Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell magammal vinnem, ha...

Mit kell magammal vinnem, ha más országba utazom autóval egy kutyus társaságában?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek. Én nem Magyarországon lakom. De ha én szeretnék egy kutyussal utazni oda, akkor milyen papírokat kell magammal vinnem? Elég csak a kis könyvét, amiben benne vannak az oltások? Esetleg szájkosarat is tegyek rá?
2010. okt. 20. 06:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Én konkrétan Magyarországra való utazásra lennék kíváncsi.
2010. okt. 20. 06:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy mikor Németországba vittek ki a nagybátyámék maguknak egy kutyát, itthoni állatorvostól kellett igazolás, hogy a kutya milyen oltásokat kapott, nem beteg. De akkor még nem voltunk Uniós tagok, és minden határon meg kellett állniuk.

Szerintem egy ilyen igazolás beszerzése neked sem árthat, és valószínűleg a lakhelyed állatorvosa is meg tudja mondani, milyen papírokra lehet szükséged.

2010. okt. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztem oltási könyv az orvosi pecséttel meg a beleragasztgatott matricákkal bőven elég
2010. okt. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal ha Magyarországról akarod külföldre vinni az állatodat, hatósági állatorvosi igazolás kell, hogy nem beteg. Gondolom, befelé sincs másképp, de talán egy állatorvos tényleg többet tud.
2010. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Európai uniós állatútlevél kellene neki: [link]
2010. okt. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

állatútlevél, érvényes veszettség elleni oltással - ha te is uniós országban laksz és onnan is jössz. milyen fajta kutya?

Amúgy itthon minden városnak más az ebrendelete, ha nem valami veszélyesnek titulált fajta, akkor csak póráz kell neki, meg az útlevél. (Mi Hollandiából járunk Magyarországra)

2010. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!