Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem teszek rosszat az 5hónapos...

Nem teszek rosszat az 5hónapos westiemnek, ha napközben kint van, viszont este beengedem aludni? Azt hallottam, hogy így nem növeszt meleg bundát magának a téli hidegekere.

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem így is növeszteni fog. Éjszakára minden nappali állat meleg helyet keres és nem fagynak meg kint.
2010. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy így könnyebben megfázhat a nagy hőmérséklet ingadozás miatt. Most még nappal egész jó idő van, de ha bejön a -10 - -15 fok a lakásban meg marad a húsz körüli hőméreséklet?

Nem tud alkalmazkodni egyikhez se. Szerintem.

2010. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MME ***** válasza:
Szerintem ne konkrét évszakhoz kösd, figyeld meg a kutyádat, hogy milyen körülmények között érzi jól magát (a didergésből észre fogod venni. ha fázik, és akkor azonnal vidd be). A kutyáim például -15 fokban is remekül elvoltak, ha száraz volt az idő. De ha nagyon párás/ködös volt, vagy esett, vagy fújt a szél, netalán mindkettő, akkor még 0 fok körül is elkezdtek dideregni, úgyhogy beraktam őket a garázsba, ahol kicsit melegebb, és tökéletesen szél- és esőmentes. Ez általánosságban elmondható a kutyákról. De mivel fiatal westie, ha télen nappal nem is akarod bent tartani, akkor egy fedett hely legyen neki, és abban egy tökéletesen szigetelt kutyaház. Ha jól választol, -20 fokos kinti hőmérséklet esetén a házában +5,10 fok lehet.
2010. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MME ***** válasza:
*választasz
2010. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MME ***** válasza:
Amit a 22:16-os írt, az nagyon is igaz. Én pont ezért nem hozom be őket a lakásba, hanem mennek a garázsba. Egyedül nyáron szoktam beengedni őket rossz időjárás miatt, mert akkor szinte semmilyen hőmérséklet-különbség nincs.
2010. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Gondoltam, hogy a nagyobb hőmérséklet ingadozás nem jó neki, így nem is pont teljesen a lakásban van, az előszobában, ahol nem megy a fűtés, ott alszik. Itt jóval hűvösebb van, mint a nappaliban. Van kutyaháza is kint, teljesen szélvédett helyen, sok-sok meleg holmival. Remélem így jó neki. Egyébként én úgy látom, a meleget nem igazán bírja, a 15-20 fok a kedvence:-)
2010. okt. 30. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!