Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terhes vagyok és 2 hónap...

Terhes vagyok és 2 hónap múlva megszületik a drága kisbabum. Anyukáméknak a könyörgéseim ellenére már 4 kutyájuk van.Mit csinálnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és 2 hónap múlva megszületik a drága kisbabum. Anyukáméknak a könyörgéseim ellenére már 4 kutyájuk van. Az utolsó kettő most ebben az évben jött nem is nagyon ismerem őket. Nem lakom otthon 2 éve. 2 kistermetű és 2 nagytermetű kutyáról van szó. Féltem a gyereket ott hagyni anyukáméknál, ha megszületik mert a kutyák a házban vannak és bár nevelve vannak soha nem lehet tudni, hogy hogyan reagálnak egy kisgyerekre. Nem tudom, hogyan mondjam meg a szüleimnek. Ráadásul a kutyák ellen szól, hogy az egyik nagy kutya a szomszéd kisbabájára úgy vicsorog ( persze a kerítésen kívül van a baba) de akkor is, a másik kis kutya pedig összeveszett a multkor a másik kutyával és anyám pont ott volt és ugy beleharapott, hogy ömlött a karjából a vér.


Nem tudom anyuék elfogadják-e a döntésemet, de ez azt jelentené, hogy nem biznám rájuk a gyereket. De csak a kutyák ottléte miatt.


2009. jan. 3. 20:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ugy is megoldhatnátok,hogy ha rájuk bizod a babát megegyeztek hogy aznapra,vagy arra a pár órára kizárják a kutyákat
2009. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

A Te döntésed, én csak annyit tennék hozzá, hogy életem legszebb élményei közé tartozik, amikor gyerekként Zsivánnyal, a híresen vad német juhásszal játszottam, akivel imádjuk egymást, meg amikor Tigi kutyánknak kölykei lettek.

Nem kell félni, nem lesz a kutyáknak semmi bajuk a gyerekedtől!

2009. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%
bocs - de ha a szüleid úgy szeretnek, akkor megértenék, hogy nem mered otthagyni majd a picit náluk próbád megbeszélni velük. de ez ténleg elég furi...
2009. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%
Elég nyomós okok, pláne hogy akutyák a lakásban vannak. S nem egy féltékenységi jelenetet rendeztek már a kutyák ksibabák miatt. Mindeképpen mondd meg a szüleidnek az aggályaidat. Vagy kössetek kompromisszumot: pl 2kutya megy 2kutya marad. Vagy tartsák őket a kertben elkerítve.
2009. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

4 kutya sok 1 kisgyerek mellé, főleg, ha a kicsi csak vendégeskedik, és nem volt ebben még részük korábban, ahogy olvaslak, nem volt, szóval érthető, hogy félted a gyerekedet. A szüleidnek pedig ezt meg kell érteniük.

Mesélek, egyszer rokonokhoz mentünk látogatóba, kicsi voltam, volt egy nagy kutyájuk, majdnem akkora volt négy lábon állva, mint én 2 lábon, szóval nem volt kicsi, nem zárták el, nem tetszettem a kutyának, elkezdett morogni, mikor megjelentem, nem mertem tovább menni, kifutottam az utcára, és míg nem zárták el a kutyát, féltem. Az a kutya se volt hozzászokva a gyerekekhez. Amúgy nem félek a kutyáktól, még ennek ellenére se (pedig gyerekkorom egyik legrosszabb kutyás élménye volt), de vigyázok velük, ha gyanúsak.

2009. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
A kutyak alap jaraton nem bantjak a gyermekeket. Ha igen, az bizony a gazda figyelmetlensege miatt van. Szerintem szoktatas kerdese az egesz. Gondolom te sem rogton az elso alkalommal akarod naluk hagyna a babadat. Szepen ossze kell szoktatni a kutyakat a babaval, figyelni hogyan viselkednek az ebek. Szerintem ez egy jarhato ut, turelem es odafigyeles kerdese. Az en anyukamnak is 4 kutyaja van (falun lakik), de eszem agaban sincs megkerni, hogy a latogatasaim miatt, amit majd a gyerekkel teszek adjon tul 2 kutyan. (Nekem 1 honap mulva erkezik a babam).
2009. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Anyukadnal egyetlen pillanatra ne hagyd a babadat majd!!! Ha szukseged lesz anyukadra, vagy o szeretne babazni, akkor csakis nalatok teheti meg!!!

