Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korukig lehet...

Mennyi idős korukig lehet levágni a kutyák farkát?

Figyelt kérdés

Rottweiler

(nem érdekel a véleményed, hogy állatkínzás-e vagy sem)

Köszi


2010. okt. 21. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

6napos koráig asszem.

vagy ha valami baja lett (eltört stb..) akkor bármennyi idős koráig. de idős korában már az altatás kockázatos.

2010. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Most 8hetes, és félek, hogy már elkéstünk ezzel....

Van valakinek tapasztalata?

2010. okt. 21. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár napban lehet gond nélkül, utána már komoly műtétnek számít.


Egyébként nem csak állatvédelmi szempontból nem javaslom a vágást. Az én kutyámnak vágva van, nem volt választási lehetőségem, ő már születése után túl volt rajta.


Nagyon sok mindenben megnehezíti a kommunikációját, pl. mikor más kutyákkal találkozik, az egész seggét rázza, hogy lássák, hogy kedevesen érkezik.


De én is sokkal nehezebben értem a jelzéset így, hogy csak a fülére hagyatkozhatok. Nem látom pontosan, hogy mikor kellene kihívnom egy játékból, mielőtt az eldurvulna, meg még rengeteg egyéb helyzet van, amikor marha sokat segítene a megértésében, ha látnám, hogy hogy tartja a képzeletbeli farkát. Szembejövő domináns kan kutyánál tök jó lenne ha tudnám mennyire van fent a farka, keresi-e a konfliktust, vagy csillapító jelzéseket ad, stb.

2010. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pár napos korukban szokták kurtítani.
2010. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák farkát maximum 2 napos korukig lehet és etikus levágni.

Később ez már komolyan műtétnek számít, amit nem fog elvégezni egy jó érzésű állatorvos sem, max akkor ha pl. ha annyira csóvál, hogy az esetleg törést okoz.

2010. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Ameddig a te fejedet kellett volna...
2010. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

RÉgebben nekünk is voltak rotikölykeink, ha jól emlékszem nagyon picik, pár naposak voltak, mikor le lett nyisszantva a farkuk...

Egyébként én úgy olvastam, hogy az ilyesmit már tiltják, nem? Vagy még csak külföldön? Mivelhogy csonkítás, ahogy mondjuk a dobbermannok, vagy dán dogok fülvágása... Nem tudom, hogy manapság engedélyezik-e még az ilyesmit...

2010. okt. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2-3 napos korukban kupirozzák a kiskutyák farkát, ugyhogy elkéstetek vele, vagy gondolom már igy vásároltátok. Szerintem ennyi idősen már ne tedd ki egy altatásos műtétnek. Ráadásul lassabban is gyógyul, fájdalmas a kutyának.
2010. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
a fa**odat kéne lenyisszantani hülyegyerek..mértnem szép az a kutya ha megvan a farka?szerintem úgy sokkal jobban néznek ki mint "szépészeti beavatkozással".
2010. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes az én kutyámnak sincs fakra, mégsincs gondja a többi kutyával, a s*ggét sem kell ráznia és én is értem. Ez nevelés kérdése. Sőt ősztintén a másik kutyámnak a farkával (mert neki van) nem túlzottan foglalkozom, mert valahogy nem csak onnan lehet látni hogy mit akar. Én azt nézem legkevésbé.

Amúgy pár napos koráig lehet csak levágni. De szerintem egy roti szép hosszú farokkal, mert vaskos, izmos fajta, de pl a dobermann nem szép mert olyan vékonyka és a farok még nyújtja.

2010. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!