Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog (támad) a kutya...

Miért morog (támad) a kutya ha a szemébe nézek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 22:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Van egy 4hónapos Amerikai Bulldogom .Nagyon aranyos okos szelid kutyi.De ha a szemébe nézek morog és egy kissé ilyesztö,mert van két kisfiam.:(De lehet én vagyok a dudatlan és csak simán nem szereti..Nem tudom!!!
2010. okt. 28. 22:27
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A szembe nézés egy általános fenyegetés, támadási szándékot jelez. Komoly gond, hogy ő erre így reagál, az azt jelenti, hogy hajlandó harcolni veled. Mielőbb le kéne törni a lelkesedést, mert problémás lehet később.
2010. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a kutyák egymás közt ha harc van is egymás szemébe néznek meredten, a testük lemerevedik ugrás előtt, a pofijuk ínyig felhúzva, ezért. ha ezt csinálja, ne szemezz vele, úgy próbáld megsimizni, és aztán vagy aközbe nézz a szemébe, és kedvesen beszélj hozzá ezalatt. Bántották korábban ezt a kutyát?
2010. okt. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 MME ***** válasza:
100%

Ha egy ember a kutya szemébe néz, azzal kihívja a kutyát, ez egyértelmű felhívás a támadásra. Ez a helyzet idegen kutyánál. De a sajátod erre nem reagálhat agresszióval. Ilyenkor hosszasan, tehát pl. 5 másodpercig vagy tovább a szemébe nézel, vagy elég, ha csak belenézel a szemébe? Egyik esetén sem moroghat rád, de a kettő között van különbség.

Jó lenne ismerni a kutya előéletét, anélkül nem lehet személyre szabott tanácsot adni a kutyádra. A probléma mindig két dologból fakadhat, az egyik biológiai, vagyis hogy gyenge idegrendszerrel született. A másik pszichológiai, tehát nevelés kérdése. Szerinted nálad melyik állhat fenn? Ha leírnád, hogy hogy tartod és hogyan neveled, akkor abból már megtudhatunk valamit az okáról.

2010. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos az a igazság hogy ö nem rég óta van nálunk .És nem tudom biztosan hogy törödtek vele ezelött.Hát hogy "eddig" hogy nevelem....Hát nagyon szeretjük de persze mértékkel és ha rosszat csinál persze figyelmeztetve van.Úgy veszem észre nála hogy ö nagyon jól elvan csak az ilyen közeli dolgokat annyira nem szereti.Volt olyan hogy rámorgott a gyerekre mert magához akarta húzni(de nem nyúzta)akkor meglett fenyitve és azóta nem...És végülis ma volt az hogy ott feküdt az ölembe és beszéltem hozzá és a szemünk találkozott.mintha megrémült volna morgott és egyre eröteljesebben kicsit megijedtem (rácsaptam egy kicsit és veszekedtem).:( elvonult megsajnáltam oda mentem hozzá megint szemébe néztem megint morgott de kedvesen szoltam neki és nem hagytam hogy érezze félek.morgott én simogattam beszéltem hozzá ezt megunta:) elforditotta a fejét a kezembe rakta és megnyugodott.....csak remélem ez igy is marad:(
2010. okt. 28. 22:57
 6/10 anonim ***** válasza:
"Morgott én megsimogattam ..." Gratulálok, sikerült egy nem kívánatos viselkedést rögzítened a kutyában. Szerintem mi hamarabb menny el a kutyussal egy kutyaiskolába mielőtt nagyobb baj lesz. Ne kezeld, úgy mint egy embert (gyereket), mert abból csak baj lesz (van).
2010. okt. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Majd elfelejtettem, ha te félsz, akkor a kutya is félni fog és onnan nincs messze az agresszió.

Valószínűleg csak azért morog a kutya a gyerekekre is, mert ő a főnök a házban és egy falkavezér nem hagyja, hogy csak úgy hozzáérjenek. Neked sikerült azt a fajtát bevállalnod, ami nem való neked. Volt neked korábban kutyád?

2010. okt. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
volt persze és van is még kettő,de sose volt probléma velük:S
2010. okt. 29. 07:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Zökkentsd ki. Tehát ha morog, ne simogasd, meg ne beszélj hozzá, egész egyszerűen zökkentsd ki valamivel. Ültesd, vagy fektesd le, vagy lökd odébb, vagy teljesen mindegy, és ha abbahagyta a morgást akkor dícsér.

Másrészt ebbe meg tényleg nem akarok beleszólni semmi közöm hozzá, de azon ne csodálkozz, ha a gyerkőc húzni akarja a kutyát az meg morog. Nem minden kutya viseli jól a gyerekek "támadásait". Egy olyan kutya, ami hagyja fülét farkát húzni, a kisgyereket kíméletlenségre neveli. Tisztelje a gyerek a kutyát.

2010. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha a gazdával szemben egy ilyenre bemorog a kutya 4 hónaposan, akkor én is mindenképp a sulit javaslom.


Azért szemkontaktus és szemkontaktus között is van különbség. nekem elvárásom, hogy a kutya nézzen a szemembe, pl. lábnál követésnél, vagy helybenmaradásnál, meg egyéb feladatoknál, és ez nem is konfliktus forrás.


De pl. egy sima szembe nézéssel el is tudom küldeni magamtól ha fenyegetően nézek rá. Szoktunk így párbalyozni, tesztelem mennyi idő után tér ki, én sosem térek ki.


Az enyém is bulldog, csak angol. Ezek kis kőfejű, makacs domináns kutyák, elég fontos idejében elkezdeni a számára megfelelő nevelést, mert később könnyen gond lehet belőle.


Érdemes lenne vele suliba menni, és még most kiskorában elfeljtetni vele ezzt a hülyeséget, mert két gyerek mellett ez tényleg nem játék.

2010. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!