Ne engedjel ebbol, hidd el, hogyha barmi is tortenne, akkor mar keso, es akkor mar hiaba sapitozna mindenki, hogy a kutyak...!

Millio tragediat okoztak olyan kutyak is, akik egyutt voltak a pici babaval, ismertek a csaladot jol, de mivel egy kutya teljesen kiszamithatatlan, (ugyanugy mint egy pici gyerek)ezert egyetlen pillanatig nem lehet bennuk megbizni.

Ha anyukad nem birja megerteni, hogy nagyon veszelyes a kutya a kicsi babara, es a kisgyerekre is, akkor majd jatszhat az unokaval akkor, amikor kicsit nagyobbacska lesz. Addig pedig mondd meg neki, hogy nem fogod naluk hagyni, es kesz. Ha neki fontosabbak a kutyak, mint az unokaja biztonsaga lesz, akkor nincs mit veszekedni, magyarazkodni. Ugysem erti meg. Mert millio gazdi azt mondja, hogy a, az o kutyaja jatekos, meg szereti a gyerekeket blbalbla... De akkor miert lehet olvasni mindig tragediakrol amit a draga kutyak kovetnek el?!

Nekunk is van kutyank otthon az udvaron, es amikor picim volt nyaron kint aludt az udvaron, de a kutyat a kozelebe nem engedtem, es minden pillanatban a babakocsi mellett voltam. Nezegetett am a kutya a babakocsiba, szaglaszott, lihegett. De mennie kellett, mert nem is odavalo. Aztan ahogy nott a gyerek, szerette a kutyus a gyereket, sokat jatszottak egyutt, es megvedi a kutyus a gyereket, ez is igaz. De teljesen igazad van, egy kutya nem a kisbaba kozelebe valo, plane nem 4 kutya.

Elozd meg, hogy barmilyen tragedia tortenjen nalatok, jobb felni, mint megijedni!!!

2009. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
És mégis, menjenek a kutyák a sintértelepre vagy legyenek elaltatva, csak mert jön egy gyerek???
2009. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell a sintértelepre küldeni, de ha van udvar, akkor el lehet őket zárni addig. Azzal nincs semmi baj. Kutya nem lehet fontosabb egy gyermek, főleg pici baba épségénél, már csak azért se, mert egy gyerek mozgása még koordinálatlan, és ha a kutya nem szokta meg a gyerekeket, főleg az ilyen piciket, nem biztos, hogy helyesen reagál a baba kalimpálására. Nyilván szoktatni kell, de nem azonnal mindent, hanem fokozatosan. Eleinte én is elzárnám még sajátomat is a picitől, mást meg szépen megkérnék erre.
2009. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Először is gratulálok a babához:)

Az aggodalmad teljesen jogos, hiszen a gyermekedről van szó, viszont több dolgot is érdemes átgondolnod, mielőtt döntési helyzetbe kényszeríted a szüleidet.

Úgy veszem ki a szavaidól, hogy a szüleid kertes házban laknak, a kutyák pedig a lakásban töltik idejük nagy részét. Vajon ez miért van? Nem lehet, hogy "kirepültek" a gyerekek, Te is saját gyermeket vársz, és nekik a kutyák a "gyerekpótlék"? Nem tudom, milyen gyakran szándékoznád otthagyni a gyereket, de teszem azt heti egy napért (mondjuk) szabaduljon meg a kutyáktól? Ezt szerintem ne kérd.

Ülj le a szüleiddel, és mondd el nekik, hogy aggódsz a babádért. Ha elviszed hozzájuk, szeretnéd, hogy felügyelet nélkül SOHA ne hagyják a babát a kutyákkal, és FELTÉTLENÜL zárják ki őket az udvarra, ha a gyerek náluk van. Sok szerencsét.

2009. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!