Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám versus nyakörv? Vélemények?

Hám versus nyakörv? Vélemények?

Figyelt kérdés
3 hónapos kiskutyámnak most vettem hámot. Egy állatorvos ismerősöm javasolta, így vettem. Ő azért ajánlotta, hogyha húz, akkor nem fojtja a nyakát. Viszont most olvastam utána, h így kevésbé irányítható a kutya, húzóssá válhat, stb. Még soha nem volt rajta póráz, szóval tanácstalan vagyok.(Most akarom hozzászoktatni)
2010. okt. 29. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a hám pont arra ösztönzi a kutyát hogy húzzon. Szerintem először sima bőr nyakörvet rakj rá, de vigyázz arra, hogy ne legyen túl szoros, ill. túl laza se mert akkor könnyen kibújik. Később ha már nő, és húzni akar akkor érdemes lenne egy kutya suliba is ellátogatni, vagy egy szakkönyvet beszerezni. Javasolnám még a későbbiekben a haltit, amit kifejezetten húzós kutyákra fejlesztettek ki.
2010. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MME ***** válasza:
Én még nem láttam kutyát, amelyik azért nem akart sétálni, mert ha elkezdett húzni, akkor a póráz szorította a nyakát. Sőt, ha meglátják az ember kezében a nyakörvet vagy a pórázt, akkor eksztázisba esnek - szóval inkább azzal van a macera, hogy indulás előtt le tudják nyugtatni őket. A hámot én egy esetben tartom elfogadhatónak (és szerintem ebben az esetben ez lenne az ideális), ha nagyon kicsi társasági kutyád van, mert az ő nyakuk tényleg túl érzékeny. De hámmal is tudniuk kell szépen sétálni. Minden más esetben a nyakörves póráz a legjobb választás sétához.
2010. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fentiekkel teljesen egyetértek. A húzás ellen egyébként a legjobb módszer a nevelés! :-)

Dicséret és jutalomfalat, ha szépen sétál!

Szerintem a húzás ne válljon "erőharccá", eszébe se jusson, hogy ez erejével irányíthat Téged.:-)(Nekem golden retrieverem van, simán el tudna húzni, rántani.)

Ha húz, akkor azonnal megállok és csak akkor indulok tovább, ha laza a póráz, vagy visszahívom lábhoz. Másik lehetőség, hogy ilyenkor éppen ellenkező irányba indulok, mint amerre ő tervezte. A kutyák okosak! Igen hamar megunják ezt a "játékot"! :-) Rájönnek, hogy sokkal gyorsabban haladnak, ha lazán melletted mennek. :-) (Ilyenkor azért lehet tempósabbra venni a sétát, ha a kutya intenzitása ezt igényli!)

A masszívan :-) húzó kutyáknak jó megoldás a halti, ami a fejét irányítja (temészetesen fájdalom nélkül).

2010. okt. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 capsread ***** válasza:
Hámmal nem lehet tanítani. Húzni fog, ha megtanítanád ülni feküdni a pórázmunkára ne is számíts, mert ilyened nem lesz, szóval nyakörv! Először csak akkor add rá, ha épp el van engedve (otthon), aztán majd sétánál is. Otthon ne hagyd rajta, mert beakadhat bármibe, és... Had ne mondjam.
2010. okt. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 capsread ***** válasza:
Ja, és a kutyasuli már most jó lenne, akkor hamarabb abbahagyná a húzást.
2010. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
igaz még nagyon kicsi de ha nagyobb korába is húzni fog nem csak a kutyasuli lenne jó de egy fojtó nyakörv is nekem a 6hónapos német juhászra rakom a fojtót de én arra tanitom hogy melletem haladjon és ne elöttem nem drága a fojtó se 650 FT én most kaptak 3 napja és ma volt rajta elösször és olyan szépen sétált melletem mintha be lenne tanitva nem húzott semmi rángatás én így oldottam meg .Am milyen kutyád van?
2010. nov. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Keverék! És nem húz, mármint még így pórázon összevissza szaladgál. De kibírtható :D
2010. nov. 5. 17:44
 8/10 anonim ***** válasza:
azért arra figyelj hogy ne rohangáljon ha van nagyobb kertetek udvar vagy valami elösször ott szoktasd hozzá nem jó ha szaladgál
2010. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár mindenki maga dönti el milyen nyakörvet használ a kutyára, de én nem nagyon szeretem a folytó nyakörvet, mert ledarálja a szőrét, és ronda lesz a nyaka körül.


Nkem is van németjuhi, és nagyon húzott amikor kihoztuk a sittről. Semmit nem tudott, pedig három éves. Ahonnan elszökött nem igazán foglalkoztak vele...

Én haltit raktam rá, és a kisújjammal vezetem. :-D

2010. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1 hete van asszem fojtóm és jobban szereti mint a normál nyakörveket ami textil vagy bőr . ezt a folytót jobban csipázza
2010. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!