Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutya a jobb?...

Szuka vagy kan kutya a jobb? Minden válasz érdekel, és jellembeli különbségek is.

Figyelt kérdés
Bichon havanese kutyust szeretnék.Szuka vagy kan az ideálisabb? A szuká bájosabbak :) A kanok is azok, de nem tudom, hogy hogyan döntsek... Még sosem volt kiskutyám. Milyen érveket tudtok felhozni a kan/szuka mellett és ellen? Mindenképp ivartalaníttatni fogom.:) De kiváncsi vagyok a véleményetekre.
2010. okt. 20. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem fiú kutyám van és abból a szempontból nem jó hogy az utcán megugatja,megmorogja a többi fiú kutyát. :/

a lány kutyák minden kutyákkal kedvesek csak az a baj ha tüzel :/

2010. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdőknek szerintem inkább szuka való, bár nekem nincs kutyám, de egyértelmű, hogy egy fajtán belül a szukák kevésbé próbálnak dominánsak lenni és megadóbbak, barátságosabbak! Ha érzékenyebb, finom személyiségnek tartod magad akkor egy szukával könnyebben tudnál "szót érteni"
2010. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok és nekem is a szuka kutyus a szimpatikusabb :) ők kedvesebbek és olyan bájosak, nameg lehet őket kicsit csinosítani(masni vagy szalag) :) További válaszokat is várok:) Van egy 4 éves kandúrmacskám is, nála meg az a jó, hogy fiú :)
2010. okt. 20. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves első : a tüzeléssel úgy nehezen lehetne gondja, ha ivartalaníttatni akarja mindenképpen :) (amit jól is tesz ha nem akarja szaporítani)


Én is a szukát ajánlanám.

2010. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Nekem fiú bichon havanesem van. :)


A szuka:

- drágább

- előfordulhat álterhesség

- tüzel,vérzik..kb 2 hétig, ezalatt nem lehet sétáltatni őket( ez akkor baj,ha panelban laksz,bár pedig a bichon nem tartható kint)

- tapasztalatom, hogy a lányok erőszakosan szeretnek. Néha már nem is bújás, hanem kikövetelik hogy simogassam őket vagy épp az ölembe másznak teljes terjedelmükben.


Kan:

- nem ejtik teherbe a kutyák ha véletlen kiszökne

- jól meg vannak egyedül

- ragaszkodóbbak

- házőrzőbb

- ha ivartalanítod, akkor inkább kant vegyél, náluk a műtét egyszerűbb.


Jelölgetés a kanoknál: Szóval...az én havanesem egyszer sem pisilte le még a falamat, vagy az ágyamat,vagy bármimet. Ha megfelelő a rangsor, tehát Te vagy a főnök akkor NEM szabad jelölgetnie a lakásban.Mert az azt jelzi, hogy az az Ő területe az Ő háza.

Megoldás: viszem rendesen sétálni!! és tudja mit szabad,mit nem.

Más kutyákkal sem szokott probléma lenni, mert jól meg van nevelve.


A környékünkön a kanok vannak többen,és ezek a kanok is panelban laknak (!): van havanese, mopsz, yorkie, westie, shi-tzu, és csivava sétáltatós barátunk, akik fiúk.

Szukából kevesebbel találkozunk,azok általában palotapincsik,spánielek,és beagle-k,tacskók.

Szóval...kan!

Remélem segítettem. 21/L

2010. okt. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MME ***** válasza:

Bichon havanese-nél végülis mindegy, nincs nagy különbség, mert társasági kutya, ez dominál elsősorban, nem a neme. Ha szobatisztaságra van nevelve, akkor alapból nem jelölget. Ha ivartalaníttatod, a szuka (általában) egészségesebb, mint a kan (akár ivartalanított, akár nem).

Tehát jellemre nincsenek akkora különbségek, sokkal fontosabb, hogy milyen idegrendszert örököltek.

2010. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Szuka vagy kan kutya a jobb?"

Szerintem azt tudom ajánlani, hogy mindegyikből egyet, mert kiegyenlítik egymást. Mind a kettőre szükség van, még akkor is, ha ivartalanítva vannak.

A szuka hízelgősebb és felvidámítja a gazdáját és annak családját, amíg a kan kutya inkább a terület udvar őrzésével van elfoglalva.

Amugy a két nemű kutya jól kijönnek egymással.

A szuka dominál a kan kutyán, amíg a kan kutya figyelembe sem veszi az asszony szája járását, csinálja a dolgát és a területét jelzésével van elfoglalva.

Üdvözlettel és jó szórakozást a kutyákkal.

2016. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!