Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy nagyon pici és egy...

Ha egy nagyon pici és egy normál méretű yorkit összepároztatnak, mekkora kutyusok fognak születni? A hím a kisebb. A "terhesség" és a "szülés" mennyire viselné meg a kutyust?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 16:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

nem hiszem hogy annyira megvuiselné és akölykök külömböző méretüek lennnek szerintem.


off: akarod mondani "kutyát"

2010. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

vemhességnek és ellésnek hívják

Ne szaporits!

2010. okt. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tudom és nem akarok szaporítani...


A kölykök különböző méretűek lennének? És az marad kisebb, amelyik pici korában is kisebb? Szóval nem szenvedne nagyon a "lány" terhesség meg szülés alatt? Meg utána, persze.

2010. okt. 19. 16:16
 4/19 A kérdező kommentje:

Légyszi adjatok arra választ, hogy mennyire fájna a "lánynak" a "szülés"....

Köszi!

2010. okt. 19. 16:19
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Sztem csináltasd fel a szukádat mondjuk egy doggal, vagy egy bernáthegyivel! Aztán meglátod, fog-e neki fájni!
2010. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondtam, hogy soha-soha nem fog szülni és soha nem lehet terhes, annyira szeretem és annyira sajnálnám őt... Aztán most jött is nagyon pici fiú yorki, a gazdája megkért, hogy...na...és mi is annyira szeretnénk még kiskutyát... Tudom, hogy nagy szemétség, el is ítéltem a szaporítást teljesen, de megtartanánk legalább egy kutyust, egy kellene a fiú gazdijának. Kb. hány szokott első alkalommal születni?
2010. okt. 19. 16:27
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül a méretektől (tehát hiába kisebb a kan a szukától) már a fedezés sem kellemes neki. Magyarán fáj. Főleg az amikor össze is ragadnak. Az a legrosszabb. Ráadásul az ellés is megviseli. Lelkileg és testileg egyaránt. Nagyon sok energiát veszít ilyenkor a kutya. Sőt egy csomó komplikáció akadhat fent. A szülés is fáj neki, hiába kisebb apától vannak a kölykök. Az teljesen mindegy. Ezek után felnevel jó pár kiskutyát. Ez is megeröltető számára. Főleg ha császározni kell. Ott a mély vágás a hasába a kicsik meg azt nyomogatják.

Összességét tekintve megviseli a szülés (hisz Ő ezt csak ösztönből csinálja semmi örömet nem lel benne csak szenvedés), fáj is neki és sok probléma is merülhet fel mind a vemhesség mind az ellés pillanataiban.

Ha meg nem fedeztetted be, kérlek ne is tedd. Hisz nem jó a kutyádnak és fent áll a veszély, hogy nem is lesznek gazdái. Vagy ha lesznek is gazdái tovább adod és Ők is lehoznak a szukáktól almot már mennyi kiskutya? És mi van ha azoknak a kölyköknek meg nem lesz mindnek gazdája? Ne tegyél felelőtlenséget. Nem mondom, hogy feltétlenül ivartalanítsd a kutyád (bár nagyon sok betegségtől megkíméled a kutyád amik nagy esélyben jelentkeznek idősebb korban és ezáltal tovább is él pár évvel), de legalább ne fedeztesd be. Vigyázz rá!

2010. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj hülyeséget!

Tönkreteheti az ellés,sőt bele is halhat,ilyen kicsi kutyánál nem ritka.

Persze a szaporítók nem szokták reklámozni a tevékenységük eredményét,mindig van ilyen "egyszer hadd szüljön"-féle alom.Jelentkeznek,mint jó gazdijelöltek,nem egyszer még gyerekeket is visznek magukkal,azt hazudják,nekik kell a kiskutya kedvencnek,közben meg megy a kutyagyárba.Ha egy kutya is ilyen helyzetbe kerül a nálad születettek közül,te is felelős vagy érte!

És ne hidd,hogy a yorkie-nak könnyű rendes gazdát találni,Dunát lehet velük rekeszteni.

A szukád életéből akár éveket elvehet egy vemhesség!Nagyon lezsarolja a szukát.Hidd el,nem akar szerencsétlen "anyuka lenni",az ösztöne viszi,a legtöbb szuka a végén már szabályosan menekül a kölykei elől.

"Mini yorkie"egyébként nincs,selejt,standard alatti méretű kutyákat szaporítanak tovább,mert a sok birka minél kisebb kutyát akar.

2010. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Abból, hogy egy szuka nagyobb, a kan pedig kisebb, nem lehet megjósolni azt, hogy mekkora méretű kölykök fognak születni. Ehhez figyelembe kellene venni a felmenők méretét is.

Egyébként igen, megviseli a kutyát a vemhesség,és az ellés is fájdalmas. Ha utánanézel a yorkiknál az átlagos alomszám 3-5 kölyök. De ez átlag. Születhet egy is, és nyolc is.

A kutyatenyésztést rá kell bízni olyanokra akik értenek hozzá. Ráadásul hatalmas terhet veszel le a saját és a kutyád válláról is azzal, hogy nem kezdtek bele olyan dologba, ami veszélyesen is elsülhet.

2010. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valószínűleg nem lesznek kiskutyák. :( Persze odafigyeltem volna kihez kerülnek tovább, elmentem volna a gazdihoz meg találka meg minden, de na. :)


Mit jelent az, hogy akár éveket is elvehet a kutyusom életéből, ha szül?

2010. okt. 19. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!