Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma reggel simogattam a kutyáma...

Ma reggel simogattam a kutyámat, és egy dudort vettem észre a hátán, a gerincétől kicsit arrébb. Vki látott már ilyet?

Figyelt kérdés
Mitől lehet, esetleg forduljak e vele orvoshoz, vagy várjak még kicsit? Tanácstalan vagyok.
2010. okt. 26. 06:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet daganat is, de lehet, hogy csak megütötte. Az enyémen legutóbb az Imizol injekciótól volt öklömnyi dudor. Szóval bármi lehet. Én biztos megmutatnám az orvosnak.
2010. okt. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mutasd meg orvosnak. Valószínűleg csak egy kelésféle - mint egy pattanás -, ha beérik, ugyanúgy ki lehet nyomni, de legtöbbször újra megtelik, ezért sok orvos szereti könnyű altatásban megnyitni, kimetszeni. Vannak olyan kutyák, amik különösen hajlamosak rá, a mi egyik kutyusunknak pl. már fiatal korától kezdve voltak ilyenjei és több műtéte is volt. Remélem, hogy nektek is csak ez lesz a baj.
2010. okt. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak hozzáfűzni szeretnék az előttem szólokhoz, amivel egyetértek.

A mi kutyánk sajnos hajlamos a szörtüszőgyulladásokra, most is van három kisebb-nagyobb csomó miatta a bőrén. Már mindent kipróbáltunk az etetésével kapcsolatban, mert azt mondták érzékeny bizonyos dolgokra. Változás semmi. Műtötték is, amiből alig ébredt fel. Németjuhász.

Volt mikor az orvos tűvel megpöccintette, és kinyomta. Van ami meg betokosodik, de az előző altatása miatt már nem merem műtetni ez miatt.

Mutasd meg mindenféleképpen orvosnak, mert ki tudja szűrni mi is lehet igazán.

2010. okt. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem kapott oltást oda mostanában? Nekünk attól volt.
2010. okt. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is oltásra gyanakodnék első körben. Vagy nem volt benne kullancs azon a részen? Lehet egy begyulladt szőrtüsző is, vagy egy zsírmirigy... az a tuti, ha a doki megnézi.
2010. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Körülbelül két hete beteg volt, akkor kapott oda 3 injekciót, de akkor előbb előjött volna a dudor, nem?
2010. okt. 26. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy rögtön becsomósodjon az oltás helye. Nálunk is volt ugy, amikor később lett olyan, és vittük is orvoshoz, mert nem tudtuk mi akar az lenni. Ott mondták, hogy a szuri.

Meleg sót kellett rá tennem.

Tűrte, és hamar elmulasztottam neki.

2010. okt. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!