Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy utaztassam a kiskutyámat...

Hogy utaztassam a kiskutyámat vonaton? (Lent)

Figyelt kérdés
Nem akarom itthon hagyni, de nekem el kell utaznom. Rábízhatnám addig egy barátnőmre, de nem szeretném, hiányozna és úgy érzem kötelességem is magammal vinnem, ha már elvállaltam a felelősséget érte, mikor megvettem. Attól félek, hogy a vonaton még bepisil/kakil, mert még kicsi (9 hetes) és ezért esetleg megszólnak. Mit csináljak?
2010. okt. 27. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Használj szállítóboxot.
2010. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9 hetes kutyát ne utaztass sehogy. Nem kapta meg a kötelező oltásait még, anélkül tilos emberek/állatok közé vinni, tömegközlekedtetni, ezzel az életét veszélyezteted!
2010. okt. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Előszöris remélem tudod h jegyet kell venni a kutyáknak is, és intercity-n nem utazhatsz állattal.

Mikor mi utaztunk a kutyámmal,jött az ellenőr, és mondta, ha elmúlt 3 hónapos,kell oltási könyv és szájkosár.

Ha meg nem múlt még el,kell igazolás a születési időpontjáról.Szóval ami van papírod kutyusról mind vidd magaddal.

Én egy jó nagy dobozt kértem vmelyik üzletből,amiből nem tudott kimászni és a lábam mellé tettem!

2010. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Harmadik válaszoló vagyok,igaz amit a második írt, de szerintem utazhatsz vele (én pesten vettem a kiskutyám és pécsig vonatoztam vele),csak le ne tedd sehol,max vmi tisztának tűnő füves részen ahol gyors elvégezheti a dolgát! Nagyon könnyen elkaphatnak fertőzéseket.

És vizet ne felejts el vinni és élelmet.

2010. okt. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat. Megoldottam a dolgot. Kocsival megyek fel, addig itt hagyom a barátnőmnél, mást sajnos nem tudok tenni. Kocsival pedig hamarabb haza is érek majd. Egyébként, a másodiknak is köszönöm a tanácsot, és igen, tudom, hogy még nem kapta meg minden oltását, de nem zárom be a lakásba még 1 hónapra, nem hiszem, hogy az egészséges lenne. Minden reggel leviszem és kb. 5 percre le is szoktam tenni olyan helyre, ahol tudom, hogy nem járkál annyi kutya és nem engedem neki, hogy akármit is megegyen.

Ezzel pedig egyetért az állatorvosunk is, de ettől függetlenül a te tanácsod is megfogadom, nem fogom elvinni magammal Pestre, csak nagyon hiányozni fog...

2010. okt. 27. 12:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Kocsival miért nem tudod elvinni? Nálunk a kocsi a második otthona a kutyának, az tök jó ha minél hamarabb megszokja. Ha valahova megyünk, simán a kocsiban tudom hagyni 1-2 órára, elvan, alszik, vigyáz az autóra. Ha előtte kifárasztod, és reggel már nem adsz neki enni/inni attól nem lesz baja, viszont tuti nem kell neki kakilni/pisilni.
2010. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 capsread ***** válasza:
Vigyázz azzal, hogy leviszed! Elképesztő, mennyi olyan vírus és baktérium van, ami a te kis kölyök kutyádat megfertőzheti, míg a nagyoknak semmi baja nem lesz. Ez veszélyes! A szomszédom kutyája is így lett parvós...
2010. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csakkitti! Azért, mert most olyan szinten megijesztettek itt az emberek, hogy nem szeretném kitenni semmi ilyennek. Tényleg mi lesz, ha elkap valamit? Ha valami baja lenne, biztos megőrülnék...:S
2010. okt. 27. 15:46
 9/11 A kérdező kommentje:
És, ha felvinném magammal elkerülhetetlen lenne, hogy érintkezzen más emberekkel. 9 hetesen én még nem hagynám egyedül az autóban, itthon is állandóan jön utánam a kicsi, ha lemegyek boltba nagyon sír, mi lenne, ha ott hagynám 2-3 órára az autóban.Ha nagyobb lesz, természetesen hozzá lesz szoktatva az ilyen szituációkhoz is.
2010. okt. 27. 15:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan utazz a kutyussal vonaton, nem lesz semmi baj.

9 hetesen valóban nem kell még szájkosár, de ami papírjai a kutyusnak vannak, azt ajánlatos elvinni, készenlétbe helyezni. Egyik rokonom vasutas, és ő mondta, hogy picike kutyának nem kell venni menetjegyet 3 hónapos korig.


Kedves csakkitti. a kérdező a vonattal való szállítás után érdeklődött, nem pedig, hogy hogyan utaztassa kocsival. Meg nem mindenkinek van kocsija. Nekem sincs kocsim, mert nem vagyok gazdag, mégis megtudom oldani a kutya szállítását. Biztos majd megírod, hogy ha valaki nem gazdag, nincs kocsija, az ne tartson kutyát...

2010. okt. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!