Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy nagyon pici és egy...

Ha egy nagyon pici és egy normál méretű yorkit összepároztatnak, mekkora kutyusok fognak születni? A hím a kisebb. A "terhesség" és a "szülés" mennyire viselné meg a kutyust?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 16:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a yorkik olyan érzékenyek, és kényesek, nem biztos hogy kibírja a szülést. Fájdalmas, megviseli lelkileg, testileg. És az hogy a kan kicsi csak azt jelenti hogy szaporított, tehát hogy nincs törzskönyve és így nem lehet leellenőrizni a felmenőit, azaz lehet hogy az egyik őse nagyobb volt és ezek a kölykök öröklik a méretet az anya meg nem tudja egyedül világra hozni őket.

Ezt nem értik meg a szaporítók, meg a sok laikus ember, a tenyésztés nem csak arról szól hogy összedugunk két cuki kutyát. A tenyésztő precízen áttanulmányozza az adott kutyák törzskönyvét, felmenőit, genetikáját, hogy minél, szebb és egészségesebb kölykök szülessenek (ezt hívjak fajtanemesítésnek)

És nincs olyan hogy csak egyszer szül, és hogy minden kutyusra van gazdi jelölt. A yorki már így is egy épp elég tönkre tett fajta, ehezz akarsz te is hozzájárulni?

Ne légy önző, láss tovább, az oké hogy te szeretnél egy kutyust, de mi lesz a többivel? ha születik 4-5? Gazdihoz adjátok őket és mi van ha ő is akarnak majd babázni, az megint + 3-4-5 kölyök és így tovább és előbb utóbb utcán, vagy menhelyen, vagy kutyagyárosnál végzik. Talán egy sokadik generáció, de akkor is a te felelőtlenséged miatt fog majd szenvedni.


Arról nem is beszélve hogy mi van ha betegek lesznek a kölykök? Nincsenek szűréseik a szülőknek, lehet hogy hordoznak valami genetikai betegséget ami majd ki jön a kölykökön, és nézni ahogy szenved, haldoklik egy ilyen kis apróság nem valaki kellemes... az orvosi számlákról nem is beszélve. Tegyük fel hogy te lelkiismeretesen fizeted majd a dokit a beteg kutyus miatt, de mi van ha a másik gazdi akihez kölyök került nem ilyen rendes, és repül az utcára, ott meg az állatvédők szedik össze és költhetik rá a súlyos összegeket a helyet hogy igazi kóbor kutyáknak segítenének. Ja és mielőtt egy állatvédő bevállalta volna, a szerencsétlen kidobott kis kutyus kóvályog az út közepén az autós elrántja a kormányt és akár halálos baleset is történhet.

És ez az egész megint mind csak hozzád vezethető vissza.

Persze ez mind nagyon abszurdnak hangzik, de attól még előfordulhat, vállalod a kockázatot? Megéri?


Ha babázni akarsz menj menhelyre, rengeteg édes aranyos kutyus vár otthonra. Még yorkik is szoktak lenni.


De könyörgöm ne szaporíts. És mond el a kedves ismerősödnek is mind ezt.


olcsokutya.uw.hu

itt bővebben olvashatsz róla.

2010. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nagyobb eséllyel alakulnak ki emlődaganatok és áttéteik már ellett szukáknál.

A vemhesség/ellés okozta hormonális változások is gondot okozhatnak később,főleg ilyen gyenge szervezetű fajtánál.

Legutóbb 6 éves border collie szuka halt meg ismerősnél,emlődaganat,utána csont és egyéb áttétek.

Az is ellett egyszer,és a gazdi most veri a fejét a falba,ha ivartalanítja a kutyát időben,még mindig élne.

A kan gazdájának meg mondd meg,mielőtt szaporítana,dugassa meg magát a kutyájával,azt legalább ő élvezni fogja,ha szerinte annyira kell a kutyának a párosodás.

2010. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mi az hogy lesz@rja a többség a menhelyi kutyákat...lécci ne beszélj többesszámba te barom!!!!!!!!!!!
2010. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
16.17esnek irtam!
2010. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Épp azért tiltakozunk kézzel-lábbal a szaporítás ellen,legyen az pénzéhségből vagy tudatlanságból("egyszer hadd legyen anyuka/apuka,ez jár neki,nagyon szetretné és a szomszéd is azt mondta,hogy egyszer kell,hogy kölykei legyenek")szaporító,mert a tevékenységük eredménye pontosan a menhelyeken,gyepiken csapódik le.
2010. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
jaj én abszolút elítélem azokat, akik azt mondják egyszer kell a kutyus szüljön... azért mondom így, mert nekem az ebeim olyanok, mintha csak a családom lennének. :)
2010. okt. 19. 19:05
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor min gondolkozol? Hogy merülhet egyáltalán fel benned a kérdés?
2010. okt. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már yorkit elleni, amelyik ordított a fájdalomtól, pedig nálánál kisebb yorkival fedeztették. (tenyésztő!)

Na én ezek után nem sokkal ivartalaníttattam is a saját yorkimat. Nem azért tartok kutyát, hogy ellessem, és szegény fél évet átküzdjön a rövidke életéből.

A kutyák nem akarnak elleni, nekik abban semmi élvezet. Sőt...

2010. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
én itt ki is zártam a szülést, köszönöm!
2010. okt. 19. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!