Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki allergiás a...

Van itt olyan aki allergiás a kutyaszőrre és mégis van kutyája?

Figyelt kérdés
Hány kereszt lett az allergia tetszt? És milyen kutyát tartotok allergiásan? És milyen gyógyszert szedtek rá? Azt hiszem ennyi! :)
2010. okt. 19. 16:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sfj-t tenyésztek és nem szedek semmit és asszem tán 2 kereszt. :O)
2010. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Én allergiás voltam hat éves koromtól, és tavaly múlt el, ezt pedig úgy értem el, hogy hozzászoktattam a szervezetemet. Pl. csókolgattam a kutyát, rengeteget voltam vele, így szintén a macskákkal is. Aztán már nem tüsszögtem. Most itt van a parlagfű, jó öreg barátunk. Szó szerint nyalogasd az állataid, puszilgasd, de figyelj, férgeket össze ne szedj.
2010. okt. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Elfelejtettem mondani, háromkeresztes voltam. Egy kuvaszunk van meg egy tacskó. (És négy macska.) Aerius-t szedek.
2010. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem apukám allergiás és bichon havanese kutyonk van. Mert nem olyan fehérjéket választ ki a szőre ami allergiát okoz. Ezt nevezik hipoallergén kutyafajtának. Ilyen fajta még az uszkár, a bichon frise, havanese, bolonese, yorkie.
2010. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

5 kereszt lett a teszt

palotapincsi keverék,benti kutyus

Aerius-t szedek én is + nasonex orrspray

2010. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
én is allergiás vagyok rájuk,de nem érdekel....imáádom a kutyákat :) (de persze gyógyszert szedek rá)
2010. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az az 5 kereszt sok, nekem csak 3. Azt hiszem kipróbálom ezt a gyógyszert! Amiket szedtem nem volt jó, pedig vagy 3-4 félét kipróbáltam! Jelenleg nincs kutyám, most fogok venni.

58%-os és amikor szoktattad a szervezeted, nem fulladtál, nem voltál nagyon rosszul?

Egyébként, ha csak simizek egy kutyát nem nagyon jön ki, de ha nyalogat akkor igen, a bőrőm is kipirosodik. :s

De azt is észerevettem, hogy rövid szőr és hosszű szőr között is van különbség, legalábbis nálam, a hosszú szőrt rosszabbul bírom, ez mitől lehet?

Sokan azt mondják, hogy aki allergiás ne vegyen kutyát, de én ezt elképzelni se tudom! :)

2010. okt. 19. 17:53
 8/18 anonim ***** válasza:

nekem 3 kereszt lett, cane corsonk van, de nem lakásban...

ha vele vagyok, a szájpadlásom nagyon viszket, de Ő fontosabb ennél nekem ...

13/f

2010. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
anyumnak 4 kereszt lett, Aeriust szed. Van egy cocker spánink, és imádja, velünk alszik a szobába. ha simogatja nincs semmi, csak ha az arcát nyalogatja, vagy mondjuk puszit ad neki, tüsszög néhányat, de imádja, szóval :) Egyébként ajánlom a Furminator nevű trimmelő kefét, amit gyerekjáték kezelni. Ha hetente egyszer átfésülöd neki a bundáját a felesleges aljszőr 90%-át eltávolítja, ergo nem fog hullani, ez jelentősen csökkenti az allergiát kiváltó szőrszálak mennyiségét. A kutyának is jó, mert nem zavarja őt a fölös szőre, és a bundája is tud lélegezni, így nem pállik be tőle, ami azért jó mert nem lesz kutya szaga.
2010. okt. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Nekem olyan allergiám van, olyan az állatszőrTŐL nem csak tüsszögök meg folyik az orrom, hanem a kezem is nagyon viszket ha megsimázom.

Olvastam, hogy sokan vettek úgy kutyát hogy allergiásak voltak, és hogy idővel hozzászokott a szervezetük.(sok idő után).

De olyat is olvastam, hogy vannak bizonyos "antiallergén" kutyák. pl: bolognese,yorkshire terrier,uszkár.

Nos, vettünk egy uszkárt 4 hónapja, és wáááááá nulla allergia!!! Csodálatos érzés nem gondoltam volna hogy ilyen van! De a többi kutyára ugyanúgy allergiás vagyok.

Szóval az ilyen anitallergén kutyák közül nyugodtan választhatsz.:)Igaz drágábbak is:S

2010. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!