Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetnék hogy ne...

Hogyan segíthetnék hogy ne féljen az emberektől?

Figyelt kérdés
Nemrég (pár hete) az egyik rokonom talált egy édes tacskó keveréknek kinéző kiskutyát, valószínűleg bánthatták is mert ha hangosabban rászólnak elbújik. De nagyon aranyos és barátságos. Az az egyik különlegessége hogy világos barna szeme van és a bundája is ilyen aranyba áthajló barna, milyen fajtájú lehet? Nem mint hogyha ez számítana csak kíváncsi vagyok:)
2010. okt. 24. 23:27
 1/10 anonim válasza:
Én azt mondom hogy vidd többet emberek közé.Engedd hogy megsimogassák stb..!És ha ugyérzed bántották akkor szeressed nagyon szegény kutyust!:)
2010. okt. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, vidd gyakrabban emberek közé. Kerüld a heves mozdulatokat, dícsérd meg gyakran, simogasd. Egy idő után oldottabb lesz. Az én kutyám is ilyen volt. 1-2 hónap alatt nagyon sokat változott.

Látatlanban elég nehéz megmondani, milyen kutyák keveréke.

2010. okt. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

vidd el egy kutyás találkozóra ahol sok-sok ember van, így lemásolhatja a többi kiegyensúlyozott kutya viselkedését

...és ne kiabálj vele, ne erőltess rá semmit, mindig várd meg amíg ő közelít hozzád és csak ha teljesen nyugodt, leül vagy lefekszik a közledben, egyértelműen nyit feléd akkor jutalmazd a figyelmeddel, egy masszázzsal, majd simogatással

2010. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
rendben, de sajnos nem az én kis kutyám és csak hétvégente látom, de mindent megpróbálok:)
2010. okt. 25. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos valaki visszaélhetett a bizalmával és most jogosan fél.Ha nem betegesen félénk--mert van olyan is --akkor ,ha azt tapasztalja hogy van miért megbíznia a környezetében-akkor lehet belőle még jó kutya is.Az ő világa is hasonlit a miénkhez.Mindig megkell kisérelni az Ő fejükkel gondolkodni tudni,csak akkor tudsz rajta segiteni.
2010. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem a te kiskutyád, nem sokat tehetsz.

Egyébként olyan kevesen értik, hogy mi az a türelem...

Ha a kiskutya most már jó helyen van, nem bántják, kap szeretetet és gondoskodást, akkor csak egy kis idő kell neki, míg feloldódik.

Miért kell mesterségesen siettetni az ilyet?


Ha te megijedsz, akkor nem idő kell míg megnyugodj?

Vajon más kívülről hogyan tudná ezt siettetni?

2010. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én azt tanácsolom, hogy még ne vidd emberek közé. Elösször bennetek kell megbíznia, majd utána a többi emberben. Kutyakiállításon meg ilyesmin csak megijedne még jobban. Nekem is volt egy ilyen kutyám ő még attól is félt ha levettem a kesztyűmet. Nagyon sok türelem kellett hozzá.
2010. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
meg lesz:)
2010. okt. 26. 20:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó iolvasni,hogy nem mindekni azt mondja,vidd rögtön emberek közé. Szerintem semmiképpen.

Hagyjatok neki időt. Új,jó helyre került,neki ez még egy szokatlan helyzet. Szép lassan megszokja majd,hogy ott őt szeretik,és nem bántják. Ha már teljesen biztos magában és a családjában,akkor lehet már emberek közé vinni. Sőt,addigra talán alig fog félni.

Több mint egy éve hoztunk ki menhelyről egy sebesült,rossz körülmények közül mentett kutyust. Eleinte rettegett mindentől és mindenkitől,amíg kivettem a kocsiból és bevittem a kertbe,szinte ordított félelmében. Aztán szép lassan rájött,hogy jó helye van. Itt szeretik,nem bántják. Pár hónap alatt gyökeresen megváltozott. Eleinte csak tőlünk nem félt,aztán már a hirtelen mozdulatokra sem ijedt meg,utána az se zavarta ha játék közben a másik kutyánk labdája véletlen oldalbatalálja.

Közben persze vittük sétálni,de nem olyan helyre,ami tele lenne emberekkel. Több mint 1 év elteltével egy teljesen kiegyensúlyozott kutyává vált,nem fél az idegenektől(nyáron jött ő is nyaralni,meg se rendült,hogy4-5 vadidegen szaladgál körülötte).

Csak türelem

2010. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: jó ilyen sikertörténeteket hallani:)
2010. okt. 27. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!