Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilert, vagy dobermann...

Rottweilert, vagy dobermann legyen?

Figyelt kérdés

minden körülmény adott, nevelni is tudnám, és "szaporítótól" veszem nincs nekem drága kutyára pénzem, ne oltsatok le, de higgyétek el, tenyésztőtől venném, ha megtehetném

szóval melyik fajta az egészségesebb?

melyik fajtánál könnyebb kifogni olyan egyedet ami egészséges?

2010. okt. 17. 15:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
ha nincs pénzed kutyára, akkor a fajtamentőket vagy a menhelyet keresd meg, ne pénzeld a kutyaszaporítókat, akik tönkreteszik a fajtákat....
2010. okt. 17. 15:34
 2/22 anonim ***** válasza:
2010. okt. 17. 15:35
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A rottweilernek és a dobermannak is van fajtamentője. Próbálkozz náluk. De gondolom Neked kölyök kell és olcsón... Az meg teljesen lényegtelen, hogy melyik fajta az egészségesebb mert a szaporítóknál úgy sem egészséges példányt fogsz kifogni. Ha meg nincs pénzed megvenni jó helyről a kutyát miből lesz pénzed orvoshoz járni ha netán baja lesz a kiskutyának? Ami hát valljuk be elég valószínű, hogy lesz ha rossz helyről veszed. Továbbá nem egy ilyen kutyán kéne spórolni, mert hiába a jó nevelés, ha idegileg labilis kutyát fogsz magadhoz venni. Főleg ha gyerek van ez elég kockázatos... Mert vagy félős vagy agresszív lesz. Inkább nézz szét fajtamentőknél ott még leírást is kapsz az adott kutyáról. Hogy viselkedik más állatokkal, gyerekekkel, emberekkel.
2010. okt. 17. 15:38
 4/22 anonim ***** válasza:

csak élettapasztalat, de nekünk volt mindkét fajta, csak a rotiból kettő egymás után. A dobermann mindkettőjüket túlélte és öregen halt meg...

Sztem a dobi egészségesebb, legalábbis így és most nem tudok fajtajellegű kórságot, viszont a roti valahogy jobban bejön... nekem legalábbis. Meg télen kevésbé fázik és jó nevelés mellett baromi jó őrző... Ja, ha a dobit választod, akkor ne vágasd le a fülét... az egy macerás pont náluk.

Bocs a rövidített nevekért, nem vagyok hp.

Sok szerencsét a kutyuhoz!

:)

2010. okt. 17. 15:38
 5/22 anonim ***** válasza:
előbbi hsz. vok: szintén egyetértek a fajtamentő ötlettel!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 17. 15:39
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Csak a dobermmant érintő néhány betegség:

A csontrendszer elváltozásai

* Wobbler-szindróma

* Csípőízületi diszplázia (HD)

* Panosteitis

A keringési rendszer betegségei

* Kardiomiopátia

* Willebrand-szindróma (vérzékenység)

Májbetegségek

* Dobermann hepatitis (DH)

Bőrbetegségek

* Alopecia (szőrhiány – a világosabb színű egyedek körében gyakori)

Hormonális betegségek

* Pajzsmirigy elégtelen működése (hipotireózis)

Szembetegségek

* PHTVL

* PHPV

* PRA

* KATARAKTA

És a roti? Csípőizületi diszplázia, Willebrand-kór, veleszületett süketség, retinafejlődési zavar ésatöbbi.

Úgyhogy hajrá! Ha esetleg mégse lenne beteg a kutyád, imádkozz, hogy ne legyen ideggyenge.

2010. okt. 17. 15:45
 7/22 A kérdező kommentje:

énnekem kiskutya kell és olcsón, menhelyről nem szeretnék, mert félek a nagy kutyáktól

én nem veszek sok pénzért kutyát, hiába olt le engem a sok pénzes, divatmajom

ha pedig minden szaporítós kiskutya beteg lenne, legalábbis legalább 50%-uk akkor nem élnének meg belőle mások a tenyésztőkön kívül

szerintem

és ha lehet csak a kérdésre írjatok, a rizsa nem érdekel, és a menhely is kilőve, ha nincsen kicsi

2010. okt. 17. 16:29
 8/22 anonim ***** válasza:

és ha Dobermann vagy Rottweiler fajtamentőktől vásárolnád?

Szaporítótól nem érdemes, hidd el, nem azért írjuk hogy oltogassunk, hanem mert a szaporítóktól vett kutya több mint 90%-ig biztos, hogy valami elváltozás van a fajtájához képest.

Most az egyszer hallgass ránk!

Én személy szerint a Dobermannt jobban szeretem.

De csakis akkor vegyél ilyen fajtákat, ha elég időd van szocializálni, és nagyon sokat törődni vele, mert ezek nem a legegyszerűbb fajták.

Makacsok és sok helyzetben agresszívek.Ezt megelőzheted ha kiskölyök korától kutyaiskolába jársz vele, más kutyák társaságába engeded.

Mindkettő fajtának megvan a maga szépsége, és bosszúsága. :)

2010. okt. 17. 16:36
 9/22 anonim ***** válasza:
félsz a nagy kutyáktól és pont ez a két fajta kell neked???? :-o
2010. okt. 17. 16:44
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Aki keres az talál, aki akar az segít!

[link]

2010. okt. 17. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!