Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta kutyát szeretnék...

Fajtiszta kutyát szeretnék pároztatni és eladni a születendo kiskutyákat! Belekezdjek v ne? Mennyire birnám eladni? Kutyafajtától függ? Bov. Lent

Figyelt kérdés
Egyik ismerosom csinálja.Van egy fajtiszta kutyája pároztatta és eladta a kiskutyákat.Nem voltak torzskonyvezve csak féregtelenitve!Felrakta az internetre oket,hogy elado és ugy vitték mint a cukrot és még jo kis plusz pénze is lett belole!Engem is elkezdett érdekelni a dolog.Párom azt mondja hogy nem éri meg stb,de pedig aki ezt csinálja azt mondta hogy ad egy kutyát és akkor vágjak bele meg minden!kicsit azért félek hogy mi lesz ha rajtam maradnak a kutyák akkor mi van?véleményeket kérek pro és kontra!
2010. okt. 24. 18:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%
Ha jó képeket csinálsz róluk, akkor mindenkinek tetszeni fog. Ez már egy plusz pont. Ez attól is függ, hogy milyen kutyafajtát szeretnél eladni, mert pl. német juhászból vagy foxterrierből rengeteg van. Tehát kevés esélyed van, hogy pont a te kutyáidat vegyék meg, ha népszerű fajtát tenyésztesz. Rokonoknak is lehet ajándékozni, vagy ha minden féle képpen el szeretnéd őket adni, akkor a hírdetések mellett tedd ki facebookra állapotnak (h eladó kiskutyák stb.) iwiwen is kiteheted hírdetésnél!! Itt hírdethetsz: e-dog.hu, kutya.hu, expressz.hu ezek a legkeresettebb ilyen oldalak. Ráadásul ha kutyás újságba teszel hírdetést, akkor biztos sok lesz a jelentkező rá. :) Sok sikert ;)
2010. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne ne ne ne kezdj bele! A legszebb fajtiszták is már menhelyen vannak. Miért akarod ezt bővíteni?
2010. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy azt hidd,hogy 0 tudással megy a dolog!

Alapfogalmakkal nem vagy tisztában.pl.a "fajtiszta"kifejezést használod.

Jó esélyed van arra,hogy nyakadon marad kölyök,nem véletlenül dobnak el szaporítók egész almokat,amik a nyakukon maradtak.

Ha normálisan csinálod,nem marad rajta hasznod(normális táp,oltások stb.).

Olaszok sem nagyon vesznek kamionra kutyát,mert lassan megtiltják náluk a kölykök bevitelét.Egyre több beteg állat került be hozzájuk,még veszett is volt közöttük(oltási könyvvel mentek ki!!),így oda már egyre kevésbé lehet eladni.

Magyar piacon nem kapsz annyit a kicsiért,hogy hasznod is legyen.

Szereted egyáltalán a kutyákat?

Egy szukából nem fogsz megélni,többre meg annyit költesz,hogy nem éri meg.

Van fogalmad pl.arról,hogy mibe kerül egy császárműtét?

Mit csinálsz a szaporításra nem alkalmas kutyákkal,pl.ha kiöregszenek?

Primitív szaporító ismerősödtől most "viték,mint a cukrot"a kicsiket,de nincs garancia arra,hogy a következő almoknál is így lesz.

2010. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
milyen fajtát tenyésztenél? szerintem először tájékozódj, hogy mi hogy van...
2010. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha undorító, pénzéhes szaporító akarsz lenni, akkor hajrá. Ha tisztességes, rendes embernek tartod magad akkor semmiképp ne csinálj ilyet!!!!
2010. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Mennyire baj az, hogy nincs torzskonyvezve csak féregtelenitve?

Ha nincs torzskonyvezve akkor megbüntethetnek?

Vagy hogy van ez?

2010. okt. 24. 18:22
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat nélkül ne kezdjél bele. Hidd el a kutyákból nem lesz plusz pénzed ha normálisan csinálod. Azoknak a csöppségeknek kb 5 oltást kell beadni, plussz költség a folyamatos féregtelenítés. Ennek ára kb 50ezer/kutya. És számold ki ha születik 10 kutya. Neked van fél millád erre? és ha eladod a kicsiket akkor is nem kapsz értük ennyit.

Szóval nem éri meg.

2010. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Sztem se, főleg h így állsz hozzá.

Én egy nagyon ritka fajtát tenyésztek, mindig megveszik őket, de maximum szukát tartok meg kat nem.

Ha kan megmara inkább elajándékozom.

Jól nem jössz ki belőle, ez csak hobby, nem teszel rá plussz pénzre.

Nekem mindig csak hátrányom van már több millió, de én a kutyák szeretete miatt csinálom.

2010. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
16%

18:22 vagyok.


Az nem baj hogy nincs törzskönyve. De a féreghajtás kötelező a többi oltással együtt. Rengeteg pénzbe kerül, ráadásul az előbb le se írtam a tápot, ami rengeteg plusz költség.

2010. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

18:22 voltam.

És plusszba az a természetes hha minden ellen be van oltva féregtelenítve chipezve és törzskönyves.

Na én ilyen kutyával tenyésztek, van tenyésszemlénye és minden kiállításon ott vagyunk.

Én ezt tartom becsületesnek.

2010. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!