Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a menhelyi...

Mit tehetnék a menhelyi kutyusommal? 3 hónapja fogadtam örökbe. Légyszi aki tud segítsen!

Figyelt kérdés
A történet a következő: elmentem a menhelyre, és első látásra beleszerettem. Hazahoztam, remekül megvagyunk.Hallgat rám , póráz nélkül láb mellett szépensétál(akár bevihetném a városba is póráz nélkül mert eszébe nemjutna autó elé kifutni) nem megy el tőlem fél méternél tovább.Nagyon okos. Gyere ide, Állj meg, Ülj parancsszavakat sikerült megtanítanom neki tökéletesen. Viszont egy nagy problémám van.A menhelyen nagytestű kutyákkal volt egy ketrecben , szűk helyen.Gondolom ebből adódóan(bár nembiztos) fél a nagytestű kutyáktól...ha póráz nélkül sétáltatom , és meglát egy nagytestű kutyát azonnal elszalad.Amíg nincs a közelben nagytestű kutya , addig abszolut nem mozdul mellőlem.A kutyafuttatóba se tudom bevonszolni ha bentvan egy nagytestű. A kistestűekkel nincs gond, azokat nagyon szereti.Szomszédom staffordshire kanjával nagyon jól kijönnek, de a többitől egyszerűen fél.Tegnap bevittem egy labradorhoz a futtatóban.Úgy csináltam , hogy először odamentem a labihoz, megsimogattam , elkértem a gazdájától a pórázt, és én magam vittem oda a saját kutyámhoz.Mutatva ezzel neki, hogy a kutya nemfogja bántani. Jól tettem vagy hülyeség volt?:SMegszagolgatták egymást , de utána az én kutyám odébb is állt. Mit tehetnék még?Vagy csináljam így a többi kutyával is , hogy saját magam viszem oda hozzá?
2010. okt. 30. 15:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja és mindezt úgy csináltam , hogy a saját kutyám látta. kicsit megdögönyöztem a labradort a földön amikor feküdt , és utána sétáltam vele oda az enyémhez.
2010. okt. 30. 15:21
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csináltad a Labradorral. Én még vagy Viktoria Stillwel-t javasolnám, mármint a Póráz két végén című sorozatból elleshetnél pár tippet, vagy a teljesen más módszert használó Cesar Milan-tól kellene megnézned pár részt és az ő módszereit elsajátítani. :s
2010. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen:) amúgy nagyon sokat gondolkodtam , mit csinálhatnék és ezt elég jónak tartom..Mert gondolom , tudja , hogy én szeretem , és nemcsinálnék olyat ami neki rossz.Tehát ha a gazdi odavisz valamit , abból nemlehet baj, mert a falkavezér mellett(aki ugye énvagyok) biztonságot érez...de lehet hülyén gondolkodok..:S:S
2010. okt. 30. 15:31
 4/13 A kérdező kommentje:
próbálok megtanulni "kutyául" a saját elképzeléseim szerint...De ha valaki rossznak látja amit csináltam , ossza meg velem , hogy ő mit tenne !:)és akkor felhagyok a saját módszerrel...abban az esetben ha ez tényleg nemjó.
2010. okt. 30. 15:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Tökéletesen csinálod :) Annyit tudnék javasolni, hogy egy fiatalabb, játékos kutyát próbálj meg odavinni hozzá, aki biztos hogy hívja játszani.

Ha nem untatlak, jövök saját példával :): kis shi-tzu kölyökkutyánk iszonyatosan félt a németjuhászainktól. Volt akkor még a 2 nagy mellett egy kölyök, kb egy idős vele. Összeeresztettük őket minden nap. A kis szobacirkáló állandóan rohant a másik elől, pedig az csak játszani akart vele :) A párommal egyszerre dögönyöztük a kettőt, próbáltunk játszani velük. Nem telt el 2 hét, és összebarátkoztak.

Szóval szerintem nagyon jól csinálod, és nemsokára meg is lesz az eredménye! :)

2010. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jól csinálod! Csak így tovább a kutyussal! :)
2010. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kisnita ***** válasza:

Szia!

Le a kalappal előtted, nagyon jó gazdi vagy! Az már eleve jó pont nálam, hogy menhelyről mentett a kutyi.

Minél többet vidd más kutyák közé had szocializálódjon. Én is azt javaslom kölyök vagy játékosabb felnőtt kutyákkal barátkoztasd először össze, hogy pozitív emléke legyen a nagytestű kutyákról.

Nagyon ügyes vagy! Sok gazdi példát vehetne rólad! Örülök, hogy "megismertelek".

2010. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi , hát igyekszem:)
2010. okt. 30. 16:09
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Egyet tudok tanácsolni: türelem.

Hagyd, hogy szokjon.

Szoknia kell téged, még ha bízik is benned - idő kell, míg teljesen megbízik.

Szerintem most még ne erőltesd a nagyobb testű kutyákkal, hadd legyen kiegyensúlyozott.

Kell idő, nem lehet mindig mindent sürgetni.


Póráz nélkül meg sose sétáltasd, mert bármi adódhat és a kutya megugrik, akár autó alá is kerülhet. A fegyelmezett gazdának van fegyelmezett kutyája - és a fegyelmezett gazda közterületen pórázzal viszi a kutyáját.

Ha van kutyafuttató, vagy biztonságos hely, ahol póráz nélkül lehettek, csak ott engedd el.

Huszonéves tapasztalatom mondatja velem.

2010. okt. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Még valami.

Ha egy év után is fél a nagyobb kutyáktól, akkor kezdj valamit ellene.

2010. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!