Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy ideggyenge kiskutyám....

Van egy ideggyenge kiskutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

kaptam egy kiskutyát (tenyésztotol vettuk)és ideggyenge szegény.már nem pisil be.de amikor pl:fekszik az ágyamon es kozeledek hozzá elkezd morogni meg olyan erdekesen oszehuzza magát.ez változnni fog?

és hogyan szoktassam szbatisztává?mert nem akarom leszidni mivel félek h akkor csak rontok az ideggyengeségen.mit csináljak?


2010. okt. 18. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
milyen fajta kutyus és mennyiért vettétek?
2010. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
cavalier king charles spaniel 150 euroér vettuk 6 honapos.
2010. okt. 18. 21:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon kevés az esély arra,hogy valaha is normális kutya lesz.
2010. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem feltétlenül ideggyenge, csak még kicsi és bizonytalan.Még nem tudja mire számíthat, így meg kell neki mutatni-meg kell tanítani. Azért húzza össze magát, mert fél az ismeretlen helyen. Nem szokta még meg se a helyet, se téged.Adj neki sok szeretetet és időt a megszokáshoz. Legyél vele türelmes, meg látod hamar megnyugszik amint biztonságban érzi magát.:)Sok sikert az összeszokáshoz!
2010. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

szerintem ideggyenge mivel amikor kicsi volt akkor mindentol bepisilt.osszerándult.nemtudom én is bizonytalan vagyok.

hogyan szoktassam szobatisztaságra ?

2010. okt. 18. 21:59
 6/10 anonim válasza:
Kicsit félreértettelek az előbb, azt hittem egészen pici kutya. Viszont már meg is adtad a választ: az ok a te bizonytalanságod.Olvass utána hogy kell szobatisztaságra szoktatni. Nagyon sok helyen megtalálod a neten (írd be a keresőbe).A kutyádon úgy segíthetsz, ha magabiztos vagy és határozott.Akkor hallgatni fog rád és rögtön nem tűnik majd ideggyengének.Vezetőre van szüksége.
2010. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Dícsérd sokat!

Erősítsd benne a magabiztosságot. És tartsd szem előtt, hogy amíg Te sem vagy magabiztos, addig ő sem lesz az. Mitől félsz?

A kutyád meg fogja tanulni, hogy mi az a szobatisztaság, de még fiatal. Hányszor viszitek ki sétálni?

Próbáld el többször, hogy mész felé. Ha morog, szólj rá, hogy nem. Ha nem morog, akkor dícsérd meg, és jutalmazd valami finom falattal.


Azok alapján, amit leírtál, egyáltalán nem gondolom, hogy ideggyenge lenne. Nem szabad őt elkényeztetni, és éreznie kell, hogy a gazdája magabiztos, és nincs mitől tartania.

Sok sikert hozzá!

2010. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás egyértelműen kutyasuli. Ha jó helyről vetted szinte kizárt az ideggyengeség, én inkább nevelési problémára, nem téged akarlak bántani félre ne értsd, de vannak problémásabb kutyák, akinek több odafigyelés kell.
2010. okt. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem ideggyenge, egyszerűen csak érzékeny. Az ilyen kutyáknak több odafigyelés kell, segíteni kell nekik visszaszerezni a magabiztosságukat. Én is a suilt javasolnám, mert valami nagyon nem jól működik köztetek, ha fél éves korára itt tartotok, és nem fogunk tudni segíteni látatlanban egy fórumon.
2010. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az a baj h egy olyan kornyéken lakom akol 100 km-es korzetben nincs kutyasuli.tehát csak én segíthetek rajta.
2010. okt. 19. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!