Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem szobatisztává?

Hogyan tegyem szobatisztává?

Figyelt kérdés
Vettem egy kölyök németjuhász szukát, és mindenhol elvégzi a dolgát.
2010. okt. 19. 17:01
 1/4 anonim válasza:
Az én német juhászom kint van tartva az udvaron, ő megőrülne bent! De amúgy a kistacsim, úgy szoktattam rá, hogy mikor felébredt az alvásból kivittem, és mikor elvégezte kint a dolgát megdicsértem. ez ment pár hétig, utána már nyüszített ha dolga volt, és ki akart menni.
2010. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj h ő megálás nélkül elvégzi a fdolgát, éjszaka is. :S
2010. okt. 19. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogyha kint sikerül ürítani, akkor óriási örömködés, jutalom falat, labda, stb.


Ha bent, akkor szó nélkül kitakarítod, és lefújod valami illattal ami zavarja.


Ha bent tetten éred (akár helykeresés közben, mikor szaglászik, forgolódik), akkor felkapod kiviszed, ha kint befejezi, akkor megjutalmazod.


Sose kapjon ki érte, mert abból max azt fogja megérteni, hogy haragszol rá ha pisil.


Általában evés/ivás/játék és alvás után kell pisilniük. Ilyenkor érdemes levinni.


Az alapvetés az, hogy minél többször tudod a jót megjutalmazni, annál hamarabb lesz szobatiszta.


De eleinte fizikailag sem képes 3 óránál tovább tartani, tehát irreális elvárásaid ne legyenek.

2010. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát igen a kutya már csak ilyen, szarik és hugyozik. Esetleg utána kellett volna járnod mielőtt megvetted. Te sem születtél szobatisztán, meg kell neki tanítani hogy kint végezze a dolgát.

néhány cikk erről amit te is könnyen megtalálhattál volna:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!