Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le?

Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
3 hónapos kiskutyám a földről mindent fölszed és megeszi! Félek, nehogy valami olyat egyen meg, amiből nagyobb baja lehet. Megeszi pl. a macskakakit is a kertben, (nekünk nincs macskánk., de a környéken sok van, és ide kakilnak), mohát, terméseket. Próbálok indig rászólni, mielőtt a szájába vesz valamit, de olyan nehéz mgkülönböztetni, hogy most épp csak szaglászik, vagy valamit a szájába vesz! Ha nem időben szólok rá, akkor csak elszalad, és ügyel rá, hogy ne tudjam utol érni, és elvenni tőle azt ami a szájában van. Próbáltam már azt, hogy sajtdarabákat tettem a földre, és amikor fel akarta szedni, rácsaptam a fenekére egy újsággal. 2 próbálkozás után rájött, hogy na ez így nem jó, és a sajtokat kikerülve ment arrébb. Itt is volt, amikor nm voltam elég gyors, és akkor büntettem, mikor már bent volt a szájában a sajt. Olyankor persze megette. Hogyan szoktasssam le erről?? Már sokszor volt hasmenése, mert megevett mindent.
2010. okt. 23. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Vadászkutyám van. Ösztönből mindenre "kíváncsi". Kipróbáltam mindenféle módszert a legszoktatásáról a tárgyak elcipelésének, megevésének,szétrágásának stb...az egyetlen bevált dolog, amivel végleg sikerült leszoktatnom erről az ERŐS PAPRIKA !! erős paprika krémmel bekentem egy olyan papucsot amit már kiselejteztünk. Az első pár "kóstolás" után a kutyám prüszkölve fujtatva menekült. Azóta csak azt eszi meg, amit adok neki, és másoktól sem fogad el ételt !!! remélem segítettem !üdv.: Gé
2010. okt. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt kipróbálom :D Egyébklént csináltam már azt is, hogy borssal megszórtam a sjatdarabkákat, de egyáltalán nem zavarta, úgy is bekajálta XD
2010. okt. 23. 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen! 4 hónapos tacsi,ha sétáltatni vizsem, "porszívózik",mindent feleszik a földről. Azért is félek, mert a környékünkön voltak mérgezések, sok kutya elpusztult emiatt:(((

Jó ötlet az erőspaprika,én is kipróbálom.

Az a baj nálunk, h nem válogat, mégha jól be is kajál, akkor is szimatol és ha leesett vmi a földre,rögtön befalja.

Homok, kő, kavics nem akadály, minden jöhet,félek, h bélelzáródása lesz egyszer.

2010. okt. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sétáltasd előbb pórázon (a séták nagy részén magad mellett vezesd) ne hagyd, hogy felszedjen mindent a pórázzal és nyakörv segítségével egy rövid pici rántással jelezd neki, hogy ez nem jó + egy tiltószót is kapcsolhatsz az eseményhez pl. "nem" -amikor otthagyta a csábító akármit akkor a kezedből adjál neki jutalomfalatot!
2010. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utcára még nem mehet ki, mert nincs meg minden oltása, ott persze könnyebb dolgom lesz, mert csak megrántom a pórázt, ha fel aka szedni valamit. De a kertben, ahol össze-vissza rohangál...
2010. okt. 24. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!