Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog segitenétek?...

Francia bulldog segitenétek? Tapasztalt gazdik?

Figyelt kérdés

Olyan válaszoljon akinek már tapasztalt és nagyon foglalkozott a kutyával éjel-nappal


Az lenne a kérdésem ha lehet tapasztal gazditol hogy a francia bulldog megéri tartani egy kant mármint olyan értelemben hogy olvastam hogy fülbetegség,... stb.... .


2 kérdésem lenne.


Debrecenben élek


1 kérdés:Megelőzhetőek ezek a fülgyulladás meg stb ezek a bajok...


2 kérdés. Hogy elvinném a kutyát hány havonta kell elvinni a dokihoz és csak a doki megnézi a kutyám hogy van e baja és nincs baja akkor kér érte pénzt? (ÉS aki már vitte megmondaná hogy nem találtak bajt nála ha kértek mennyi ft kértek vagy ez ingyen van?)


2010. okt. 17. 07:47
 1/5 anonim válasza:
Szia! tapasztalatom szerint a legjobb ha tenyésztőtöl kérdezel!Biztos hogy akkor tapasztalt ember fog válaszolni neked!
2010. okt. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minél jobb helyről veszel kutyát, annál kisebb az esélye az örökletes betegségeknek. Ha vannak a szülőknek szűrései öröklődő betegségekre, rendesen oltva volt a mama kutya, meg a kicsik is, és te is beadatod neki becsülettel az összes fontosabb oltást, azzal ezek megelőzhetők. De ezek már önmagában nagyon sokba kerülnek. A rendszeres parazitamentesítés is elég sok pénz. És eleve egy becsülettel felnevelt kölyköt megvenni is nagyon dárga: [link]


Bulldognál amúgy leginkább szem és izületi betegségek fordulnak elé. Az enyémnek műtötték a szemét, mindenestől (tölcsér a fejére, műtét utáni kímélő kaja) kb. 50 ezer volt.


Ha ennyire tartasz az orvosi költségektől, mert nem férnének bele a családi büdzsébe, akkor nagyon gondolt meg a kutya vásárlást. Mert hiába szerzel egy szuper genetikájú kutyát, bármikor becsúszhat, hogy megharapja egy másik kutya, megüti magát, vagy akármilyen baleset éri. Vagy mondjuk elég gyakori fertőző betegség a kennelköhögés, ami olyasmi mint emberekné az influenza. Annak a kezelése is belekerül vagy 10-15 ezer forintba.


Pesten a legtöbb orvos azért is kér pénzt, hogy ránéz a kutyára, megtapogatja a nyirokcsomóit, megméri a lázát, meghallgatja a tüdejét, szívét. De a vidéki orvosunknál volt már, hogy nem kért semmit mondjuk egy seb leápolásáért, de szerintem ez a ritkább.

2010. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kutya mát ismerősünk igazi zsir fajtiszta kutya a szülők azoknak nem volt baja....


Nem szűkölködök csak azért 2 havonta elviszem megnézetni kérnek 4 ezret érte számold ki 24 ezer forint kennel meg nem lessz faszán szigetelt jól védi a hűvöstöl De még a megnézésért menyit kérnek arra nem kaptam választ :)

2010. okt. 17. 08:28
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


-.-


Már bocsi de én 40 vagy 35 ért veszünk fajtiszta buldogot ismerőstöl nem tápot adnék neki nagyon de azt is inkább kutyaszalámit meg ilyesmi meg tápból sem olyat ami 500ft/ kg szóval ott el van túlozva meg kan lessz csak szóval nem lessz kölyke és ha az ismerősünktöl a 5 hónapost vesszünk meg ami 35-40ezer az már kétszer lett oltva márcsak asszem féregteleniteni kell........ mert ha nem ismerőstöl vennén akkor elhinném hogy annyi szóval azért abban van túlzás ......

2010. okt. 17. 08:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Oké, a te dolgod. Attól még, hogy a szülő makk egészséges, nyugodtan lehete hordozó, ami azt jelenti, hogy ő egészséges, semmi nem látszik rajta, de valamelyik felmenője hibás génjeit örökítő.


Én is olcsó bulldogot vettem, 3-szor kellett eddig műteni. Drágább volt, mintha rendes szűrt kutyát veszek.


A kennelköhögésnek nincs köze a kennelhez, ez egy kutyák között terjedő influenza szerű köhögéssel járó betegdég.


Az meg, hogy nem minőségi táppal akarod etetni, megint csak a te dolgod, csak egy esetleges izületi betegség (ami részint örökletes, részint a nem megfelelő táplálkozás okozza) kezelése baromi drága, ha ne adj isten műteni is kell, 150 ezernél indul.


Az meg, hogy a szülők most egészségesek szintén semmit sem jelent, a diszplázia és a PRA is könnyen lehet, hogy 5-8 éves körül mutat csak tünetet.


De látom már eldöntötted.

2010. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!