Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfürdethetem még a féléves...

Megfürdethetem még a féléves vizsla kutyusomat?

Figyelt kérdés
Mindig nagyon összekoszolja magát, és nem szeretem fogdosni, ha piszkos. :D Lesz valami baja, ha megfürdetem, megszárítom a bundáját, és utána még pár órát a lakásban tartom, hogy ne fázzon?
2010. okt. 22. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én holnap tutira megfürdetem az enyémet, mert tök büdi! Az állatorvosom szerint nyugodtan megtehetem, ha utána bent lehet egy darabig, hogy alaposan megszáradjon. Hétfőn mondta, amikor oltáson voltunk.
2010. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja de hagy nagyon jól megszáradni én tegnap fürdettem meg a beagle-t.
2010. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fürdesd meg ha akarod, de akkor aznap ne engedd már ki. Kezd egyre hidegebb lenni, úgyhogy már jobb ki nem engedni a rövid szőrű kutyákat. Majd elfekszik az előszobában.

Egy kérdés: Hogyan akarod megfürdetni,ha nem mersz hozzányúlni, mert piszkos? :D

2010. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Addig hozzányúlok :D Csak az a baj, hogy mikor legutoljára fürdettem (augusztus végén), majdnem hánytam, olyan büdi volt :D Megfogom, be a kádba, meleg víz, sampon, és addig sikálom, amíg elfogadható szaga nem lesz :D Mindenki émelyeg, annyira büdi :D Amúgy lány kutyus, és fekete :)
2010. okt. 22. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad ám ilyen sűrűn fürdetni!

A kutyának van egy alapszaga, ha nagyon megsikálod, büdösebb les, mint előtte.

Nézz utána, van száraz sampon kutyáknak, inkább azzal szórd be.

Ez arra vonatkozik, ha csak az a bajod, h büdi. Ha tényleg nagyon mocskos, ajánlom, h mikor összekoszolja magát, vizes törölközővel töröld át.

2010. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy kutyát évente maximum 1-2szer szabad samponnal fürdetni. A kutya bőrén lévő természetes védőréteget teszed tönkre vele. A kutyák amúgy is "öntisztulnak". Ne borítsd fel ezt a biológiai dolgot mert csak a kutyának teszel rosszat. Sima vízzel leöblítheted ;o) Csak szárítsd meg normálisan és legyen bent.
2010. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!