Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van ez a fajtamentösdi?

Hogy van ez a fajtamentösdi?

Figyelt kérdés
Egy fajtát nagyon, de nagyon szeretek, a kedvencem, már évek óta, amióta csak megláttam azóta csak olyat szeretnék. Gondoltam, hogy veszek egy olyat egy tenyésztőtől, de rossz tenyésztőtől nem akarok, a nagyon jó, meg nagyon drága. És gondoltam, hogy menhelyről szerzek valami olyan fajtát. De, menhelyeken nem olyan szépek, meg tökéletesek, nem mondom, hogy csúnyák, de nem fogott meg egyik se. Azt hallottam vannak a fajtamentők, akik olyan fajta kutyákat mentenek meg. És tőlük lehet kérni olyan fajtát. Ez tényleg így megy?
2010. okt. 17. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
95%
Igen, deha ezt előadod neki elküldenek melegebb éghajlatra, hiszen egyrészt nem kutyakiállítást tartanak, hogy te szépség alapján IS válogass, másrészt eleve nem szép dolog csak küllem alapján ítélni.
2010. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
91%
A fajtamentők jellemzően egy adott fajta rajongói. Éppen emiatt nagyon-nagyon megnézik, hogy kinek adnak kutyát. Sokszor egy kutyára 10-20 jelentkező is van, tehát van miből választaniuk, és legjobb tudások szerint kiválasztják a legjobb gazdit. Ha annak érzed magad, akkor hajrá, próbálkozz náluk, de kiállítási kutyát nem fogsz tőlük kapni, mert alegtöbb normális tenyésztő visszaveszi a tőle származó kutyát ha bajba kerül.
2010. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
88%

A fajtamentők is úgy működnek, mint a menhelyek, csak ott konkrétan csak olyan fajta kutyát találsz, mint amilyet mentenek. pl. csak fajtatiszta labradorok, vagy tacskók, vagy boxerek, vagy német juhászok. Úgyanúgy kell jelentkezned, ha szeretnél örökbe fogadni, ők az elbeszélgetés alapján eldöntik, hogy alkalmas vagy-e az adott fajta tartására, vagy a konkrét kutya gazdájának, megfelelők-e a körülményedi stb., és ha igen, akkor ingyen, örökbefogadási szerződést aláírva megkaphatod a kutyát. Természetesen ivartalanítva. Mivel ezek már valahonnan kidobott, vagy leadott, megúnt, vagy problémás stb. kutyák, így ezzel a hozzáállással, hogy csak szép és tökéletes kell, nem fogsz találni. a fajtamentőkhöz kerülő kutyák jelentős része, idős, vagy beteg, viselkedés problémás fajtatiszta kutya, hiszen nyílvánvalóan egy szép és tökéletes kutya, hogy a te szavaiddal éljek, nem szorul rá az állatmentők segítségére. Persze vannak kivételek is, ha mondjuk költözés vagy ilyesmi miatt egyébként hibátlan fajtatiszta kutyától megválni kényszerülnek, így vagy más esetben is, ilyen kutya is kerülhet fajtamentőkhöz.

remélem jól írtam le Neked, nekem fajtamentöktől örökbe fogadott kutyám van, imádom.:-)

2010. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, hogy nem kiállítási kutyák, hanem amiket láttam azok már 6-7 évesek voltak, és én fiatalabbat szerettem volna. Nem kell nekem tökéletes kinézetű, csak sok olyan volt, ami csak kicsit hasonlított a fajtára.
2010. okt. 17. 20:16
 5/75 anonim ***** válasza:
60%
Mindenki csak fiatal kutyát akar, lehetőleg kölyköt.... Ezért is tudnak olyan jól megélni a szaporítók. Azok az 5-6-7 éves kutyák, akik a fajtamentőknél landolnak éppolyan kedvesek, szeretni valóak, mint fiatalabb társaik. És van egy nagy előnyük velük szemben: már túl vannak a "kölyökbetegségeken". Nagyon-nagyon szomorú, hogy ma ebben az országban egy 6-7 éves kutyát már piszok nehezen lehet normális gazdához adni.....
2010. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
82%
Hát akkor azok nem is voltak fajtatiszták. Több fajtamentő menti a fajtára nagyon hajazó keverékeket is. Szerintem, ha már megvan, hogy milyet szeretnél, akkor vedd fel velük a kapcsolatot, és előjegyzésbe vesznek, és értesítenek, ha neked való kutya érkezik hozzájuk. Én is így voltam vele, mindenképpen csak lány kutya jöhetett szóba, de épp csak fiú kutyák voltak az egyesületnél gazdikeresők, és kb. 3-4 hetet vártam, amikor mentettek valahonnnan egy szukát is, és akkor értesítettek. Nem kölyök volt már ő sem, ez igaz, hanem 3-4 éves.
2010. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajtat szeretnel,

Segitek keresni, ha akarod es valoszinuleg en talalok is.

2010. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
49%

Pénzedért tenyésztőtől kapsz kutyát, (bárkinek adnak bármilyet, tisztelet a nagyon kevés kivételnek) de a menhelyen szív kell a kutya örökbe fogadásához.

Ott az elmondottak alapján nem fogsz megfelelni.

2011. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit elvagytok keveredve....

Folyamatosan "fajtatiszta" kutyáról megy az értekezés, holott ezer helyen hangsúlyosan leírják---- papír nélkül nem fajtatiszta a kutya, csak az adott fajtára erősen hasonlító egyed.

Akkor most hogy is van ez?

Fajtamentőknél a törzskönyv nélküli is "fajtatiszta" ?

2011. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
55%

A kutya, ha fajtatiszta, akkor is fajtatiszta, ha nincs törzskönyve. Nem a törzskönyv teszi fajtatisztává.

Csak legfeljebb a tenyészszemlén és egyéb kiállításokon nem vehet részt és ha szaporítják, a kölykök sem kaphatnak törzskönyvet.

De a biológiát azért mégsem a papír határozza meg! :-)

2011. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!