Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka? Melyiket...

Kan vagy szuka? Melyiket választanád/választottad?

Figyelt kérdés
Miért?
2010. okt. 24. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

egyrészről mindegy mert ivartalanítanám és így az ivar miatti viselkedés problémák megszűnnek.

viszont lányként én inkább egy "barátnőt" választottam először magamnak. Sajnos ő egy éve elhagyott, a következő kutyusomnak is szukát kerestem de egy fiú talált rám. Mellé egy hónapja örökbe fogatdám egy lánykát úgyhogy most teljes a csapat :)


Kezdő kutyásnak viszont mindenképpen lányt ajánlanék, a kan azért általában mindig nehezebb eset, több türelmet igényel.

2010. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szuka. Simulékonyabbak, általában kevésbé dominánsak, mint egy kan.
2010. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
az előző kutyám szuka volt, a mostani kan. nekem tökmindegy, az utcáról fogadom be őket, amilyen éppen jön, nem számít :)
2010. okt. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A szukák általában könnyebben nevelhetők, csak a tüzeléssel kell vigyázni, főleg, ha nem szeretnénk szaporulatot. :)
2010. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Szuka. Valahogy nekem A kutyáról a szukák jutnak csak eszembe. Tudom nem szép de ez van. Sosem szeretnék kan kutyát. Valahogy nekem belőlük nem érződik az amit egy igazi kutyától várok...
2010. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Természetesen én is szukapárti vagyok.

Sokkal jobban kezelhető, nem kóborol, könnyebben tanítható. Nem is verekszik, ezért meg sem sebesül. A kankutyának állandóan bizonygatni kell, ki a falkavezér, de a szuka elfogadja az embert főnöknek, és engedelmeskedik. Jobban tűri a gyerekeket is, nyugodtabb természetű.


Nekem is szukám van, nemrég lett ivartalanítva, de eddig sem volt neki kölyke, csak eddig nagyon kellett rá vigyázni "olyankor", nehogy hozzáférjen egy kóbor kan.


Szóval, szerintem szuka, csak vigyázz, nehogy kölyköljön.

2010. okt. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Cáfolnám, a verekedés vagy gyerekszeretet nevelés és jellem kérdése és nem nemé. Nekem több szukám van, és egyik sem szereti a gyerekeket alapból mert azok ugyanolyan idegenek mint a többi ember sőt még sokkal idegesítőbbek, én pedig minek szoktassam hozzá, ha én sem akarom hogy szeresse.. Verekedéstől sem ijednek meg igaz nem is kezdik, de csak mert jól neveltek, de ha valaki nekik megy, nem szaladnak ám üvöltve mögém és még egy kutyának sem alázkodtak meg... Az is tudvalevő hogy míg a kanok egy-két alkalommal eldöntik ki a főnök (másik kutya) addig a szukák igen csak komolyamn összeverekedhetnek minden eredmény nélkül újra és újra. Ettől függetlenül mondom én csak szukát szeretnék mindig.
2010. okt. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Általában az a tapasztalat, hogy a szukák simulékonyabbak, a kanok pedig inkább független egyéniségek. Persze ettől függetlenül láttam már teljesen behódolós omega kant, meg brutál alfa szukát is.


Én szuka párti vagyok, korábban szukám volt, nagyon jól kijöttünk, még fesztiválon, tömegben is simán tudtam irányítani póráz nélkül, maximálisan megbíztunk egymásban.


Másodszorra is szukát akartam, de egy kan szeretett belém, én meg nem tudtam neki ellenállni. Na vele sokkal nehezebb dolgom van, bár ő már ott az alomban is nagyon domináns volt.


Mindenesetre következőre tuti szukám lesz.

2010. okt. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
először szuka kutyám volt, de nem tetszett, hogy olyan érzékeny jellem, nekem egy kemény kutya kellett, személyvédelemre. Úgyhogy most kan kutyám van, Staffordshire bullterrier. Kezdőknek viszont inkább szukát ajánlok én is, könnyebben kezelhetők. Viszont az mondhatja csak igazán kutyákhoz értőnek magát, aki ugyanúgy elbír egy kemény macsóval, mint egy bájos kislánnyal.
2010. okt. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Természetesen a szukát ugyanúgy szeretem, velünk él a családban, a fiam jár vele agilityzni, ugyanúgy jó tápot és sok törődést kap. De a kan kutya volt igazán az én igényeimnek megfelelő.
2010. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!