Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen el vagyok keseredve...

Teljesen el vagyok keseredve már. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

25kilós csupa izom kutyám van, lassan 1 éves, és rettenetesen húz. Nem tudok megtenni vele 10 lépést, hogy ne húzzon. Már annyi mindent próbáltam vele: jutalomfalat, klikker, megálltam, másik irányba fordultam, de nem használt egyik sem.

Már úgy fáj a bal vállam, karom.

Hogy vehetném rá, hogy végre szépen jöjjön?

Sajnos kutyaiskolára nincs pénzem, hogy elvigyem oda. :(


Ha valaki tudna adni még nekem valami tanácsot, azt nagyon megköszönném!!!!!


2010. okt. 24. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
soha ne legyen ennél nagyobb bajod haver.
2010. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szájszíj
2010. okt. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a Halti állítólag bejön az ilyen kutyáknál. Én viszont nem haltiztam, habár ugyanez volt a gondom.

Az volt a kérdés, ki makacsabb, én vagy ő. :D Mikor nagyon elindult, visszarántottam erősen, rászóltam, és hívtam. Több napig játszottuk ezt (100 métert kb fél óra alatt tettünk meg), és oda se nézett rám, nagy sértetten csak állt előttem. Aztán pár nap múlva odafordult, ha hívtam (1,5 méteres pórázon volt), én nem mentem oda soha, és akkor kapott jutalomfalatot. De még mindig meg-megindult. Viszont pár hét alatt rájött, hogy ha nekilódul, visszarántom, és jobb, ha mellettem jön, mert akkor néha még kaját is kap, ráadásul amíg húzott, jóval rövidebb sétákat tettünk.

Az én bal vállam is kivolt egy ideig, rázott a hideg a fájdalomtól. >< De nem adtam fel, és ma már egész szépen jön mellettem. :D De nem szabad feladni. Neked kell makacsabbnak lenned. ;)

Sok sikert!


19L

2010. okt. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem a visszafordulás működött, de ez is olyan, mint minden más, nem két-három nap után kell eredményt várni. Én a mai napig kitartóan visszafordulok, ha megindulna, általában egy séta elején 3-4 visszafordulás és szépen jön a továbbiakban. Sohasem hagyom, ha húz, azonnal irányt váltok.


Az enyém 28 kg csupa izom :)

2010. okt. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ne sajnáld rá a pénzt és keress fel egy szakembert pl. aki házhoz jár, egy-két óra alatt meg lehet tanítani bármilyen kutyát sétálni rendesen!
2010. okt. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnálni nem sajnálom rá a pénzt, ha lenne miből sajnálni. :(

Én is több napig kísérleteztem mindegyik lehetőséggel, de valahogy egyik sem jött be.

Hallottam ár a szájszíjról lehet hogy akkor azt kipróbálom, mint uccsó lehetőség.


Köszönöm!

2010. okt. 25. 10:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Csakkitti jót mondott, én is a visszafordulással ösztökélem az ebemet,akkor rendszerint elmarad a húzás és mint a kezesbárány jön velem:)
2010. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a baj a haltival (szájszíj) hogy az pont addig működik, amíg rajta van a kutyán egy perccel sem tovább.


Meg a cél nem az, hogy egy eszköz megakadályozza a húzásban, hanem az, hogy ő ne is akarjon húzni.


Nekem az elején fel-alá járkálás volt a séta, aztán javult a helyzet, mostmá pár fordulás is elég. De tény, hogy ehhez kitartás kell, neked kell makacsabbnak lenned a kutyánál.


Hidd el, ez a forgolódós módszer működik, elég sok kutyát láttam már, akik így tanultak meg rendesen sétálni, köztük boxerek, staffik, argentin dogok.


Eleinte amúgy érdemes már akkor irányt váltani, mikor még nem feszül a póráz, csak megelőzöt a kutya.


Tök egyszerű ennek a logikája: azért húz, mert gyorsabban akar odaérni ahova mentek. Amint rájön, hogy nem tud tégd palira venni ezzel, és ha húz, akkor lassabban értek oda, akkor abbahagyja a húzást, hiszem épp a célja ellenkezőjét éri el vele.

2010. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó utáni lehetőségként...most mindenki azt fogja hinni, hogy egy állatkínzó barom vagyok,pedig nem, kutyaiskolában dolgoztam, problémás kutyákkal foglalkozom. A saját kutyám keverék, Bh2 vizsgás, boldog, békés eb, akivel minden szabadidőmet együtt töltöm, és soha egy ujjal sem bántottam.

Valószínűleg sokak számára elfogadhatatlannak tűnik a módszer, pedig nem az, és és nem is brutális.

Kölcsönkérsz vagy beszerzel egy szöges nyakörvet. Fölösleges hegyezett vagy bármi ilyen hülyeség, tompa, még védő is lehet rajta.

Fölteszed a kutyádra a saját nyakörvével együtt, és elindultok. Mindkét nyakörvön van egy-egy póráz, egyszerre fogod a kettőt. Ahogy elkezd húzni, elengeded azt a pórázt, amelyikben a sima nyakörv van, és értelemszerűen a szögesbe húz bele, ami félreértés ne essék nem fáj neki, csak érzi, és valamilyen szinten kényelmetlen. Rá fog jönni, hogy minnél jobban húz, annál jobban szorít a szöges. Ám ahogy erre rájött és visszahőköl, nem húz, azonnal lengeded ezt a pórázt, és azonnal nagy dicséret, simogatás! Érezze, hogy nem húz semmi tök jó minden. Megint elindulsz, először a sima nyakörvvel, és ahogy belehúz, cseréled meg. Mindig éreznie kell, hogy magadod neki a lehetőséget, hogy normális nyakörvvel sétáljatok tovább, de ha ő nem használja ki, megint mehet a csere.

Nem kell belerántani a szögesbe, hogy fájjon neki, elég ha rájön, hogy minnél jobban húz, annál rosszabb. Esetleg annyit tegyél, hogy lassabb tempóra váltasz.

Egy gyorsabb logikájú kutyánál három-négy alkalom után használ a módszer, ha nem, csak folytasd. Ahogy a probléma megoldódott, el is felejthted a szögesnyakörvet.

Ne várd, hogy azonnal békésen sétáljon melletted. Figyelj a legapróbb jelekre, amik arra utalnak, hogy nem akar vagy nem húz. Ha egy lépést tesz meg húzás nélkül, akkor azt dicséred, nem vársz tovább. Fokozatosan növeled az elvárt távolságot, és a végén eljutok a normális sétához. Ha épp nem húz, nem csak egyszer dicséred meg, hanem folyamatosan, hogy érezze, ez jó, ennek örül a főnök.


Rengeteg problémás kutyát helyretetünk már ezzel a módszerrel, egyik sem látta kárát sosem.

Remélem segítettem, sok sikert!

2010. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem működött semmi. És még most is szokott húzni, ha szagot fog, de már javult.

Tudom, hogy brutálisnak tűnik, de nem volt más választás... Amikor elkezdett húzni, rántottam rajta egy nagyot. Miután párszor repült így egy kicsit, megértette hogy húzni nem jó dolog.

Utána vettem rá fojtónyakörvet. Ezzel azért nem rángatom, az tényleg durva lenne.

2010. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!