Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nincs a kutyának kölyökkori...

Ha nincs a kutyának kölyökkori oltásai, de évente beadatom neki a kombinált oltást úgy is véd?

Figyelt kérdés
Be fogadtam egy kutyust, de nem voltak kölyökkori oltásai sőt állatorvosnál se volt. Az orvos azt mondta egészséges, nem volt férges megkapta a veszettség ellenit (mert azt mondta az a legfontosabb először) Ha beadatom neki a kombinált oltást akkor az is véd majd? Vagy már tökmind1 mert a kölyökkori oltások nincsenek meg? Vagy kezdjem előröl a kölyökkori oltásokat most? (két éves kutya)
2010. okt. 18. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a menhelyeken is csak kombináltat kapnak és utána két héttel mehetnek ki a karnténból a többi kutya közé.


Tehát arra tippelek, hogy felnőtt, kialakult immunrendszernek már elég a kombinált oltás, de azért inkább az orvosnak higyj mint nekem :)

2010. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudtad, hogy nem volt férges? ugye, kapott féreghajtót az oltás előtt?
2010. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen kapott és nem volt benne féreg szerencsére :) Az orvos azt mondta két hét múlva menjek vissza kombinált oltásra. Akkor gondolom nem kell előröl kezdeni a kölyökkori oltásokat.
2010. okt. 18. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem!! Egy oltás nem oltás, ha előtte sosem kapott!! Ahhoz, hogy egy évig tartó védelme legyen, minimum 2, maximum 6 hét különbséggel 2 db kombinált oltást kell megkapnia!
2010. okt. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Hát akkor felesleges beadatnom neki. Köszi a válaszokat.
2010. okt. 18. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:
ez hülyeség az én kutyámnak semm volt meg a kis kori oltásai 6 hét 8 hét 10 hét 12 hét 14 hét meg a 16 hetesi semm( 1 kombinált/veszetségi)oltás semm csak a 6 hónaposi ami kőtelező meg évente adtam neki és lámm semmi baja sincs és igen is védd amit meg kapp hiába csak a veszetségit kapja meg meg a kombináltatt jah amugy kérdező nem csak a kombináltat kötelező hanem a veszetség ellenit is be kell adni neki és úgy már véd :D sok sikert én is találtam nem egy kutyát és ha nem védne akkor már rég veszet lenne a kutyám na ennyit erről(meg harapta egy másik kutya ami látszólag nem volt veszet de az orvos a nyál mintából ki szedte hogy veszet volt,és meg kérdezte kapott e veszetség ellenit stb ,meg mutattam neki az oltási könyvet és azt mondta semmi baj nem lesz,csak kitisztitotta a sebet vizes kendővel és kész és azota sincs semmi baja.
2010. okt. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy felesleges! Semmiképp se felesleges! Csak elképzelhető, hogy ismételni kell pár hét után. De ebben az orvos fog segíteni. Semmiképp sem felesleges, csak max nem egyszer kell most kapnia, hanem többször, és utána elég évente.
2010. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!