Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éredklődnék, hogy aki otthon...

LN09 kérdése:

Éredklődnék, hogy aki otthon kozmetikázza a kutyusát, hogyan csinálja? Itt elsősorban a szőrnyírásra gondolok.

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Én kifésülöm, aztán fodrász ollóval. Nem szép, de nem is kiállítási kutya, így az a fontos, hogy ne legyen melege. Nyilván nyáron:) amúgy meg rendszeresen fésülöm, hogy ne csomósodjon, és ne legyen szükség géppel vágásra.
2010. okt. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fogok egy ollót és ami nagyon összetapadt szőre azt a tövétől kb 4-5 centire levágom. Így szép göndör bundája van és olyan mint egy kölyök kutya, pedig már 12 éves (puli).
2010. okt. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!


Igazából géppel szeretném picit megnyírni, de nem tudom, hogy álljak neki...

2010. okt. 15. 23:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi egyszer vágtuk le az én máltaim....csak tőből sikerült, és nagyon csúnya lett szegény:( ráadásul több helyen is megsértettük a bőrét. Arról nem is beszélve, hogy a gép is tönkrement. Inkább próbáld meg filcbontóval kibontani (persze, csak ha filces, csomós), aztán vágj a hosszából.
2010. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem csomós a bundája, csak hosszú. Nem tudom emberi hajnyíró mennyire jó hozzá, de én mint laikus nem vettem észre különbséget az emberi hajnyíró és az állatszőr nyíró között.


De ha egy hosszabb fokozattal nyírnám meg? Fene tudja...

2010. okt. 15. 23:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem otthon, nulla tapasztalattal, nem megfelelő felszereléssel ne akard nyírni a kutyádat.

1. megsértheted

2. elcsúfíthatod

3. fájdalmat okozol neki

A kutyakozmetikusokat 200 óra gyakorlat alatt nem engedik felügyelet nélkül kutyát nyírni az iskolában. Hidd el, megvan az oka.

2010. okt. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De még nincs meg összes oltása, nem vihetem kozmetikushoz. A kozmetikusról meg sok rosszat hallottam... Pl. elaltatják a kutyákat, hogy könnyebb legyen nyírni, meg ugye sokan nem szeretik ha ott van a gazdi, ki tudja hogyan viselkedik vele.


Szóval ez a bajom. De nem gondolnám, hogy minden gazdi kometikushoz viszi a kutyáját...

2010. okt. 16. 12:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma megnyírtam a kutyusomat. Nem lett csunya, és nem vágtam meg sehol.
2010. okt. 17. 21:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy ha géppel csinálom, akkor az hogy fájhat neki, vagy hogy sérthetem meg vele. Mindegy, szép lett :)
2010. okt. 17. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!