Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot adjak a kutyámnak...

Milyen tápot adjak a kutyámnak, hogy szép, fényes, egészséges legyen a szőre?

Figyelt kérdés
Nagyon sokfélét kipróbáltunk,de aztán végre kiderült,hogy a Frolic ízlik neki a legjobban.Viszont szerintem ebben nem olyan sok a vitamin.Mit ajánlanátok?
2010. okt. 24. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Milyeneket próbáltatok? A túl gyakori tápváltás sem tesz jót a kutyának. Én Acanával etetetem a kutyámat, nekünk ez bevált, de hát ahány kutya, annyi féle.
2010. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nálunk a pro plan vált be.
2010. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha egy idő után a Frolic sem ízlik neki, akkor mit fogsz adni? Mert tuti meg fogja "unni". A kutya azt eszik, amit a gazdája ad neki. A Frolic nagyon gyenge összetételű.

Gondolom, nem vagy megelégedve a kutyád szőrének állagával. Egy egészséges, megfelelően etetett kutya fényes szőrű.A Frolic kevés lehet neki. Pénztárcádhoz mérten keress valamivel magasabb beltartalmú tápot. Plussz besegíthetsz sörélesztővel .

2010. okt. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már 2 éve Frolic-ot adunk neki,de a szőre fakó nagyon.Amúgy megeszi,nagyon szereti,csak szeretném,ha egészséges lenne a bundája.Azért kérdeztem,hogy mit adjak neki.Köszi a válaszokat,majd akkor a márka alapján döntök.
2010. okt. 25. 10:21
 5/9 anonim ***** válasza:
a szőr és a bőr állapotáért az omega zsírsavak felelősek elsősorban ....hidegen sajtolt lenmagolajban mindegyik megtalálható (Omega 3, 6, 9,)
2010. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen fajta kutyusod van, de az enyémnek is ez volt a problémája. Mondjuk én akkor Acanával etettem kiskora óta, és egyszer csak egy éves kora körül vettem észre, hogy hát más kutyának szebb, fényesebb szőre is van, akkor az enyémnek miért nincs? Pedig rendes, prémium tápot kap, fésülve van, kozmetikázunk, fürdetve stb.. Egyébként nekem hosszú szőrű golden retriever-em van. Mi ugye kiskora óta Acanával etetünk, a közül is a Puppy Large Breed-el. Aztán olyan 9-10 hónapos korában átváltottunk az Acana Pacificára, szépen fejlődött tőle, de a szőre ugyanolyan maradt.. Mindenesetre szerintem ha egészségesen akarod tartani a kutyád, a Frolicot felejtsd el de nagyon gyorsan. Nekem most 1,5 éves a kutyusom, kipróbáltuk már az Orijen-t is, a legeslegdrágább verzióját, az Orijen Red-et, és a 6fish-et is, mind kettő ízlett neki, szép lett tőle a szőre pár hét leforgása alatt, és nagyon megvoltam vele elégedve. Aztán szomszédunk ajánlotta a Royal Canin-t, vettünk is neki Adult-os Royal caninos tápot, igaz az ízéért nincs nagyon oda, de már megeszi azt is. Viszont gyönyörű tőle a szőre! Sok vitamin van a Royal Canin tápokban, azért is hallottuk hogy legfőképpen kiállítási kutyusoknak nyomatják, hogy szép legyen a szőrük. Mivel a gabonatartalma elég nagy, és az Orijen egyáltalán nem tartalmaz gabonát, így mi most vegyesen etetünk.

Amit most kap:

* Orijen Red.

(Tudom, nagyon drága, az egyik legdrágább táp, de hihetetlen sok hústartalma van, és olyan izmos tőle a kutyám, hogy nem sajnálom rá a pénzt.)

* Royal Canin Maxi Adult.

(Nem nagyon szereti, de mivel a Red-et imádja, így vegyesen nincs vele baja. Csodákat művel a kutya szőrével!


De mondom, ez csak a mi verziónk,nekünk ez jött be.

A Frolic-ot biztos hogy felejtsd el, semmivel nem jobb, mint a pedigree stb..

Ha jó tápokat akarsz: Royal Canin, Orijen, Acana, Purina Pro Plan, Hill's, Taste of the wild, Trovet, Eukanuba. Ezek mind megbízható, jó tápok.. Kísérletezz, melyik jön be a kutyádnak! Ahhoz, hogy a kutyán látszódjon a változás, két-három hétig kell hogy egyen egyfajta tápot,hogy lásd, mit művel vele. :)

2010. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hetente adj neki egy tojást, attól lesz selymes a szőre.
2010. okt. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Pro Plan-t adok a kutyusomnak. A szőre akkor lesz szép fényes, ha a kajájára csepegtetsz egy kis olívaolajat (extraszűz) vagy pedig adhastz neki tojást, csak azt nemtom hogy.
2010. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mopszom van:) amúgy köszönöm szépen a válaszokat!
2010. okt. 26. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!