Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutyát szeretnénk - három...

Új kutyát szeretnénk - három fajtán gondolkozunk: argentin dog, cane corso, rottweiler. Akinek ilyen kutyája van, válaszolna néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Nézegettük a kenneleket neten, de van, amelyik komolytalan, sok helyen magáról a fajtáról nem is írnak, pedig kívánatos lenne, hogy nemcsak a fajtajellemzőt, hanem köztük a saját tapasztalataikat is megfogalmazzák, a kutyáikat sem jellemzik, csak felsorolják az eredményeket, ezért szeretnék olvasni véleményeket itt, kennelekről is, saját kutyákról is :)


A második kérdés, hogy mennyibe kerülhet körülbelül a három fajta tenyésztőtől - hirdetéseket is nézegettünk, de tenyésztők ritkán szerepelnek közöttük, és ha igen, akkor sem adnak meg (ott sem) árat.


A harmadik, hogy nagyrészt udvaron lennének tartva, kérdés, hogy jól viselik-e? Nem az időjárási viszontagságokra értem, hanem mert nagyon embercentrikusak.


És az utolsó, hogy ezeknél a fajtáknál ugyanúgy tartani kell kölyökkorban az alacsony fehérje tartalmú étrendet? Én Acanával szeretnék etetni, de nincs ilyen tápjuk. Amiből kiindulok, hogy ezek a fajták közepes-nagy termetűek, tehát a növekedésük sem olyan drasztikus.



Ja és még valami:

[link]


Az apáról a tenyészszemlére vonatkozó szöveget nem egészen értem. Egyáltalán, mi a véleményetek a hirdetésről? Úgy hangzik, mintha, de olyan fura...


2010. okt. 23. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Kérdés: Hogy ki-mit rak fel a saját weboldalára az teljesen a magánügye.


2. Kérdés: Az ár nem véletlenül nincs kint, mert azt előre megmondani nem lehet. Illetve nem zsibvásár, hogy alkudni lehessen. Nagy testű kutya többe is kerül, én már láttam 250 ezerért is kutyát. Szóval kösd fel a gatyát.


3, A nagy részt az udvaron addig helytálló míg nem jönnek a mínuszok, mint most is. Az általad felsorolt kutyafajták mind rövid szőrűek és a hideget nehezen fogják viselni.


4, Szerintem nyugodtan adhatsz Neki Acanát, biztos van náluk is puppy változat.


5, Az expresszt pedig felejtsd el egy életre, ha ilyen fajtát akarsz tartani.

2010. okt. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem cane corsom van, róluk tudok nyilatkozni.


Nagyon ragaszkodó (néha úgy viselkedik mint egy kiscica), értelmes, okos kutyák, a gazdájukat bármi áron megvédenék. Nagyon él bennük az őrző-védő hajlam + önfejű, makacs fajta. Emiatt a nevelésük nem annyira egyszerű, sok energiát kell fordítani a szocializációjukra. Nem árt kutyasuliba járni vele, lehetőleg fiatal korában.

Nagyon embercentrikusak, ezért az enyém is sokat van a házban. Bent elég nyugis, szeret aludni, de csakis akkor ha le van vezetve az energiája. Ha nincs, óriási károkat tud okozni...

Kb. 90-100 ezertől hozzá tudsz jutni mindhárom fajtához (tenyésztőtől, törzskönyvvel), persze határ a csillagos ég.

Az optimális fehérjebevitelre nem árt figyelni, mert mindhárom fajta hajlamos a diszpláziára. Persze a tenyésztők igyekeznek ezt kiszűrni, de 100%-os garancia nincs rá. Az Acana árkategóriájában szerintem jobb tápok is vannak, persze ez is minőségi.


Egy rendes tenyésztő nem hirdet az expressz.hu-n. Ez a hirdetés is gyanús. Pl. nem ír semmit a törzskönyvről, mikrochipről, oltásokról. Persze rákérdezhettek telefonon.

2010. okt. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

OFF:

bocs csak a sok "persze" szóért, már fáradt vagyok...:)

2010. okt. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak a corso kapcsán tudok hozzászólni.


Az ország egy legjobb és legismertebb tenyésztőjének a honlapja, hogy fogalmazzak szépen..hát..csapnivaló?:)

De igazából neki erre már nem nagyon van szüksége, mert a neve is sokat mond.


Árat nem fogsz találni sehol, ez változik. Van aki szelektálja a kölyköket hobbi, kiállítási/ tenyész minőségre, és az ár ennek függvényében változik.


Egy kezdő kennel (ami azért mert kezdő lehet jó), nyilván nem fogja a kölykeit 180 ezerért árulni.


Tehát az ár kb. 80 ezertől a csillagos ég.


Szintén a corso kapcsán: Semmi baja nem lesz kint. Nem attól függ egy ember-kutya viszony, hogy hol él az eb.

Egy kerti kutyával is ugyanannyi kontaktusnak kell lenni, mint egy bentivel.


Az étrend dolog. A corso hirtelen nő, így oda kell figyelni arra, hogy milyen táppal etetsz, hogy ne terhelődjenek az ízületek. De ha tenyésztőtől vesztek az úgyis elmondja, másrészt kaptok kölyökcsomagot is.


Az expresszes hirdetés pedig:

a ZTP tenyésszemle = Zuchttauglichkeitsprüfung, azaz német tenyészalkalmassági vizsga.


Szerintem nyugodtan felhívhatod őket, érdeklődés szinten, bár fogalmam sincs, hogy mennyi a reális ár egy roiért.

2010. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A hiredtésről szólva azok az anya és apa kiállítási eredményei és az egészségügyi szűrések.
2010. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vok. Sztem így mindenki jobban járna, te a pénzed miatt, ő az új család miatt :)

[link]

2010. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

09:46

A HD-nál a +/- mit jelent? Azt, hogy van kockázat? Mert látom, a szukánál, hogy mentes, de a kan akkor örökítheti?


Utolsó, megnéztem a kutyákat. Végülis találtam olyat, ami tetszene, bár nem roti :) Lottin gondolkozok, egy moszkvai-kau keverék kutyán, köszi a linket :)

2010. okt. 24. 16:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Így is jelölik.

A HD - azt jelenti, hogy mentes. A HD+/- azt jelenti, hogy átmeneti. Ha HD+ lenne, akkor az enyhe lenne.

2010. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha picit is érdekelnek a menhelyes Cane Corso-k, akkor nézz itt is körül: www.canecorsomentes.hu !

Vannak tüneményes kutyusok is! Amúgy nekünk is most van egy 11 hetes Cane C.-nk, tündéri, belevaló kölyökkutya, lakásba nem jöhet be, mi sem megyünk be az ő házába xD Evvel eddig semmi gondja nem volt... Mi egy "sufniból" vettük, 25e-ért, törzskönyv nélkül, oltva...

Sok sikert, értesíts minket légyszi', ha döntöttél!

2010. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem rotim van nagyon szeretem nemjarattam kutyasuliba ezer idegenekre naagyon haragszik de megtanitottam hogy halgasson ram az ilyen szitukban szal nincs baj vele szerintem ezt valaszd ha van tapasztalatod a kutyak teren!
2010. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!