Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! SEGÍTSÉG! Hogy szoktat...

FONTOS! SEGÍTSÉG! Hogy szoktathatok szobatisztasághoz egy 6 hetes Golden Retriever keverék kiskutyust?

Figyelt kérdés
Nalát, a Golden keverék kiskutyust tegnap hoztuk haza. A második emeleten lakunk a barátommal, s Nalát hozzá szeretnénk szoktatni a napirendünkhöz: hatkor kelés, és mi fél hétkor már itthon sem vagyunk, én kb 2-re érek haza minden nap (18 éves vagyok, utolsó évemet taposom). Nos, az lenne a feladatunk, hogy a kutyus felkeljen velünk hatkor, le tudjuk vinni, ott elvégezze a dolgát, kettőig pedig bírja ki (elvileg lehetséges, beszéltem egy GR-t tartó hölggyel, aki a harmadikon lakik). Én, ma, amikor felkeltem (7 körül, ma és a jövő héten nincs iskola, direkt most hoztam el, hogy hozzászoktassam valahogy), már találtam egy "nagy szeretetcsomagot" az asztal alatt, aztán amire gyorsan magamra kapkodtam a ruháimat, még kettőt, egyet a szoba közepén és egyet az ágy alatt, plusz még két pisifoltot is. Amikor tegnap jópárszor beletettem az alomba, akkor nem volt hajlandó odacsinálni. Mit tegyek?
2010. okt. 29. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szoktasd pelusra! Vagy újságpapírra. Ha már meg van a csomag, akkor itasd be vele, hagyd kint, és érezni és tudni fogja, hogy oda kell neki menni. A szobába ahol elvégezte a dolgát, alaposna takarítsd föl, mert érzi a szagot és mindig oda végzi el majd a dolgát.

6 hetes kutyától ne várj csodát, hetek kellenek hozzá hogy megszokja, jobb esetben napok, de így is előfordulhatnak balesetek. 6 hetes kutyát még TILOS levinni! Még igazán el se lehetett volna hozni! Ha meg 6kor kelsz, ne kellj fel 7 körül,amiért nincs iskola... Az a fél óra is szokat számít, az időt meg be kell tartani, a kutyáknak jó a belső órájuk.

2010. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben igaza van az előzőnek! Egyébként meg sokan kérdeztek már hasonlót a szobatisztaságról, csak utána kéne olvasni!

"Amikor tegnap jópárszor beletettem az alomba, akkor nem volt hajlandó odacsinálni. Mit tegyek"- ha csak úgy beleteszed az alomba, mikor nem kell neki, azt nem fogja érteni,mit csinálsz vele. Ha látod,hogy nagyon szaglászik,keresi a helyet,na akkor tedd rá gyorsan oda,ahova szoktatni akarod.

2010. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6 hetesen még nem kellett volna elhozni. Amúgy ennyi idősen még sehogyse, gondolom nincs egy oltása se. Első utad az állatorvoshoz vezessen, ha 6 hetesen odadták nem csodálnám, ha még féreghajtót se kapott volna. Az oltások előtt jobb ha nem viszed le, legalább míg nincs meg kettő, de a lejobb ha megvársz 4et. Látom, semmit se tudsz a kutyákról, nem ártott volna tájékozódni kicsit előtte. Míg pici, ne is álmodj róla, hogy tartani fogja 6tól 2ig, ilyenkor kb 2-3 óránként pisilnek, van, hogy sűrűbben is.
2010. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kutyát nem nagyon lehet, és nem is érdemes alomra szoktatni.


Az, hogy beálljon így a napirendetek, még el fog tartani egy-két hónapig, ugyanis egy kölyöknek kb. 3 óránként el kell végeznie a dolgát, fizikailag nem képes tovább visszatartani.


Úgyhogy a legfontosabb, hogy amíg otthon vagy, nagyon sokat hordd le.

Mondjuk ez eleve kicsit veszélyes az oltások hiánya miatt, de ezt neked kell mérlegelned.


Ha le akarod hordani, akkor azt javaslom, hogy kezdd el úgy, mintha a normális napi rend lenne, csak gyakrabban vidd amíg otthon vagy. Általában evés/ivás/ébredés és játék után kell nekik.


Az alap igazság, hogy minél többször sikerül megjutalmaznod a jó helyre piszkításért, annál gyorsabban lesz szobatiszta.

Ha lent intéz valami, akkor add elő úgy, mintha a világ legeslegjobb dolga lenne amit csinált, adj neki falatot, simogasd meg, örülj látványosan.


Otthon meg szigorú arccal szó nélkül takaríts, szokja meg, hogy otthon nincs helye kakinak. Csak akkor szídd le ha tetten éred, de inkább akkor se, hanem kapd fel, és vidd le.

2010. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekünk azt mondták, 6 hetesen már el lehet hozni (kedden volt annyi). Úgy érted, hogy mondjuk a pisibe egy icipicit tegyem bele a pelust vagy az újságpapírt, és mondjuk tegyem ki neki a folyosóra, és majd oda fog akkor csinálni?

Szerdán fogja megkapni egyébként az első oltását, féregtelenítő tablettát már kapott. Utána sem lehet levinni csak egy picit, a ház elé (eléggé csendes, parkos helyen lakunk)? Nem akarok én kilométereket sétálni még vele (egyébként úgy tudom, hogy legalább 3 oltást meg kell kapnia, + minden évben veszettség ellen). És ha akkor sem vihetem még le, akkor mikor?

2010. okt. 29. 09:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát ezt most nem értem! Lakásban laktok de azt akarod,hogy a folyosóra végezze a dolgát? Hogy is van ez?


Igen,ha már megcsinálta a bajt,akkor itasd fel az újságpapírral vagy a pelussal,és hagyd ott! Én kutyám is így tanulta meg!

2010. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a válaszát. Igyekszem számára a legjobban elintézni a dolgokat.
2010. okt. 29. 09:04
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy az előszobai folyosó egyik részére:)
2010. okt. 29. 09:05
 9/14 anonim ***** válasza:
oks :)
2010. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Lelketlen volt a szaporítója, hogy hat hetesen odaadta.

Minimum két hónaposan szabad csak elhozni. Sok mindent kellett volna még megtanulnia a mamájától és az alomtestvéreitől, amit mástól nehezen, vagy sehogy sem fog megtanulni.

Egy kölyök kutya után még sokáig kell takarítani. Téged is pelenkáztak, nem szoktattak rá még fél évesen a bilire.

A kutya felnőtt korában sem fog egyetlen helyre "szarni".

A szoktatás a pisiléshez azt jelenti, hogy egy darabig még takaríthattok. Merthogy a szoktatás időbe telik és nem egyik percről a másikra. Te sem lettél szobatiszta egyik napról a másikra.

Egy pici kutyának még nem fejlődött ki a szervezete, nem tudja akaratlagosan visszatartani, oda fog csinálni, ahol rájön a szükség.

A rendszeresség a titka mindennek.

Azonban egy ilyen pici kutyát még nem is vihetsz le, míg meg nincs minden oltása. Tehát marad a kutyapelus. Arra meg idő, míg rászokik.

Tehát ha kutyakölyköt vállaltál, akkor marad vele egy darabig otthon szabin, vagy takaríts utána orrvérzésig.


Az itt leírt szoktatások jók.

A napi menetrendetekbe csak akkor fog tudni beleszokni, ha felnőtt, kb. fél éves kora után.

Addig kitartás és dolgozzatok ti is az összeszokáson, ne csak a kutyától várjátok el a maximális alkalmazkodást.

2010. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!