Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára haza hozom a kiskuty...

Nemsokára haza hozom a kiskutyám ( 10 hetes lesz akkor), de csak egy hétig tudok vele itthon maradni. Mit tehetnék, milyen intézkedéseket, hogy ne legyen probléma ha itthon hagyom?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 12:18
 1/6 A kérdező kommentje:
jah és napi 6-7 óráról van szó...
2010. okt. 17. 12:19
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem lesz baja ha otthon hagyod egyedül.

told össze a bútorokat hogy ne másszon be sehova és ne ragadjon bútorok mögé.

legyen vize,egy kis lepedőszerűség hogy tudjon mire pisilni/kakilni.

2010. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyám 8 hónapos koráig boxban volt éjszaka és amikor nem voltam itthon. Soha semmi baj nem volt, a lakás épen maradt és sokkal hamarabb lett szobatiszta.

Tehát én a szobakennelre szavazok kölyökkutyánál. Mert rendet és rendszert kell tanulniuk. Főleg azt h amíg nem vagy otthon alvás van.

2010. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod be/kizárni valahová? Nekünk az előszobában volt, sok kárt nem tud tenni, taposó van, ha bepisil könnyű kitakarítani, és nem szedi szét a szobákat. (Az előszoba sem túl kicsi.)

Vizet hagyj neki, meg valami játékot és rongyot.

2010. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A többiek jókat írtak, de ha nem tudod sehova bezárni, akkor ezeket javaslom: minden veszélyes dolgot zárj el előle (vezetékek, hosszabbítók), pakolj magasra, ne tudjon magára rántani semmit (négykézláb nézz körül, hogy az ő szemszögéből mi tűnhet izgalmasnak). Rakj elé sok vizet. Kutyapelenka, vagy újságpapír is kéne arra a helyre, ahova legtöbbször végzi a dolgát, ha nem akarod, hogy kisebb-nagyobb ajándékok várjanak otthon.

Én az elején melegvizes palackot raktam a kutyaházába, azt is rakhatnál a vackába. Meg egy rongyot, amin az anyukája és a tesói szaga van. Plusz jó lehet neki, ha nincs teljesen csönd körülötte, amíg nem vagy ott, szóval tévét esetleg bekapcsolva lehet hagyni. Ja, és le kéne fárasztani mielőtt elmész otthonról. Így az idő nagy részében aludni fog.

2010. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

És ami a kis lelke szempontjából fontos: kezdd el szoktatni az egyedülléthez már akkor, mikor még otthon vagy vele.


Menj ki, minden különösebb kommunikáció nélkül, várj pár percet, és mindig akkor menj be, ha épp nem nyafog. Amíg nyafog, tapodtat sem.


Nyújtogasd az időt, hallgatózz figyeld meg mit csinál.


Szokja meg, hogy te egy ilyen vagy, aki jön-megy.

2010. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!