Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tanítása, de hogyan?

Kutya tanítása, de hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy Golden Retrieverem és nem tudom szépen megtanítani arra, hogy mellettem jöjjön vagy ő húz engem vagy én őt. Persze még kicsit, mert csak 3,5 hónapos, de akkor is. Meg ha jön valami kutya vagy ember akkor állandóan rájuk is ugrálna és nem bírom elhúzni a kutyám, vagy ha mégis akkor meg csak néz hátra és alig haladunk előre. Többször láttam már, hogy ha a kutya húz akkor az ellenkező irányba kell vele sétálni, de akkor meg megint az van ha megforgatom, hogy néz hátra és nem akar menni. Van valami jó módszeretek arra, hogy értse mit szeretnék tőle.

Köszönöm


2010. okt. 26. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

KUTYASULI!!

Amugy mi is ezzel a problémával küzdünk.

Az oktató azt mondta, ha húz, rántsam meg a pórázt, hogy mellettem jöjjön, és ha megáll,soha ne húzzam ,csak hívjam.

Tóth Ági az oktatónk, mielőtt valaki lehordaná hogy ki mondott nekem ilyen baromságot.!!

Nálunk bevállt!!

2010. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

3,5 hónapos kölyöktől ne várj még sokat ilyen téren, szépen meg fogja tanulni.

gondolj bele, milyen nehéz egy kisgyereket elrángatni a játéktól...

2010. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kutyaiskolában ezt balrakockával tanították az egyik ismerősünknek, aki átadta nekünk is ezt a tudást.

Az a lényege, hogy a kutya pórázon melletted van. Előre mész 3 határozott lépést, majd balra fordulsz úgy, hogy a kutya végig a bal lábad mellett van. Arra figyelj majd, hogy miközben tereled a kutyát a helyes irányba, rá ne lépj :) Ezt ugyebár azért hívják kockának mert kocka alakban csináld. Nekünk bevált!

2010. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
jutalomfalatot is adj neki, nagyon sokat! az enyém a sajtot smakkolja!
2010. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!