Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha nem akarj...

Mit csináljak ha nem akarj megenni a száraz tápot?

Figyelt kérdés
Acana-t kap. De mostanában nem igazán akarja megenni nem azért mert beteg hanem azért mert ráunt. Ilyenkor mit csináljak? Mér van kb.5kg táp. Nem akarom kidobni.
2010. okt. 20. 07:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Semmit, rakd ki és várj!


El fog fogyni.


Nekem is van, hogy sokszor eltelnek tőle, és akkor pár napig nem esznek, vagy nem esznek annyit..

Esetleg megpróbálhatod, hogy víz helyett tejet adsz neki inni, mert az meghozza az étvágyát, meg ha van egy kis szorulása akkor azon is segít.

2010. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne rakj ki ételt neki legalább 1napig, csak utána!
2010. okt. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki egy pár napig mást. Ha sokáig ugyanazt a tápot kapja, hajlamos ráunni a cica. Amúgy sem jó, ha csak szárazat kap, adj neki egy-két napig valami macskakonzervet (110 Ft körül már kapsz 450 grammot). Ha váltogatod a kajákat, pár nap után vígan megeszi, amit legutóbb lefinnyázott.
2010. okt. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Én olyankor nyomok rá egy kis ketchupot. Egyből befalja. :)
2010. okt. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%
Szia! Nekem is ugyanezt csinálta. És hiába nem raktam ki neki semmit egy napig, utána se ette meg. Én váltottam, és később keverve megkapta a régit is. Aztán egy idő múlva az újat sem ette meg, most házikosztot kap helyette.
2010. okt. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1 locsold meg egy pici olívaolajjal

2 mindig keverj bele egy keveset a konzervkajába

2010. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem mondta, hogy cica! Szerintem kutya! Néha az enyém is csinálja. Én szoktam variálni a tápokat is. De az jó ötlet, hogy ha kicsit koplaltatod, és utána még majd meg is fogja köszönni:)

Ha nem vagy ilyen szívtelen, akkor adj naki mást egy pár napig, és amikor jönne a következő etetés, kicsit húzd ki, és utána add neki oda!

2010. okt. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
enyém is csinálta, 2 hónapos korától 8 hónapos koráig acanát kapott, és alig akarta megenni, csak ha éhes volt már nagyon, már mindent csináltam vele, májkrémmel kevertem, meg olajos hallal, azokat lenyalogatta, a tápot meg ott hagyta :D aztán váltottam tápot, hogy hátha azt megeszi, és láss csodát megette, azóta britet kap, az se rossz táp. Több embertől hallottam hogy a kutyája nem eszi meg az acanát, szerintem próbálj ki mást.
2010. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Változtass az étrenden, esetleg főzhetnél is neki néhanapján csirkét vagy mást. Ezekkel pl jól keverhető a táp is. el fog fogyni a maradék is, ne izgulj!

esetleg iktass be egy böjt napot, másnap ráveti magát a tápra is.

HajDoki

2010. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azon nem kell csodálkozni, ha egy nap koplalás után sem eszi meg. Majd 3-4 nap után megeszi!
2010. okt. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!