Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? (lent)

Ez normális? (lent)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy kutya, főleg a kölykök, és főleg ha új a hely, új a gazdijuk, gyakran álmodnak, és elég aktívan álmodnak is, de az én kutyusom kb 2 perc alatt teljesen kiüti magát, forog a szeme, és be sincs csukva, össze vissza rángatózik, és nagyon nehéz felébreszteni. Csak egyszer próbáltam meg felkelteni, mert tudom, hogy nem jó dolog, főleg, ha jót álmodik, de aggódom. :S Álmodik egyáltalán ilyenkor? A másik kutyám sosem csinált ilyet.
2010. okt. 19. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem epilepsziás a kutya egészen véletlenül?
2010. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Álom (REM) szakasz nevét ugyan pont a gyors szemmozgásról kapta, viszont akkor a vázizmok blokkoltak, nem szabadna rángatóznia. Tényleg lehet, hogy epilepsziával téveszted össze...
2010. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sztem inkább mutasd meg dokinak,mert tényleg lehet,hogy epilepsziás...:/
2010. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem macskáim vannak, de ők rángatóznak álmukban, mozog a mancsuk, a szájuk, és ilyenkor tényleg elég nehéz felébreszteni őket, nagyon mély álomban vannak. Nincs semmi bajuk, ez tuti. Kutyáknál nem tudom hogy működnek ezek a dolgok, de szerintem ugyan így.

Ha epilepsziás lenne, nem 2 perc alatt "ütné ki magát", hanem egyszer csak elterülne és rángatózni kezdene. De ahogy a kérdésből kivettem, itt a kutyus szépen lefekszik aludni. Azért mutasd meg dokinak ha aggódsz, pl vedd fel telefonoddal az esetet, aztán mutasd meg neki hogy mit gondol. Ennyit simán megtehetsz, videózd le, aztán ha legközelebb mentek, mutasd meg. Kölyök kutyát ugyis oltatni kell, ivartalanítani, stb, ugyh gondolom a közeljövőben ugyis mentek a dokihoz.

2010. okt. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, megyünk állatorvoshoz a héten, mindenképpen említem. De ez most nagyon kiborított... :(( Bárcsak, bárcsak ne volna semmi baja! Lefekszik aludni, álmában van ez. Na mindegy.

Kösz a válaszokat.

2010. okt. 20. 00:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! Biztos hogy nem epilepszia.

Ha az lenne akkor nem csak álmában rángatózna, hanem menet közben ( lépés ügetés ) is hírtelen elborulna és rángatózna, majd felkelne és kis ideig zavaros lenne a tekintete.


Amúgy az én kutyám is nagyon sokszor álmodik, nyitva van a szemhéja, és forgatja a szemeit. Nagyon randa! ( emberek is így álmodnak ) Álmában szokott üvölteni meg nagyon hangosan horkolni, akkor szoktam felébrszteni, de meg kell rázzam kicsit, mert nem hallja, hogy beszélek hozzá.

2010. okt. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" nyitva van a szemhéja, és forgatja a szemeit. Nagyon randa! ( emberek is így álmodnak ) "


:DD Emberek is igy álmodnak,hogy nyitva van a szemük és forgatják??Háát nem nézném vissza magam az tuti,ha ez igy van...!!:XD:D

2010. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

11:03


Én is csak dokumentum filmen láttam. Nem teljesen van nyitva a szem héj, de forog és fel van akadva a szem. :-D

2010. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!