Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava anyától és yorki...

Csivava anyától és yorki apától származó kölykök mennyire fognak hasonlítani nagykorukban a yorkikra? Vagy egyik erre üt a másik arra? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát az én lábamnál épp egy keverék alszik. :)

Az anyuja kicsi, tacskó és spánielszerű, fekete kutya. Az apja olyan basenji méretű, rövid szőrű, némileg szánhúzóra emlékeztető, de német juhász színű kutya.

Na már most, az enyémnek tömött, de rövid, fekete bundája van. Lóg a füle, amin viszont hullámos a szőr. A szeme szürkés, a lábai barnák, a mellkasa fehér. A két bátyója fekete, az egész testükön hullámos, fekete a szőr, a lábfejük fehér, akárcsak a mellkasuk. A hugicájuk pedig teljesen egyenes, teljesen rövid szőrű, és tök fekete.


:D Szerintem zsákbamacska.

2010. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én nem a külsejükön aggódnék hanem azon hogy megélik-e a felnőtt kort. Ez kér nagyon beteges és kényes fajta, fajtán belül is nehéz szép, egészséges kutyát összehozni, nem hogy még keverve őket...

Miért kell szaporítani? Azt gondolná az ember hogy aki kutyát tart az kutyabarát...

2010. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Másodiknál a pont. Nincs elég szerencsétlen keverék kutya magyarországon...? biztosan édesek lesznek a kölykök, de nem lehet tudni, hogy kire fognak hasonlítani.

Azt csak remélni tudom, hogy nem yorkiként akarok majd őket árulni.

2010. okt. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát ha meg születnének akkor mi el fogadnánk egy kutyust ajándékba de szerintem jobban vigyázhatnál a kutyusodra mert elég keverék és ritkán fajtatiszta is van a menhelyen is de ez nem aszt jelenti hogy még többet kell csinálni belölük :( nagyon kényes fajta mind 2 :( ha oda adod ha egyeltalán születnek unoka tesom örülne neki nagyon mert már 4 éve szeretne kutyust csak egyedül kicsit tarthat ami kb chihuahua méretű ,nekem van már egy úgy színtén keverék szuka kutyusom (spániel-spicc-pincsi-hovawart keverékem)menhelyről hoztuk most 5 hónapos(ott született)hát szerintem valamelyik a yorkira fog joban hasonlítani,valamelyik meg a chihuahuara ,valamelyik meg mind kettőre de remélem nem fogod yorkiként eladnio vagy csivavánként na meg amugy semm kellet volna ha már meg született de ha még nem akkor meg nem kéne megszületniük és ha jól tudom lehet esemény útáni inyekciót be adni neki amitől el veszik a kölyök jah és ivartalanitsd szerintem a kutyákat ha nem akarsz mégegy balesetett de ez magánügy te mit csinálsz :( sajna
2010. okt. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kedves előző, most komolyan idejössz egy szaporítótól kuncsorogni kutyáért? Dugig vannak a menhelyek kutyákkal az miért nem jó a rokonodnak? kistestű is van nem kevés:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát nem kuncsorogok csak gondoltam hogy nehogy úgy járjon mint a híradóban hogy lapátal agogy ütik a kutyát mert nem sikerült el ajándékozni semm :(vagy éppen vízbe folytani vagy akármi más mert nem kapnak érte egy figyinget semm !na mindegy majd nézünk máshol csak segíteni probáltam de viszont mondtam is a válaszomba hogy legjobb lenne ha megse születnének ha meg igen akkor most keresenek már neki gazdit :( szegény kutya minek kell annyit szaporitani az embereknek persze tisztelet a kivételnek
2010. okt. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon elegem van már, hogy felteszek egy kérdést és mindenki ugrik nekem h fúúúj szaporító! Honnan veszed h szaporítani akarok? Mondta ezt vki? Egyébként meg erre gondoltam:

[link]

2010. okt. 24. 09:40
 8/10 hell-ikon ***** válasza:
Idővel majd elválik, melyik szülőnek volt "erősebb" génkészlete.
2010. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akik állandóan a szaporítókkal jönnek, szánalmasak...

Szerintetek a ti drága, fajtiszta (ja nem, bocsánat... FAJTATISZTA, mielőtt nekem ugrana a sok okos) kis dögjeitek hogy jöttek létre? KIKÍSÉRLETEZTÉK, hogy hogy nézzenek ki, és milyen tulajdonságokkal rendelkezzenek.

Ismerek valakit, aki új magyar fajtát akar csinálni labrador és kuvasz segítségével. Akkor ő is szaporító? Mert lefogadom, hogy ha sikerül neki, és mondjuk 40 év múlva sikerfajta lesz, mint most mondjuk a csivava vagy a border collie, akkor megkövezitek azt, aki azt mondja, hogy szaporítótól származó korcs. Pedig ilyen szempontból ő is szaporító.

Úgyhogy nagyon jó lenne, hogy ha a sok habzószájú, "fúúú, te rohadt szaporító!" kiáltásokkal mindenhová bepofátlankodó abbahagyná. Unalmas és szánalmas. Nem veszitek észre, hogy hiába járatjátok a szátokat?! Aki foglalkozik azzal, milyen a kutyája, és figyelmes, az amúgy is tisztában van azzal, honnan kell jó kutyát szerezni, aki meg sz*rik rá, az rátok is.

2010. okt. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hell-ikon ***** válasza:

Kedves utolsó!


Én -részben- megértem a felháborodásodat, de tegyük szívünkre a kezünket...

Azok vannak kevesebben, akik tényleg egy új fajta létrehozásán munkálkodnak szemben azokkal, akik "jófajta" pénzforrásként tekintenek az ebeikre, amelyek ha keverék utódoknak is adnak életet, igyekeznek azt fajtatisztaként sok pénzért rásózni másokra.

Lásd a mai példát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1256149-azert..

2010. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!