Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Kérdésem összetett....

Kutyások! Kérdésem összetett. Kezdő tanácsok?

Figyelt kérdés

sziasztok,szeretnék egy kutyát,nagy lakásba.közepes termetűt nem fajtisztát,örökbe fogadni,de lenne jó pár kérdésem.


Mennyibe kerülnek az oltások?Hány kell neki?Milyen időintervallummal kell őket beadni?

Mennyi egy kiskutya etetése?És hányszor kell naponta?

Kellenek neki vitaminok vagy valami táp?

Mi az,amit azonnal meg kell neki venni?

Ha már nagy kutya lesz,mennyibe fog kerülni a tápláltatása?

Meg tudom tanitani az alomra wczésre?

Etetés,oltások,játékok,tálkák-on kivül kell még valami,amire nem gondoltam?


Köszi a válaszokat:)


2010. okt. 19. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Huh.

Először is ha örökbe fogadsz akkor gondolom menhelyről, vagy fajtamentőtől fogsz. Ez esetben a kutya már megkapta az oltásait és jó esetben ivartalanítva is van (vagy ivartalanítási kötelezettséggel adják oda)

Egyébként neten találsz oltási programot. Két hetente kell beadatni neki az oltásokat. 6hetes kortól 12 hetes korig vagyis három hónapos koráig. Ekkor kapja a veszettségellenit amit később megkell ismételni 9 hónaposan. Ezt követően évente ismételni és a kombinált oltást is. Kiskutyát napi 3x etetünk félévesen csökkenthető napi kettőre majd egy éves kora után már napi 1 alkalom. Azt hogy mennyi az etetése nem tudom megmondani, mert függ attól mivel eteted, meg hogy milyen étvágya van a kutyádnak.

Minek alomra szoktatni? A kutyát le kell vinni sétálni. Vagy addig akarod amig nem lehet levinni?

Ki hagytad a pórázt és a nyakörvet. Esetleg szájkosarat. Vitamint jó ha adsz neki sosem árt. Amúgy még lehet venni neki fekvőhelyet meg ilyesmiket.

2010. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

elnézést a kukacoskodásért, de ismét javítanom kell:

fajtiszta: kutya, macska, hal, madár

fajtatiszta: Német juhász, Maine coon, guppi, nimfapapagáj

tehát arra gondoltál, hogy nem fajTAtiszta kutyát akarsz (ergo keveréket). Ha nem fajtiszta kutya lenne, akkor két faj keveredne, pl: róka-kutya, farkas-kutya, dingó-kutya

2010. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Oltás kb.:3500Ft Szeptemberben szokott általában lenni!

Évente 1 oltás de féregoltás is jó ha lenne neki évente az nálunk 250 Ft ( sárga tabletta! ) Az állatorvos adja csak be mert ha te adnád be rossz helyen szurnád meg és belehalna.. Egy kiskutya etetése..maradékból is megél de vehetsz neki nyugodtan száraz kutyatápot vagy néha konzerves kaját DE NE SŰRŰN mert utána finnyás lesz és csak a konzerves kaját fogja megenni! Naponta 5x etetni a kiskutyust a felnőttet elég 3x!

Amire szüksége van:

2 Tál ( 1 kajásnak és 1 víznek! )

1 Kutyasampon

1 Póráz/hám

1 Kutya kefe ( szőrfüggő attól függ, hogy milyen lesz a szőre!rövid közepes hosszú..)

1 Játék


Meg tudod tanítani a szobatisztaságra, hogy alomra menjen de ha kiviszed 1x sétálni akkor össze fog zavarodni, hogy most ide is lehet meg bent is stb. Szóval ha lehet akkor inkább úgy szoktasd, hogy evés ivás alvás után mindig vidd el sétálni 1 idő után hozzá szokik majd később lehet csökkenteni h reggel délbe meg este viszed sétálni, hogy elvégezhesse a dolgát!

2010. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Egy napja van nálam egy új kölyök. :) De nem az első kutyám, remélem segíthetek.

Oltások: [link]

Táplálás: az én előző kutyám friskiesen nőtt fel, és egészséges. Nem volt drága annyira, és megfelelt, nincs semmi baja, erős, okos kutya lett belőle. :) A pici most naponta négyszer kap enni, reggel hétkor, délben, este hatkor, és este tízkor kevesebbet, mint a nap többi részén. Reggel csak szárazat, délben konzervvel fele-fele, este kicsit több konzerv, esetleg valami kis könnyebb maradék, mondjuk a cukormentes tejberizsből, tízkor megint csak egy kis száraz.

A másik kutyám kapott vitaminokat, de csak mert a lábával volt valami, amúgy szerintem nem kell nekik. Az "új" sem fog kapni, csak ha muszály. Pedigree és Darling konzerveket kap vegyesen, száraznak Friskiest. Ivartalaítva lesz, ha te is ivartalaníttatod, arra majd figyelj, hogy akkor kevesebbet adj neki enni, vagy light kaját, ami drágább, de ugyanannyit ehet, mint előtte, ha jól tudom.

Később: nem lesz olyan drága az etetés. Én úgy gondolom, hogy egy felnőtt kutya kaphat maradékot is: kenyeret, szaftokat, húscafatokat, ilyesmit, szóval pótolható részben a táp. Meg a felnőtt kaják kevesebbe is kerülnek, nem olyan speckók általában.

Én úgy fogadtam a picit most, hogy már volt nyakörv, póráz, játék, persze kaja, tálkák, papír, holnap jön a pelus is, ami állítólag jó. Most küzdünk a szobatisztasággal. :D De a pelenka állítólag csodákra képes. Hát nagyon remélem... Most futkosok utána, mikor kakilnia kell, mert az istenért nem akar a papírra. :D Meg hát elég drága dolog, de remélem megéri. Amúgy biztos én csinálok valamit rosszul, amiért összekakiklna mindent, majd kiderül. Ajánlom Jan Fennel könyvét, a Kutyapszihológiát, nagyon jó. Le is lehet tölteni azt hiszem, fenn van valahol itt a link.

Amúgy én nagyon ideges vagyok, féltem, mint a fene, mert még nincs oltása, most 7 hetes, és az egyik állatorvosjelölt azt mondja állítólag, hogy ha most beadatjuk, elpusztul... Nem igazán hiszek neki, ezért megyek el egy másikhoz is. Minél alaposabb vagy, annál jobb, de ne ess túlzásokba, mint én. :D Rosszabb vagyok, mint egy első gyerekes, egyedülálló anya. xD

Jó kutyázást, sorstárs! :)

2010. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3. válaszolót annyiban javítanám, hogy felnőtt kutyát bőven elég 1x etetni egy nap.
2010. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mért kellene alomra szoktattatni? Ez egy kutya nem macska.

Napi 3-4 egészségügyi sétát igényel (fajtától függetlenül) és heti nagyobb sétákat, kirándulásokat.

2010. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és tippeket:)

az alomra azért gondoltam,hogy amig egyetemen vagyok,ne parázzak az otthoni helyzetért.Tudom,sokszor fogom sétáltatni.De ok.Akkor nuku alom:D

2010. okt. 19. 23:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos az alom csak azért is rossz ötlet mert 7-8 órát ki kell bírnia a kutyának, akinél ennél többet kéne egyedül lennie az ne tartson kutyát.

a többit már leírták feljebb, nem ismétlem. De kutyus keresésben szívesen segítek, ha aktuális lesz szólj, több szervezettel is összedolgozom úgyhogy képben vagyok az jelenlegi menhelyi kutya állománnyal.

2010. okt. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!