Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyám nem...

Normális, hogy a kutyám nem bír ki 6-7 órát, anélkül, hogy elintézné a dolgát a házban (ráadásul többször is)?

Figyelt kérdés

Tegyek ki neki almot?


Francia bulldogról van szó


2010. okt. 20. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha az én kutyám bejön a lakásba, minimum 30 percenként kimegy pisilni. Ha kicsit is, de pisil. Mondjuk még fiatal!

Szerintem elképzelhető, hogy sok az a 6-7 óra ürítés nélkül!

2010. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Milyen a viszonyotok? Nem szorong mikor egyedül hagyod?
2010. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az enyém sem bírja ki, és az enyém is francia bulldog. Kénytelen voltam neki almot tenni, mert állandóan tiszta húgy lenne a lakás különben.
2010. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

szia,

szerintem ennyit ki kell(ene)bírnia egy kutyának egészségesen. ha legközelebb bármi miatt orvoshoz viszed, említsd meg.

HajDoki

2010. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4 éves, de nemrég került csak hozzánk.

Nagyon ragaszkodó, állandóan követ, amikor itthon vagyok. Amikor 1-2 órára megyek el, nincs semmi gond, nem pisil be. Viszont, ha sokáig hagyom egyedül, mindig elintézi a dolgát, pedig kimegyünk sétálni előtte.

2010. okt. 20. 10:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Te kibírod 6-7 órán keresztül pisilés nélkül? :)
2010. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az előző kutyáim ennél többet is kibírtak, úgyhogy azért mert az embereknek gyakran kell, a kutyáknál nem feltétlen. Ők nem is esznek napi 5ször és nem isznak óránként.
2010. okt. 20. 10:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kötődik akkor bizony lehet az az oka, hogy szorong míg egyedül van, de az is, hogy mivel még nem rég óta van nálatok nem egészen tiszta neki, hogy hova szabad és hova nem.


Más tünete nincs esetleg szorongásnak? Szomszédok nem mondták, hogy sír, vagy ugat? Nem szokott szét szedni dolgokat?

2010. okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A szomszédok nem hiszem, hogy hallanák, ha ugatna, mivel kertes házban lakunk, elég nagy távolság van egy-egy ház között. Néha előfordul, hogy szétszed dolgokat. Szoktam neki préselt csontot hagyni, azt elrágcsálja, de van, hogy mást is kicsit megrág.
2010. okt. 20. 10:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Több ok is lehet.

Tényleg sok az a 6-7 óra, azért a francia bulldognak elég kicsi a hólyagja, lehet tényleg nem bírja.

De lehet lelki probléma is. Gyerekkoromba volt egy kutyusunk akit eleinte nagyon ritkán hagytuk egyedül, anyu nem dolgozott, testvérem is pici volt úgyhogy otthon mindig nagy nyüzsi volt. Aztán megnőttünk, eljárogattunk otthonról és anyu is visszament dolgozni, volt hogy 7-8 órát egyedül volt a kutya de volt kutyaajtónk. De ez a változás nem tetszett neki és bosszúból feltornázta magát a padlásra (amit mi vendég szobának rendeztünk be és egy ilyen létra szerű lépcső vezetett oda ahova soha nem ment fel ezelőtt) és összepisilt mindent. Úgyhogy lehet hogy a te kutyusod is jelezni akar valamit, ha nem rég került hozzátok talán azt hogy fél hogy újra elhagyják.

2010. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!