Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem bízik meg bennem a...

Miért nem bízik meg bennem a kutyám?

Figyelt kérdés

Angol bulldogról van szó.

Igaz már felnőtt korában fogadtam be, kb.4 hónappal ezelőtt.

Eleinte még a sarokból sem akart kijönni hiába hívtam.

Sokat simogattam beszéltem hozzá hogy én szeretem és nem akarom bántani.

Mára eljutottunk odáig,hogy odajön hozzám hívás nélkül is, de nagyon félénk.Hirtelen hangoknál vagy mozdulatnál elszalad.

Miért ilyen félénk még mindig?

Itt nálunk csak a simogatást és a szeretetet és nyugalmat kapja.

Úgy sajnálom szegénykémet.Sokszor gondolkozok azon hogy vajon korábban milyen rossz élménye lehetett emberekkel kapcsolatban ennek a tünemény kutyának?Hiszen még rászólni sem kell sosem!

Arra gondolok hogy esetleg bánthatták emberek?

Mert más kutyákkal jól kijön.Felszabadultabb ha másik kutya társaságában van.


2010. okt. 26. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert idő kell neki. Az én bulldog szukám pont ezt csinálta, mikor hozzánk került.

Nem kell vele foglalkozni, nem kell babusgatni, magától rá fog jönni, hogy nálad/veled lenni jó dolog. Csak ehhez sajnos több-kevesebb idő kell.

2010. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Adj neki időt. Már ígyis nyitott feléd. Biztosan bántották, verték korábban. Ok nélkül nem lesz egy kutya sem ennyire félénk.

Foglalkozz vele sokat, simogasd, menjetek sétálni, ha jól viselkedik dícsérd meg.


Ne aggódj, idővel jobb lesz!

2010. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

alap ha egy kutya elhúzódik, félelmi reakciókat mutat akkor nem beszélünk hozzá, nem simogatjuk hiszen ezzel csak a félelmét fokozhatjuk!

a kutyának szüksége van testmozgásra, fegyelemre és szeretetre ebben a sorrendben ha ezt nem tartod be összezavarod, különböző pszichés zavarokat válthatsz ki belőle!

légy türelmes és add meg neki a lehetőséget, hogy ő nyisson feléd!

+nézzél szét erre:

[link]

2010. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!