelően széles, kellő izmoltságú és - felülről nézve - az ülőgumók felé finoman elkeskenyedik. szukáknál a far szélesebb. Leggyakoribb rendellenes faralakulás a csapott far. "

2010. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!