Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emberek nem vagytok még...

Emberek nem vagytok még rosszul a yorkiktól?

Figyelt kérdés

Mindenki yorkit akar, lehetőleg minit, és olcsón. Naponta több tucat kérdés, hirdetés jelenik meg ezzel kapcsolatban.

A szaporítók meg csak nyomják, nyomják a reklámot. Minél kisebb annál cukibb, rózsaszín masni a hajában, és tessék már pár ezerért viheted is a kis táskádban.

Egyáltalán hogy alakult ki ez a yorki őrület? Se a csivavákkal se a bichonokkal nem esnek ilyen őrületbe, mért pont a yorki aki mellesleg egy elég nehezen kezelhető terrorista terrier, de hiába is magyarázzuk mindenkinek ez kell aztán megy a szenvedés.

Pár év alatt úgy elrontottuk ezt a fajtát ahogy kell, már alig látni szép egészségeset, komolyan lassan már ritkaságnak számít a "normál" méretű yorki. Mert ugye egy szaporított ebek vagy 1kilósra vagy 8 kilósra sikerednek, vagy egészen más fajtára.

És a sok papolás ellenére olyan mintha egyre csak butulna az emberiség, fejükbe veszik hogy a yorki az cuki és menő és minden áron olyat akarnak, hiába az észérvek.

Ráadásul ezzel a "jó" yorkisoknak is jól alá ásták a tekintélyét. Aki yorkit tart az már alapból ostoba libának számít. Yorkival kiröhögnek ha kutyasuliba mész, vagy agilityzni, kirándulni, vagy csak simán a kutyafuttatóba. Ezért a yorkisokat bármilyen bután is hangzik azért valamennyire kiközösítik a kutyások, ezáltal még aki nyitna is az egészséges kutyatartás felé, azt is "akadályozzák".

Nekem van egy yorkim (is) és kétféle reakcióval találkozom nap mint nap:

1: gügyögő lánykák hogy jaaaaj de cuki, simisimi, kutyulimutyuli, üngyürüm-büngyürüm.

2: ostoba liba táskájába való kis görcs.

Nevetséges és dühítő egyben.

Az enyém egy szép, egészséges, póráz nélkül sétáló "bandatag". Olyan mint a többi kutyám, egyenrangúak az emberek meg még is "kinevetik".

Mit gondoltok erről?


2010. okt. 22. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
mindig valaminek megvan a szezonja rövidebb-hosszabb ideig. Nem rég a beagle volt nagy kedvenc, de még a csivava is volt a Dr. Szöszi időszakában.
2010. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Shar Pei kell.

Mostanában az is divat lett sajna.

2010. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

sajnos a kisméretű "táskakutyákkal" divatozó ribik tehetnek róla :/

de nem mindenhol megy olyan jól az üzlet, a szomszédom is tenyésztette őket, és évente kb 3 db-ot sikerült eladnia belőlük xD pedig szépek voltak, átlag szemmel nézve én nem nagyon vagyok oda értük, baromi hangosak...


nekünk is kicsi kutyánk van, shi-tzu... általában ő tartja terrorban a németjuhászt, és sokkal nagyobb kárt is tud csinálni xD

2010. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Pipis ***** válasza:
100%

Szia!


Nem ledorgálni akarlak csak elmoondani.. Két hónapja vettem a Yorkshire Terrieremet. Azért ezt a fajtát mert csak kicsit lehetett. Most négy hónapos, és egy tünemény. Nem kicsi mert én külön nagyra tettem előjegyzést, kész voltam addig várni amíg egy 3.5-4 kilós kutya nem születik(felnőttkori súly). Makacs ez igaz, de ezt kezelni kell és akkor minden rendben. De okos, ezt se felejtsük el, nagyon gyorsan tanult, és meg is jegyezte a dolgokat már 10 hetesen. Nagyon szeretetre méltó és nem terrorita, igenis megérti, hogy mit szabad és mit nem, persze van, hogy ehhez oda kell kiabálni. Igazi kutyaként kezelem és hatalmasakat sétálunk. Amikor fújja a szél a szőrét, és magát megfeszítve áll a magas fűben egy dombon, úgy érzem mintha egy olyan Yorkshire Terriert látnék magam előtt aki Yorki közelében egy zord hegy tetején figyel. Én így érzem, és ezt el kellett mondanom.

