Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mehetek ki kutyával...

Hogyan mehetek ki kutyával külföldre?

Figyelt kérdés
Van több kutyám és macskám is, de egy kutyát mindenképpen ki akarnék vinni magammal, és ezért sztem el kéne ajándékoznom a többit, és kivinném azt a német juhászomat amit tenésztésre vettem. (a többi azok keverékek de őket is imádom). Mi kell ahhoz h kivigyem magammal? Nem tudom mindet kivinni, szerintetek baj ha a többit elajándékozom? Találnék nekik rendes helyet, az tuti, mert fiatalok vagy jellegzetesen keresett fajták keverékei.
2010. okt. 19. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:

ha lakni mész rakd bele őket egy táskába a határ szélén :D

utánna vedd ki


kutyának meg csináltass

2010. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kutyák általában féláron – kedvezményes menetjegyek esetében a kedvezményes ár feléért – szállíthatók nemzetközi forgalomban, kizárólag szájkosárral és pórázon. Az árak célállomástól függőek.


Az étkezőkocsikban és egyes 1. osztályú kocsikban a kutyák bevitele tilos, az éjszakai kocsikban pedig csak bizonyos esetekben, általában az egész fülke lefoglalásakor szállítható kutya.


ezt találtam a neten, meg útlevél is kell neki szerintem.


Ha nincs más megoldás, akkor persze ajándékozd el őket, ha sikerül szerető gazdikat találni nekik!


De azt ugye tudod, hogy ha el ajándékozod őket, még ha csak ismerősnek is, akkor rakatnod kell beléjük chip-et. Tavasz óta lépett törvénybe azt hiszem. Mert ha észre veszik, hogy nincs bennük, és ügyet csinálnak belőle, meg büntetnek. De sztem abba a kutyiba is kell akit viszel magaddal!


22/L

2010. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem válnék meg egy állatomtól se, de te tudod.

A gazdi keresést viszont egy szervezeten keresztül csináld, írsz nekik és ők segítenek hirdetni, közvetítenek neked leellenőrizhető gazdikat, és mindenképpen ivartalanítsd őket előtte, (főleg ha divatos fajták) és a chip beültetés is kötelező.

Nem olyan egyszerű ám jó gazdikat találni. Attól hogy valaki oda állít egy bájos mosollyal hogy jaj de cuki még nem biztos hogy jó gazdi. Lehet szaporító aki embertelen körülmények közt agyon szaporít vagy lehet simán egy ostoba ember aki kutyát akar de fingja sincs a felelős állatartásról és szerencsétlen eb hamar utcán vagy láncon találhatja magát.

Milyen állatokról van szó és hányan vannak?

Külföldre útlevéllel tudod kivinni a kutyát, állatorvosnál kell kérni neki.

2010. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hova mész? bizonyos országokba külön oltás is kell. útlevél és chip mindenképp. szájkosár+póráz.
2010. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Útlevél szükséges és chip is kell a kutyába. Csak úgy engedik ki. Meg persze oltási papírját fel kell mutatni a kutyának.
2010. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért kell elmennem mert nincs pénzem és nem szaporításból akarok megélni hanem munkából. 1 cicáról és 3 kutyáról van szó. 1 maine coon keverék 5 hónapos kölyökmacska, egy yorkshire terrier keverék 2 éves kutyus, egy németjuhász keverék 8 éves kutyus, és egy németjuhász 9 éves kutyus. Mindegyik lány, nincs útlevelük, chipjük, és nincsenek ivartalanítva, de azt tuti h nem tudnám kifizetni most. Ezért is megyek el.
2010. okt. 19. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Vedd fel a kapcsolatot valamelyik menhellyel, ivarosan ki ne adj a kezed körül lány kutyát. Csak állatvédőknek.

Én a yorkit mixet lehet eltudnám helyezni (szervezeten keresztül) ivartalanítani, és szerződéssel örökbe adni.

A nagytestű kutyákkal és a cicákkal gondba leszel, a német juhász fajtamentés fullon van, és az összes többi menhely, főleg a vörösiszap katasztrófa miatt. De azért érdemes lenne segítséget kérni tőlük, mit ajánlanak.

Az a szervezet is fullon van amelyikkel én dolgozom de hirdetésben biztos tudunk segíteni, és egy kistestű lány kutyust lehet hogy betudok vállalni mert remélhetőleg most szabadul fel hely nálam.

De csak ismételni tudom, főleg a yorkit, ki ne add ivarosan a kezedből magánszemélynek, még ha a legszebb mosolyát is teszi oda neked, tuti szaporító és belőle akar megélni. Ha nem is nekem, de akkor is vedd fel a kapcsolatot egy másik szervezettel.

2010. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kell msot szevezet, a cicát és a kutyát 100% hogy el tudom helyezni csak az idős nj-vel meg az idős nj keverékkel van a gond. Őket nem hiszem h vki befoadná, habár az nj törzskönyves fekete nj. A másik meg egy rajzos keverék.
2010. okt. 20. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!