Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistermetű, hosszabb szőrű,...

Kistermetű, hosszabb szőrű, gyerekbarát kutyát szeretnénk, amit udvaron lehet tartani, és nem egetverő az ára. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
3gyerekes családhoz szeretnénk egy kistermetű kutyust, amivel játszhatnak is a gyerekek. Nekem pl. nagyon tetszene a Hawaneese vagy nemtom hogy kell írni, de állítólag udvaron nem tartható, mert nem bírja a telet. Minden kis szőrmók kutya ilyen?
2010. okt. 18. 12:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Havanese-t nem lehet bent tartani.

Szerintem alapból olyan nagyon hosszú fehér szőrű kutyust ne keress mert kint nagyon csunya lesz az időjárástól a bundája.

Nézz szét a menhelyeken:) Az olcsó és számotokra megfelelő rengeteg kutyus között tudtok válogatni.

2010. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

nem bent hanem kint.

bocsi félreirtam

2010. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%

Puli?

Tudom, nem divatos, de kistermetű, hosszú szőrű, és nagyon intelligens kutya. Gyerek mellé szerintem jó választás.

2010. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 hell-ikon ***** válasza:
100%
Pl.: Puli...?:)
2010. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 hell-ikon ***** válasza:
ÚÚÚ, de egyre gondoltunk az előzővel:D
2010. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Mit értesz azon, hogy nem egetverő az ára? Egy törzskönyves kutya szinte biztos, hogy 80ezer fölött van, sőt, bizonyos fajták jóval fölötte (akár 200ezer is lehet, vagy több).

Ha nem akarsz fizetni érte, vigyél haza menhelyről vagy fajtamentőktől, még jót is teszel vele.


Fajta szinten a leggyerekszeretőbb a golden retriver és a labrador retriver, őket lehet kint is tartani, igaz középtermetű kutyák.

A kicsi kutyák közül egyiket sem ajánlott kint tartani, nagyon esetleg a tacskót, de az meg eléggé hangos és nem igazán gyerek mellé való...


Ez így egy elég összetett probléma

2010. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Labrador. Nyugodt, kiszámítható. Gyerek mellé ideális. Tudom, nem kimondottan kis termetű, de az ennél kisebbek fázósak télen. És miért szeretnétek hosszúszőrűt? Majd ha vedleni fog, meg az szőrének az ápolásánál érezhető a különbség. Amúgy hosszúszőrűnek ott van pl. a Golden retriver.
2010. okt. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Havanese,Máltai,és ilyen tipusú kutyust nem ajánlok,egyrészt udvaron nem lehet tartani,nekem Havanesem van,vagyis lehet az udvaron,de télen felöltöztetve van,nyáron meg olyan piszkos lesz hogy gyakran kozmetikáztatni kell vinnem.A szőrével sok gond van.Gyerekek mellé a legjobb a labrador,tudom,kistestűt írtál,de a labi ő játszik a gyerekkel,ezek a kicsik nem annyira,és ha véletlenül rálépnek futkározás közben,el is pusztulhatnak.Szerintem szívósabbat vegyetek,egy labradort ilyenkor már 15-20 ezerért is be lehet szerezni törzskönyv nélkül.

2010. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Labradort már 20-tól lehet kapni ...
2010. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk jelenleg labradorunk van 2 gyerekünkkel, és a legtökéletesebb kutya. Már többféle kutyánk is volt, de a labi mindenféle szempontból jó választás volt számunkra. Nagyon rábeszéllek.
2010. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!