Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának mennyi időt/távot...

Egy kutyának mennyi időt/távot kell lesétálnia, hogy elfáradjon?

Figyelt kérdés

Van egy drótszőrű foxim, 11 hónapos. Hogy lehetne jól kifárasztani (azaz jó alaposan megsétáltatni)? Én szoktam vele magasabb fűbe menni vele, hogy kicsit felemelje a fejét, meg hogy ugráljon. Szoktam vele árkokat is ugratni(ezt nagyon szereti :D. Az árkok kb. 1.40 cm mélyek.)

De mégis, amikor hazamegyünk, még mindig olyan üde, friss, hiperaktív. Kérlek ne szidjatok le, még csak 8 éves vagyok, nem olyan sokat tudok a kutyákról.

Köszönöm! :)

(és légyszi ne mondjátok hogy nézzek szét mindenféle honlapon! Már megvolt!!!!!)


2010. okt. 17. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is volt egy foxim, szinte lehetetlen volt lefárasztani. Kitartás! Majd megszokod:D Amúgy tünemény kutyus!
2010. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
próbáltál vele labdázni? ha neki rohannia kell a labda után, te maradhatsz egy helyben, és mégis, a kutya sokkal többet mozog. próbáld neki megtanítani, hogy hozza vissza a labdát, és akkor addig dobálhatod neki, amíg el nem fárad.
2010. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
szerintem setaltatas kozben fuss vele es dobj neki botot vagy labdat ha ez sem valik be akk vidd el egy akadaly palyara vagy hanem keszits neki eggyet az en kutyamnal ez mindig beval ha bar az en kutyam mar 8 eves es hamarabb kifarad ....remelem tuttam segiteni
2010. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
járjatok agility-zni, neked is jót tesz a sport meg a kutyának is...ja és ne csak fizikailag, hanem szellemileg is fáraszd le feladatokkal, tanulással ;)
2010. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Nehéz ügy. Egy foxiban rengeteg energia van. Csak összehasonlítás képpen, tegnaő a bulldogommal mentem 2 órát reggel, aztán délben még egyet úgy, hogy több kutyával voltunk, és hatalmas rohangálás volt. Utána végig csináltunk egy kutyasulis foglalkozást, másfél órát pihent kennelben, utána még egy jó óra rohangálás kutyákkal, és mikor hazaértünk még mindig lett volna ereje. Én voltam a legjobban meglepve, mert ő elvileg ő a világ leglustább fajtái közé tartozik.


Ez kicsit ördögi kör, mert ha rendszeresen mentek annyit, hogy elfáradjon, akkor egyre jobb kondiban lesz, és egyre több kell neki a fáradáshoz. Ezért érdemes közben tanítani, feladatokat adni neki, ami az agyát is lefoglalja.


Ha van kedved elkezdeni komolyabban foglalkozni vele, tanítgatni, az sokat segít, a szellemi fáradságból lassan regenerálódik.

2010. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát nekem nem foxim van, kis keverék, amikor 6 hónapos és 5 kg volt, sétáltunk egy órát, majd bementem melózni vele kb 3 órát, addig aludt, aztán eltévedtem vele az erdőben 5,5 órát kóvályogtunk (ebből fél órát cipeltem szegényt) majd egy buszra felszálltunk, ott aludt 20 percet, amikor hazaértünk, akkor meg fogta a pórázát és rángatott ki sétálni :D
2010. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

omg

köszi

2010. okt. 22. 17:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!