Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segítsek rajta?

Hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhász kutya a sulim mellett. Egy telepet őriz de be van zárva egy nagyon kicsi helyre. Rendszeresen viszek neki enni hétköznap. Ma amikor csirkeszárnyat vittem neki(nekem már nem kellett)és egy csont darab beszorult a szájpadlásán a foga közé, láttam hogy szenved és ki akarja valahogy szedni onnan de nem tudja. Én is megpróbáltam de nem nagyon engedi és nem is tudok odanyúlnia kerítés miatt. Hogyan segítsek neki nem akarom így itt hagyni hétvégére!Sürgős!
2010. okt. 22. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelents be az állatvédőknél, hogy be van zárva kis helyre és hogy szerinted beteg. Azonnal kimennek és jó helyre viszik a kutyát.
2010. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. őrkutyát nem etetünk, mert mindenre figyel csak a dolgára nem

2. csontot NEM adunk kutyának

3. ezzel lehet megpecsételted a kutya sorsát, mert ilyen "őrző" kutya nem kell majd a tulajnak ami idegenektől fogad el kaját amit meg is eszik, ráadásul még baja is lett belőle!!

4. Miért nem gondolkodsz mielőtt cselekszel?! Tessék hívni a telep tulajdonosát vagy dokit, hogy segítsen a kutyán, bár ha orvos jön akkor is kell nyitni a kaput.

Gratulálok, nem így kell segíteni!

2010. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha így jártál, mássz be és szedd ki azt a csontot. Magától nem fog kijönni. Ráadásul hétfőig véresre vakarhatja a száját, mert megpróbálja kiszedni.

Ha sajnálod azt a kutyát, vigyél nappal kaját és add oda annak aki eteti.Miért kell kerítésen át bármilyen kutyát etetni?

2010. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi történt a kutyussal..? Ugye nem hagytad szenvedni? Nagyon szép, hogy segíteni akartál neki, de máskor inkább gondold végig mit teszel. Beszélj a telep tulajával ha rossz körülmények között tartja az állatot, ha nem tárgyalóképes az illető akkor pedig jelentsd egy állatvédelmi szervezetnél vagy menj be egy állatorvosi rendelőbe és ott kérj tanácsot. Az még ingyen van szerencsére.

Kérlek írd meg mi van a kutyával!

Mindenesetre nagyon becsülendő a segítséged.

2. voltam.

2010. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szaisztok.

Köszi a válaszokat én sajnos nem tudtam semmit tenni az érdekében, viszont azóta jártam nála és valahogy kiszedte saját magának és semmi baja sincs nem kaparta ki a száját vagy ilyesmi. Csak most vittem neki csirkeszárnyat mert nekem már nem kellet egyébként mindig olyna konzerves kaját viszek neki, ami puha és könnyen meg tudja rágni.

Amúgy am,ikor első alkalommal mentem oda a kutyához csak megnézni őt már akkor is nagyon barátságos volt velem és igéányelte, hogy valaki foglalkozzon vele és ezért járok hozzá azóta is rendszeresen.

Ja és aza telep vagy nemtudom mi közvetlenül a tanszékhez tartozik ahol tanulok csak azt nemtudom, hogy minek az nekünk oda...és úgy vettem észre, hogy már nincs is ott olyan sokminden, szóval szerintem fölösleges oda az a szerencsétlen kutya.

Ja és hogy kielégítsem kiváncsiságod (2. válaszoló) a kutya jelenleg teljesen jól van ma voltam nála és adtam neki enni.

2010. okt. 27. 18:27
 6/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok:

Köszönöm, hogy megírtad: jól van a kutya!

És akármilyen jó szándékkal is teszed, hogy adsz neki enni, egy őrkutyát nem szabadna így "bealtatnod".

A lényeg viszont, hogy a kutya jól van.

2010. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!