Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nyugtassam le? Tiszta...

Hogy nyugtassam le? Tiszta téboly.

Figyelt kérdés
A kutyusomra néha rájön az ötperc, és randalírozik. Két hónapos, alapvetően "normális", játékos, aktív kölyökkutya, akivel foglalkozunk is, de amikor így viselkedik, cseppet sem aranyos. Hörög, futkos, és hiába ignorálja az ember némán, és hagyja ott, hiába legyint rá, vagy kapja el a grabancát, vagy adja neki a játékát, amit rághat, hiába. Mindenről azt hiszi játék, még az is, ami elméletileg fáj és szigorú (pl a grabancozás rákiabálással egybekötve, amit már csak végszükség esetben alkalmaztam, de azt is feleslegesen, inkább vergődött a kezemben és morgott meg nyüszített, de amint letettem, kezdte elölről). Nem tudom, mit csináljak, ilyenkor tök erősen harapdál, nekiesik a lábunknak, a bútoroknak, a ruháknak, ugat, mint egy eszelős, és nem lehet leállítani, vagy más irányba állítani az érdeklődését. Ha bezárom valahová, az sem zavarja, elkezd ott tombolni egyedül. Három kutyám volt már, de egyik sem viselkedett így soha. Mit csináljak ilyenkor vele? Vagy valami baja van? Oo Még csak le sem vihetem, nincs meg minden oltása egyelőre.
2010. okt. 21. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Legyél kicsit türelmesebb.

Vannak vehemensebb természetű fajták, nem minden kutya egyforma. (szerencsére)

Hiszen még csak 2 hónapos!

Egyébként 12 hetes koráig kéne az anyjával maradnia, pont az ilyen szociális viselkedési problémák kivédése érdekében.

Most amíg ilyen kicsi, ne várd el tőle hogy ne legyen "bolondos".

Pár hónap múlva abba fogja hagyni, ha megtalálja a helyét a rangsorban.

2010. okt. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

lehet hogy le fognak hurrogni sokan, de próbáld ki egy kis vízzel leönteni

gyerekkoromban amikor hisztiztem a gyerekorvos ezt ajánlotta anyáméknak és állítólag elsőre bevált:)

2010. okt. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sztem meg nem jó módszer a vizzel leöntés,mert megutáltathatod vele a vizet és akkor fürdetésnél pl. iszonyú nehéz lesz megtartani!!2 hónapos még nagyon szeleburdi..,legtöbb kiskutya ilyen,látod akármilyen erőszakossan próbálod,semmivel nem megy a nevelés!Véleményem szerint ha rájön a dili és az 5 perc akkor hagyd magára!Ha nem igy teszel sztem mégjobban hergeled azzal,hogy próbálod leállitani!Próbáld ki,amit javasoltam,talán bevállik;)
2010. okt. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

hát nem kell többé fürdetni azt a dögöt.


Úgyis drága a viz, majd megtanulja hogy csinálják a macskák

2010. okt. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idősen lett elválasztva az anyjától? Ha túl korán (6-7 hetes korában) akkor ez a viselkedésforma tipikusnak mondható. Ezért lenne fontos, hogy a kölykök 9-10 hetes korukig az anyjuk mellett legyenek. De most már mindegy.

Egyébként az enyém ugyanezt csinálta kölyökkorában. Néha bepörgött, és rohant körbe a lakásban, ha a nappaliba ért, akkor futtában jól beleharapott a lábunkba. Anyám teljesen ki volt borulva, és azt akarta hogy adjam el a kutyát...én cibálhattam, veszekedhettem vele, lenyomtam a marjánál fogva, ahogy az anyja tette volna ilyen esetben...engem viszont annál erősebben harapott. Egyszer úgy megharapott, hogy 1 órán át folyt a vér a kezemből.

Ő egy yorkshire terrier. Most 4 éves, és a világ legkiegyensúlyozottabb és jólneveltebb yorkija:) Ne aggódj, le fog róla szokni. Más sajnos nem jut eszembe, ha behülyül, akkor zárd őt be valami kicsi helyiségbe. (wc?)

És legyél türelmes. Legyenek játékok, amik hosszú távon leköthetik a figyelmét. Én nagyon szeretem a Kong játékokat, például ezeket.

[link]

[link]

[link]


Ezek gyakorlatilag szétrághatatlanok, és ha a játék recéibe kensz egy kis májast, sajtkrémet, akkor hidd el, képes lesz órákig nyúzni a játékokat.

Sok sikert, és kitartás:)

2010. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális egy kölyök kutyánál, sőt még egy felnőttnél is. Az én 5,5 éves felnőtt kankutyám ugyanígy viselkedik úszás után. Imádja! Én meg imádom nézni - olyan cuki ilyenkor :o)

Ráadásul nem értem, h az emberek miért várják azt egy 2 hónapos kölyök kutyától h úgy viselkedjen mintha nagy komoly felnőtt kutya lenne - mintha az emberek úgy gondolnák ha a kutyának "kutyául" (van egy sztereotíp elképzelés a fejükben h az milyen és kész) kell viselkednie függetlenül a korától.

Ez a kutya teljesen normálisan viselkedik. Kölyök még. Baba. Olyan 2-3 éves gyereknek megfelelő. Az én gyerekemre is rájött néha az öt perc, amikor kacagva rohangált össze-vissza a lakásban. Normális. Semmit nem kell vele csinálni. Hacsak azt nem h többet játszol vele, többet tanítod. És vidd le minél hamarabb, mert így az életben nem fog szocializálódni!

2010. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy szuka dobermann és már 5.5 hónapos. Én már arra is gondoltam, hogy az időváltozást is megérzi. Pár nappal ezelőtt egész nap tiszta dili volt. Ráadásul akkor esett az eső, ilyenkor pedig még sétálni sem teszi ki a lábát a lakásból, szóval képzelheted.

Ilyenkor nem lehet mit tenni, ráhagyjuk. Nem vált be se a séta, se a külön játék ilyenkor. Bepörög, aztán majd lenyugszik.

Az előző két dobermannunk egyik sem volt ennyire kelekótya, pedig esze az van a kis disznónak, de hát Ő ilyen.

2010. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, kösz a válaszokat, dolgozom az ügyön. :D
2010. okt. 28. 08:21
 9/9 A kérdező kommentje:

A vizezés azért nem jó, mert lakásban vagyunk, és furán nézne ki, ha a nagyszoba közepén leönteném fél liter vízzel. :D

Az elzárás sem működik, miután kiengedem, folytatja, ahol abbahagyta... Egy kutyámmal sem kellett ilyet csinálni, de ennél a kiskutyánál egyedül az jön be, ha ráijesztek. Mikor nekitámad a lábamnak, hirtelen odafordulok, és rákiabálok, amitől vagy csak néz ki a fejéből, hogy "most mi van?", vagy ha már nagyon durvul, olyankor gyorsan ellépek előle, megfordulok, és morogva (xD) gyorsan elindulok felé, amitől betojik, és elvonul. Tépni a szőnyeget. De legalább nem a lábunkat.

2010. okt. 28. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!