Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak az emberek...

Miért vannak az emberek ennyire rossz véleménnyel az ivartalanításról? Ugye nincs igazuk? Kezdem rosszúl érezni magam.

Figyelt kérdés

Nemrég ivartalanítottam a szukámat, azóta midnenki azzal jön, hogy miért csináltam ilyen hülyeséget, miért kínoztam meg, szegény kutya, milyen rossz gazdája vagyok, szegény nem fog szexelni, nem lesz anya, meg fog hízni, stb stb. Már nem is merem mondani senkinek, mert midnenki csak ezzel csesztet, még ismerős és idegen kutyások is az utcán...

Jah meg a másik, hogy inkább csináltam volna kölyköket neki és eladom jó pénzért, mikor mondom, hogy nekem nem azért van kutyám, hogy pénzt csináljak belőle még lehülyéznek. Kiakaszt már teljesen a dolog...


2010. okt. 28. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
szard le. meggyőzni úgyse tudod őket...
2010. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem tettél rosszat a kutyusoddal. Megelőztél sok későbbi problémát. Általában a daganatos megbetegedések hamarabb kialakulnak nem ivartalanított szukáknál, mint az ivartalanítottaknál (állítólag meg is előzi azt, de ezt csak olvastam).

Nem kell az ilyenekkel foglalkozni. Nekem két csivavám van, egy fiú egy lány és a lánykát én is ivartalaníttattam (akitől hozzám került, csak a kölykök miatt tartotta). Én imádom a kiskutyákat (jelenleg egy németjuhi kölyköm van), de annyi kiskutyára nem lenne időm, aztán vagy megveszik vagy nem.

Nyugodj meg, nem tettél vele semmi rosszat. Nem kell foglalkozni a buta emberekkel. A kutya nem tudja milyen az, ha nem születik sosem kölyke, semmiről nem maradt most le. Egyébként az ivartalanított kutya könnyebben hízik, mert bizonyos hormonok nem tengenek már annyira benne. :)

Remélem sikerült megnyugtatni téged! :)

2010. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ostoba emberek azt hiszik, a kutyának éppúgy örömet okoz a szex, mint nekik, és az ivartalanítással megfosztják őket az örömtől. Közben a kutyának csak megkönnyebbülés a szex, de ha nincs, ami ingerelje, nincs szüksége a megkönnyebbülésre sem, vagyis az élete az ivartalanítás után sokkal feszültségmentesebb lesz.


Az én szukám idén lett 6 éves, most lett ivartalanítva, mert most lett elég pénzem, hogy elintézhessem. De az én kutyámnak nem volt még csak megkönnyebbülése sem azon néhány alkalommal, amikor nem voltam elég szemfüles, hogy megvédjem őt a nemkívánatos udvarlói közeledéstől. A kisebbeket és gyávábbakat elhajtotta ő maga is, de volt néhány nagyobb, akivel nem bírt, és szörnyen sírt minden sikeres randi után, mert fájt neki!

Én mindig igyekeztem megkímélni őt ettől, de annyiszor hallgattam a gúnyos megjegyzéseket a saját szexuális életem hiányának és a kutyám kényszerű szexmegvonásának összefüggéséről, hogy néha úgy éreztem, le kéne vágni minden pasi nemiszervét.


Most pedig, hogy végre ivartalanítva van a kutya, most azt hallgatom nap-nap után, hogy miért adtam ki rá annyi pénzt, és miért vágattam fel a kutya hasát, hogy felesleges volt a kínzás.


Nem kell rájuk odafigyelni. Én a magam részéről nem járulok hozzá a menyhelyi kutyák számának gyarapodásához, és ez nekem elég.

2010. okt. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ostoba emberek emberi tulajdonságokat vetítenek ki az állatokra, ami piszok nagy hiba. Ők nem akarnak anyukák lenni, kizárólag a ösztön hajtja őket. A farkasoknál is csak az alfa-pár szaporodik, a többi az életben sosem jut még a közelébe sem, még sincs semmi bajuk. A nem kívánt szaporulat megakadályozására és sok betegség esélyének minimálisra csökkentésére pedig ez az egyetlen megoldás.
2010. okt. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
felvilágosult kutyások értik és pozitív véleményük van , a többi meg buta marad !
2010. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolgot tehetsz: ne beszélgess másokkal erről a témáról. Elég, ha te tudod, hogy jól döntöttél!
2010. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már tényleg inkább nem említem, csak sokan megkérdezték, mert a fertőtlenvtőszertől kék lett a lába is, ami még mostis látszik neki, hogy mi az, ekkor mondtam. A barátaim meg pont hívtak bulizni aznap, mikor volt a műtét és mondtam, hogy most nem tudok menni, mert vigyázok a kutyára. Mindegy..

Köszönöm a válaszokat, legalább itt normális emberek vannak, elég szar, hogy ismerőseim közül nincs egy se aki tudná, hogy mi az a felelős állattartás... Tényleg kéne tanítani a suliban, akkor nem lenne ennyi tudatlan ember.

2010. okt. 29. 10:08
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nálunk még családon belül is ez a helyzet, de nehogymár én érezzem magamat kényelmetlenül mások korlátoltsága miatt!
2010. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lány kutyán nincs is külső nyoma az ivartalanításnak, úgyhogy ha nem mondod, senki sem tűnik fel.


Én is csak bíztatni tudlak, hogy ne keseregj, a lehető legjobbat cselekedted!

Az mellett, hogy így nem lesznek nem kívánt balesetkölykök, egy rakat egészségügyi problémától megóvod őt, tovább is fog élni. Az elhízásra meg csak annyit mondanék, hogy ugyanúgy kell táplálni, nem kell tíz percenként jutalomfalattal tömni és próbálj meg ellenállni a két nagy gyönyörű szemének, akkor nem fog elhízni!

2010. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!