2010. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 kisnita ***** válasza:

Azt, hogy túl sokat foglalkozom mások véleményével! Engem merne valaki kiröhögni ha mennék a Yorkimmal agilityzni vagy akárhová. Hozzáteszem volt már yorkim, kaptam már megjegyzést a mérete miatt (nem volt "mini" de TKV-s fajtatiszta volt) de nagy ívben leejtettem ki mit mond. Én úgy szerettem ahogy volt.

Az meg egy másik kérdés, hogy el van rontva a fajta jó híre és maga a fajta, ez egy olyan dolog amin se te sem én nem tudunk változtatni mert kevesek vagyunk hozzá. Ezért nem érdemes rágódni rajta. Örülök neki, hogy neked szép és szófogadó a kutyád és hogy kutyaként kezeled nem emberként, inkább te is örülj ennek és ne mások véleményére adj mert boldogtalan leszel.

Minden jót! Szia

2010. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%

Én szeretem a yorkikat :)

Nekem is van és néha én is belerakom a táskámba ezzel semmi bajom nincs.

Pl ha a plázába be kell mennem vmiért.

És ettől még nem vagyok egy idióta pláz@pics@ csak azért, mert néha bemegyek a plázába kutyával. És nálunk is bandatag mert 3 nj-vel van együtt :D

2010. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Tudod, manapság az emberek nagy része szinte mindent a legolcsóbban akar megúszni.Vásárlás a kínai üzletben, piacon, Tesco gazdaságos, stb. A yorki még az a kutya, amelyik méretben kevés helyet foglal. Keveset eszik. Talán azt hiszik némelyek, az oltás, miegymás is kevesebb, hiszen kicsi adag kell belőle.Lehet, azt gondolják, kicsi kutya, könnyebb nevelni, mint egy 40 kilós böhömöt.

Aki pedig kiröhögi a fajtát tartót, az nem kutyás.Az olyanra meg nem kell figyelni.

2010. okt. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a fajtát sajnálom, mert már amúgy is túltenyészett szerencsétlen. Az ilyen divathullámok következményei az ideggyenge, túlérzékeny kutyusok.
2010. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
0%
már bocs de ha szerinted ez az ÁLLAT (!) egy kis görcs, akkor minek tartod?
2010. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen az őrület kicsit már nekem is az agyamra megy. Épp a minap mondta egy ismerős, hogy ő bizony yorkit akar, mert az olyan édes. Mondtam neki, hogy igen édes, de az is terrier. Éppen ezért megvan a terrieres része is, nem csak a cukimuki.Van yorkis a közelünkben, neki is bandatag a kutyája, hordja rendszeresen a többiek közé. Néha aggódunk kicsit, mert törékeny a lelkem az én foxim meg nem éppen hímes tojásként bánik vele. Ilyenkor sajnálom ezeket a kutyukat a törékenységük miatt, mert bizony ők is szívesen játszanának akár nagyobb kutyákkal is. Egyébként sokan ott rontják el, hogy teljesen úgy kezelik, mint egy macskát. Alomba pisi, semmi séta, és csak simi, simi, semmi kutyamóka. Ezért a yorki megzavarodik. Hiszen ő egy kutya, méghozzá, terrier!!! Sajnos mellkitűzőt csináltak belőle. Talán azért sem lesz másként, mert tényleg az extra minit keresik és nem tud olyan igazán jót harapni a gazdi orrába.Én sajnálom.
2010. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!