Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szocializáció vagy védelem?

Zsopega kérdése:

Szocializáció vagy védelem?

Figyelt kérdés
12 hetes kutyám van. Menhelyről hoztam, "turmix" a javából. Az oltásai kissé eltolódtak, mert az első hetekben hasmenése volt és átesett a kennelköhögésen is.1 hete kapta meg a második oltását, a nagy kombináltat, amiben parvo ismétlő is volt. Ölben járunk le a panelből egy bokorba egy-egy pisilésre, mert nagyon szobatiszta akar lenni. Jelzi! Ma este találkoztunk egy két éves oltott kannal és nem bírtam. Letettem a kiskutyát. Két perc ismerkedés után akkorát játszottak, hogy csak kapkodtam a fejem. Rosszat tettem? Mennyire fontos a szocializáció?
2010. okt. 29. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos,és jól tetted,hogy hagytad játszani.De amig minden oltást meg nem kap addig azért csak egészséges kutyusokkal engedd.
2010. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A döntést neked kell meghoznod.


Az állatorvosok általában biztonság pártiak, a kiképzők jellemzően szocializáció pártiak.


Ha kell szavazni, én a szocializációra szavazok, de nagyon körültekintően, semmit ne szaglásszon, ne nyaljon.

2010. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, jót tett a lelkemnek. Nagyon féltem, de én is úgy érzem, hogy muszáj kutyákkal is lennie a három kamasz gyerekemen kívül. Annyira boldog volt, hogy alig tudtam hazahozni a játék után!
2010. okt. 29. 22:40
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

A kiképzők se engedik oda a kölyök kutyájukat más kutyákhoz, csak miután megkapta a harmadik oltást.

Az után viszont nyomulnak ezerrel.

2010. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Viszont azok nem késnek az oltási programmal.

Szerintem nyugodtan hagyd,hogy játszon oltott,egészséges kutyákkal.

Én mindkét kutyámat vittem már másnap,hogyhazahoztuk. Persze odafigyeltem,hogy hova viszem,de mentünk,találkoztunk ismerőssel és a kutyájával.Tudtam,hogy nincs baja,így nyugodtan játszhattak.

Egyik kutyusomnak se lett tőle semmi baja.Fontos a szocializáció

2010. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

,,Viszont azok nem késnek az oltási programmal.

Szerintem nyugodtan hagyd,hogy játszon oltott,egészséges kutyákkal."


Pont ez a baj! Mivel késik az oltás, nincsen védve a betegségekkel szemben.

Az lehet, hogy ismered a másik kutyát, de az utcát nem.

Akár még a cipődön is beviheted a vírust a házdba.

Az utcán nem látod nem tudhatod, hogy járt e arra olyan ember akinek a cipőjén volt, vagy kutya amelyik nem e beteg volt.

2010. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!