Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Meg bűntethetnek?

Mit tegyek? Meg bűntethetnek?

Figyelt kérdés
találtam kb 6 hós kislány kutyust itt a 10.kerületbe 3 hete.meg fürdettem és annyi meg attam neki enni inni és nagyon megszerettük és hát mível 3 hete hirdetük és nem jelentkezett a gazdinak mondott valaki ezért szeretnénk meg tartani de nekem az a 3 hét alatt nem volt még pénzem ezért nem vittük dokihoz :( de most szeretném el vinni a dokihoz mert nálunk a 3 hónapos betőltő kutyának a chip kőtelező dehát ő kb 6 hónapos körül lehet már .ha most viszem el dokihoz (mert eddig kerestük a gazdit)beoltatnám veszetségi ellen meg kombináltatt kapna meg féreghajtót meg be chipeltetnék akkor is meg bűntethetnek talált kutyánál vagy nem? 14/L jah és a nevemre írathatom a kutyust ha még csak 14 múltam?előre is köszönöm a válaszokat.:D
2010. okt. 20. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha még csak 14 éves vagy, ezt a szüleidnek kellene intézniük. Egyébként nem hiszem, hogy talált kutyánál megbüntethetnek, hisz 3 hónaposan még nem is volt nálatok!
2010. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat .meg néztem a 10.kerület kőbányai szabályt a chipről és 3 vagy 6 hónapos koráig lehet chipeltetik be és addigra be kell jelenteni hogy létezik egyeltalán a kutyus.és csak 2011 útán bűntetnek na mindegy köszönöm a választ :) akkor nem lehet az én nevemen a kutya?
2010. okt. 20. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:

de lehet a neveden, a mi egyik kutyusunk is a lányom nevén, de mondjuk érdemesebb a szüleid telefon számával regisztrálni, ha baj van akkor ők jobban tudnak ugrani, dönteni.

Amúgy gratulálok az ebhez, sok boldogságot hozzá.

Milyen fajta kutyus?

2010. okt. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mostmár mindegy, de eleve az orvossal kellett volna kezdeni. Az is lehet, hogy van benne chip, amit az orvos majd leolvas és az alapján már meg is lesz a gazdája. Egyébként meg egészen biztosan nem büntetnek meg!
2010. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kutya lehet a te neveden, az enyém is az én nevemen van és én is annyi vagyok mint te.
2010. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.nem ,nem fajta kutyus hanem keverék.ma elvittem dokihoz és be oltotta,chipeltette és féreghajtózta és a nevemre írattam a kutyust :D a dokiszerint 5 hónapos körül van,és spicc-spániel keverék lehet :) chipelve nem volt a gazdit viszont ismerte a doktor és igy pénzbirságal rendezik a gazdival mivel tudta a teloszámját és ezt mondta a "gazdija":nekem nem kell ez a korcs mert van már egy fajtatiszta kutyusom és ez a kis korcs haszontalan dög és nincs szükségem rá!"ezt mondta a háznál mikor el mentünk hozzá elég szomorú :(
2010. okt. 21. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Szégyelheti magát a volt gazdája. Lehet hogy még nem jött rá hogy a fajtiszta kutyák is tulajdonképpen korcsok. Azokat is ki kellett tenyészteni különféle keverékekből... Örülök hogy nálad jobb helyre telált
2010. okt. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.hát igen ez így van minden kutya keverék még a fajtatisztának is mondott kutya az is keverék :)hát nálam jobb helye lesz az biztos és ténleg elég gaz,galád volt a volt gazditól hogy kivágta mert neki új,fajtatiszta keverék kell!:@ nagyon dűhitő de sok ilyen eset van sajna :(
2010. okt. 24. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!